Vyhrážal sa ministrovi popravou, ospravedlniť sa mu chcel opitý s čokoládou. Dnes pozná svoj trest

  • Minister obrany čelil v minulosti vyhrážkam, ktoré ho donútili ísť na políciu
  • Po 8 mesiacoch sa dočkal spravodlivosti a potrestaný bol prvý vinník
naď
TASR/Jaroslav Naď
  • Minister obrany čelil v minulosti vyhrážkam, ktoré ho donútili ísť na políciu
  • Po 8 mesiacoch sa dočkal spravodlivosti a potrestaný bol prvý vinník

Minister obrany Jaroslav Naď stratil trpezlivosť s hejtermi. Rozhodol sa podať až sedem trestných oznámení na osoby, ktoré sa na internete vyhrážali jeho rodine. Viacerí ľudia v komentároch prajú jeho deťom smrť, chcú ich „zamordovať“ a „poslať do neba“.

Stačilo! To, že ako politicky aktívna osoba mám strpieť vyššiu mieru útokov voči mojej osobe, to beriem. Aj to, že tie útoky sú veľakrát vyslovene vulgárne a odporné. Ale to, že sa kadejaký, s prepáčením ľudský odpad, vyhráža vraždou nielen mňa, ale dokonca aj mojich detí, tak to trpieť nebudem,“ písal na Facebooku Naď v decembri 2020.
 
zdroj: TASR/Martin Baumann

Spravodlivosť prichádza

Ubehlo viac ako pol roka a minister obrany napísal na Facebook nový príspevok. „A dnes prišlo prvé rozhodnutie súdu. 8 mesiacov s podmienečným odkladom počas skúšobnej doby 18 mesiacov, probačný dohľad, psychoterapia a psychologické poradenstvo. Nech sa páči,“ informuje na sociálnej sieti.

SPRAVODLIVOSŤ PRICHÁDZA… 👌👍Pamätáte si, keď som niekedy na jeseň napísal, že sa mne a mojim deťom vyhrážali kadejakí…

Posted by Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Friday, July 23, 2021

Dodáva, že páchateľ prišiel na policajnú stanicu pod vplyvom alkoholu s cieľom ospravedlniť sa. „Nuž, každý sme si strojcami svojho šťastia. Chcel ma vraj zastreliť pri múre, ako napísal na sociálnej sieti,“ píše ďalej v statuse. Páchateľ chcel ministra zastreliť pri múre, neskôr chcel ministrovým deťom dať čokolády. „Pre tie, ktorým chcel podľa jeho vlastných slov zastreliť otca… Tak teraz nech sa pozerá spravodlivosti do očí.“

Podľa Naďa sú na zozname ďalší, na ktorých čaká spravodlivosť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK