Miriam: Klasická medicína mi dieťa nevyliečila. Fytoterapia nie je šarlatánstvo, ale skutočná veda

  • Miriam Latečková sa fytoterapii venuje niekoľko rokov
  • Po štúdiu vedného odboru sa rozhodla pomáhať mnohým ľuďom
Ilustračný obrázok
instagram/babickinebylinky.sk
  • Miriam Latečková sa fytoterapii venuje niekoľko rokov
  • Po štúdiu vedného odboru sa rozhodla pomáhať mnohým ľuďom

Liečbu bylinkami, ktorú by sme dnes odborne pomenovali ako fytoterapiu, poznali už naši predkovia. Každá bylina sa rovnala konkrétnemu problému a babskými radami sa to na lavičkách pred domom v chrípkovom období len tak hemžilo. Nepochybne, aktuálne je nutná kombinácia s medicínou a vedecky podložené fakty. O tom, či ľudia preferujú instantnú liečbu tabletkami, alebo sa vracajú ku klasickým postupom nám porozprávala fytoterapeutka, Miriam Latečková.

Iný spôsob liečby

Aj Mirka sa k sile prírody dostala v dôsledku vlastných potrieb. Zdravotné problémy jej rodinou lomcovali v súvislosti s jej dcérou, ktorá absolvovala opakované hospitalizácie.

„V istom období sme boli viac v nemocnici ako doma. Keď som si uvedomila, že klasická medicína mi dieťa síce vždy zachráni, ale problém ako taký nelieči, uvedomila som si, že na to treba ísť inak. Začala som hľadať iné cesty a spôsoby liečby,“ hovorí nám Miriam.

Do kariet jej hral aj fakt, že sa v spomínanom období práve presťahovala na vidiek, kde sa začala viac s bylinami zoznamovať. V momente, keď nazberala odvahu aj dostatok skúseností, sa rozhodla dcéru liečiť svojpomocne.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Babičkine bylinky (@babickinebylinky.sk)

Lacné skratky nie sú efektívne

Výsledky na seba nedali dlho čakať a komplikácie sa objavovali v čoraz menšom množstve. Práve spomínané pozitívne skúsenosti ju motivovali k tomu, aby sa štúdiu bylín venovala intenzívnejšie.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá