Minimálna mzda opäť porastie. Veľmi sa však neteš, zvýši sa len o 23 eur

  • Minister práce Milan Krajniak dnes informoval o tom, že minimálna mzda stúpne od začiatku budúceho roka o 23 eur
  • V roku 2022 bude minimálna mesačná mzda vyčíslená na 646 eur, tento rok je to suma 623 eur
Milan Krajniak
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Minimálna mzda na Slovensku od začiatku budúceho roka stúpne o 23 eur na 646 eur. Na sociálnej sieti o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Dnes sa stretli sociálni partneri a oznámili mi, že sa nedohodli na náraste minimálnej mzdy pre rok 2022,“ uviedol k pondelkovému rokovaniu Hospodárskej a sociálnej rady SR o výške minimálnej mzdy. Keďže sa sociálni partneri na podobe vývoja minimálnej mzdy nedohodli, uplatní sa zákonný automat, podľa ktorého bude minimálna mzda tvoriť 57 percent z priemernej mzdy na Slovensku spred dvoch rokov.

Minimálna mesačná mzda na Slovensku sa od začiatku tohto roka zvýšila z 580 eur na 623 eur. Najnižšie hrubé zárobky tak v tomto roku dosahujú 57 percent z priemernej hrubej mzdy na Slovensku za rok 2019. Najnižší hrubý zárobok za každú odpracovanú hodinu od začiatku tohto roka stúpol na 3,580 eura z pôvodných 3,333 eura.

Čítaj viac z kategórie: Politika

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Trendové videá