Minister Vlčan hovorí o znižovaní DPH na niektoré potraviny. Slovensko by tak šlo v šľapajach okolitých štátov

  • Ľudia, ktorým sa siahlo na nelegálne získané peniaze z dotácií, sa podľa Vlčana bránia
  • Podľa jeho slov má ísť aj o opozičných politikov
  • Minister Vlčan si vie predstaviť zníženie DPH na niektoré potraviny
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Unsplash/ Franki Chamaki,Imants Kaziļuns
  • Ľudia, ktorým sa siahlo na nelegálne získané peniaze z dotácií, sa podľa Vlčana bránia
  • Podľa jeho slov má ísť aj o opozičných politikov
  • Minister Vlčan si vie predstaviť zníženie DPH na niektoré potraviny

Ľudia, ktorým sa siahlo na nelegálne získané peniaze z dotácií, sa bránia, myslí si minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (nom. OĽaNO). Podľa jeho slov má ísť aj o opozičných politikov. Uviedol to v diskusnej relácii s Braňom Závodským rádia Express.

Výzva bola dobre nastavená

„Veľký blok ľudí, ktorým sme siahli pravidlami na nelegálne získavané peniaze, sa jednoducho bráni. A oni sa snažia ten tím ľudí, ktorý som priviedol na ministerstvo, rozobrať, zdiskreditovať. Ja som presvedčený, že ide o riadenú kampaň, ktorej cieľom je znemožniť tieto zásadné zmeny, ktoré na rezorte musíme uskutočniť,“ povedal minister Vlčan s tým, že ide podľa jeho názoru o ľudí, ktorí mali založené firmy na získavanie dotácií či predaj rôznych strojov.

Vyplatenie dotácií na chov ošípaných pre bývalého štátneho tajomníka Milana Kyseľa, ktorý mal dostať 4 500 eur na jednu ošípanú, bolo podľa jeho slov na farmu a nie na počet ošípaných. Výzva pre chovateľov ošípaných podľa ministra pokryla 97 percent chovateľov ošípaných. Výzva bola podľa jeho slov medializovaná dostatočne a to prostredníctvom televízie TA3.

„Trvám na tom, že výzva bola dobre nastavená, bola dobre medializovaná,“ uzavrel Vlčan.

zdroj: TASR/Jakub Kotian

Budú musieť zareagovať

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka si tiež vie predstaviť zníženie DPH na niektoré potraviny. Reaguje tak na úpravy DPH potravín v okolitých štátoch, najmä v Poľsku a Maďarsku. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede.

 

„Myslím, si že aj na Slovensku budeme musieť na túto situáciu zareagovať, najmä po tom, čo na to reagujú vlády v susedných štátoch. Spracúvame na sekcii obchodu a potravinárstva analýzu, ktorú dáme nielen členom vlády, ale aj poslancom NR SR, ktorá ukáže, ktorých potravín by sa takéto dočasné zníženie DPH malo týkať,“ potvrdil minister.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá