Ministerstvo športu má luxusné sídlo v najlukratívnejšej časti Bratislavy. „Rozhadzovanie peňazí,“ ostro kritizuje poslanec

  • Budovu si nový rezort prenajíma od finančnej skupiny J&T
  • Cena nájmu sa stala predmetom kritiky
  • Romana Tabák prehovorila o sťahovaní ministerstva
Dušan Keketi, priestory Skladu č.7
Ilustračné foto: TASR/Jaroslav Novák, Reprofoto: bratislavaoffices.sk
  • Budovu si nový rezort prenajíma od finančnej skupiny J&T
  • Cena nájmu sa stala predmetom kritiky
  • Romana Tabák prehovorila o sťahovaní ministerstva

Najmladšie slovenské ministerstvo má svoje sídlo, a to na poriadne lukratívnej adrese. Reč je o Ministerstve cestovného ruchu a športu (MCRŠ SR), ktoré vedie minister Ďušan Keketi (nominant SNS). Nový rezort má preberať agendu cestovného ruchu a športu, ktoré predtým spadali pod rezorty dopravy a školstva.

Líder SNS Andrej Danko vznik ministerstva pred časom označil za svoj splnený sen, s tým, že „toto ministerstvo bude jediné, ktoré dokáže zarobiť Slovensku obrovské peniaze“.

Hovorca ministerstva Tomáš Kováč minulý týždeň informoval o tom, že rezort cestovného ruchu a športu bude sídliť v priestoroch Skladu číslo 7 pri známom bratislavskom obchodno-administratívnom centre pri Dunaji.

Rezort 14.5. uzavrel nájomnú zmluvu a ihneď sa objavili otázky ohľadom toho, prečo má „Dankovo“ vysnené ministerstvo sídliť v národnej kultúrnej pamiatke, predmetom kritiky sa stala aj cena nájmu nehnuteľnosti.

Luxusné priestory ministerstva športu, kritika za cenu nájmu

„Po schválení predloženého materiálu vládou Slovenskej republiky bude uzatvorená zmluva so spoločnosťou Office Center Services, s.r.o., čím dôjde k vyriešeniu aktuálne nevyhovujúcej situácie MCRŠ SR a jeho organizácii,“ uviedol rezort cestovného ruchu v predkladacej správe.

Budova ministerstva sa nachádza na populárnej dunajskej promenáde v spomínanej historickej industriálnej budove Skladu číslo 7.

Nehnuteľnosť má veľkosť 4 975 m2, podľa oficiálnej stránky bratislavaoffices.sk sa nájomné v sídle rezortu pohybuje medzi 21 až 24 €/m2, predstavitelia ministerstva však nedávno upresnili, že celková cena nájmu pre rezort je 19,94 eura mesačne s DPH za m2. Podľa obchodného registra patrí spoločnosť Office Center Services známej finančnej skupine J&T.

Interiér Skladu č. 7
zdroj: Reprofoto: bratisalvaoffices.sk

Celkovo je to teda suma viac ako 99-tisíc eur. Cena bez DPH za meter je 16,62 eura. MCRŠ pri hodnotení ponuky posudzovalo podľa pravidiel hodnoty za peniaze, a to cenu za meter štvorcový nájmu, dispozíciu, pripravenosť a vybavenie priestoru, jeho kvalitu, adekvátnu reprezentatívnosť a vhodnosť lokality, v ktorej sa priestor nachádza, informuje TASR.

„Ponuka k budove Sklad číslo 7 predložená zastupujúcou spoločnosťou J&T Real Estate, a. s., predstavuje v zmysle vyššie uvedeného tú najvýhodnejšiu ponuku,“ uviedlo MCRŠ vo vládnom materiáli. Zmluva by mala byť podpísaná na 10 rokov.

Spoločnosť Office Center Services bola založená v roku 2019 a sídli na dunajskom nábreží v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Podľa Obchodného registra sa zaoberá aj prenájmom nehnuteľností, skladovaním a pomocnými činnosťami v doprave. Partnerom firmy je developerská skupina J&T Real Estate Holding, ktorá sídli na Cypre.

Súčasťou tejto skupiny sú aj spoločnosti J&T Real Estate Management (so základným imaním takmer 2,7 milióna eur) a J&T Real Estate (so základným imaním viac ako 26 miliónov eur), ktoré majú rovnaké sídlo ako Office Center Services.

Lukratívne sídlo ministerstva, ktoré sa nachádza medzi nákupným centrom Eurovea a Eurovea 2 však vyvoláva otázky o výhodnosti prenájmu. Napríklad prenájom v administratívnych budovách Eurovea z dielne rovnakého developera sa pohybuje vo výške 14,75 – 18,50 €/m2.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: bratislavaoffices.sk, ORSR, TASR, SITA, YIMBA, Facebook/Sloboda a Solidarita, ORSR, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá