Ministerský chleba vo vajíčku. Branislav Gröhling vyzýva k očkovaniu kurióznou súťažou

  • Šéf rezortu školstva sa rozhodol vyzvať mladých ľudí k očkovaniu na svojom instagramovom profile
  • Využíva na to naozaj netradičný spôsob
  • Kto vyhrá súťaž, dostane sa až k ministrovi
pjimage (17)
Interez/wikipedia,FB/BG
  • Šéf rezortu školstva sa rozhodol vyzvať mladých ľudí k očkovaniu na svojom instagramovom profile
  • Využíva na to naozaj netradičný spôsob
  • Kto vyhrá súťaž, dostane sa až k ministrovi

S nástupom tretej vlny postupne narastá aj počet očkovaných. Stále však k 60-percentnej zaočkovanosti Slovenska podľa čerstvých čísel chýba ešte 743 114 ľudí. K vakcinácii vyzývajú často aj koaliční politici. Medzi nich sa zaradil aj minister školstva Branislav Gröhling. Ten apeluje sa očkovať najmä na mladých ľudí, a to poriadne kurióznym spôsobom. 

„Ak ľudia nedajú na lekárov, možno dajú na svojich blízkych,“ prihováral sa minister nedávno cez svoje instastorky. Grohling tak vyzval pomocou sociálnej siete ľudí, aby hodili reč so svojimi známi či blízkymi a skúsili ich prehovoriť, aby sa dali zaočkovať. Taktiež dodal, nech sa snaživci podelia, ako dopadli.

zdroj: IG/BG

Z výzvy sa ale čoskoro stala insta súťaž. „A prvú päticu študentov, ktorí pošlú foto ako dôkaz, pozvete na ministerské raňajky-chlieb vo vajíčku priamo vo vašej kancelárii,“ pochválil sa jednou z reakcií na svoju výzvu na internete. Grohling neváhal a prilepil k odkazu krátku správu: „Výzva prijatá“.

zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Ako sme zistili, tak nešlo len o ministrove plané reči. Raňajky s ministrom sa naozaj uskutočnia aj s víťaznými študentmi. Rezort zatiaľ termín raňajok ešte nekonkretizoval, no k stretnutiu so šéfom rezortu má naozaj dôjsť. A čerešničkou je, že samotné ikonické jedlo pripraví sám minister.

Samotný Gröhling má pritom prípravu tohto slávneho slovenského pokrmu bohaté skúsenosti. Chlebom vo vajíčku totiž už v minulosti hostil napríklad svojich vládnych kolegov na úrade vlády.

Zdroj: IG/BG

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie