Miriam vďaka intolerancii vytvorila prosperujúci biznis. Jej pečivom a koláčmi sa zásobujú aj ľudia zo zahraničia

  • Mimi’s Bakery je unikátna pekáreň plná dobrôt
  • Zloženie je netradičné a chuťovo určite ohúri
Mimi’s Bakery
Kávičkári.sk/Ondrej Bobek
  • Mimi’s Bakery je unikátna pekáreň plná dobrôt
  • Zloženie je netradičné a chuťovo určite ohúri

Mimi’s Bakery je názov unikátnej pekárne. Vznikla vďaka Miriam Vargovej, ktorá kvôli chorobe skoro zomrela a musela sa naučiť žiť bez lepku.

Dnes sa Miriam, alias Mimi, teší veľkej obľube (nielen) po celom západnom Slovensku. Okrem základne v Šamoríne Mimine pekárske a cukrárske výtvory najnovšie nájdete aj v Bratislave, v rámci Tržnice Nivy, píšu Kávičkári.sk.

Vo všetkom zlom je vždy aj niečo dobré

V mestečku Šamorín neďaleko Bratislavy sa nachádza malá pekáreň s veľkým srdcom – Mimi’s Bakery. Za touto jedinečnou pekárňou stojí majiteľka Mimi, ktorá sa rozhodla zmeniť svoj životný štýl kvôli zdravotným problémom.

Už vo svojich 14 rokoch trpela veľkými bolesťami brucha, čo ju donútilo prejsť na bezlepkový typ stravovania. Až potom sa jej nesmierne uľavilo. Keďže ponuka v obchodoch bola vtedy veľmi obmedzená, rozhodla sa pre cestu vlastného pečenia.

Mimi sa to rýchlo naučila, trvalo vylepšovala svoje receptúry a nakoniec piekla aj pre svojich priateľov. Neskôr, keď sa vydala a prišli aj deti, opäť sa stretla s ďalšími zdravotnými ťažkosťami. Do života jej spolu s deťmi vstúpil aj atopický ekzém, ktorý v mnohých prípadoch úzko súvisí s lepkom.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MIMI’S – Healthy Bakery (@mimis.healthybakery)

Toto zistenie ju motivovalo ešte viac k tomu, aby sa venovala výrobe zdravého a bezlepkového pečiva a koláčov. Dnes je jej pekáreň miestom, kde sa stretávajú ľudia so záujmom o zdravý životný štýl a kde môžu nájsť lahodné alternatívy k bežne dostupným pečivám.

Stála ponuka pekárne láka ľudí zďaleka

V ich pravidelnej ponuke tak nájdeš viac druhov chlebov od špaldových cez ovsené. Rovnako široká ponuka je aj pre celiatikov, ktorí si v pekárni vedia kúpiť unikátne kváskové pečivo – chlieb, rožky, osie hniezda a iné druhy.

A hoci počas koronového obdobia zvykli voziť svoje pečivo do Bratislavy, neskôr to už z kapacitných dôvodov nestíhali. Postupom času, keď sa zastabilizovali, začali sa obzerať po vhodnom priestore v Bratislave.

Veľa zákazníkov majú totiž práve z hlavného mesta. A potom prišla reč na Tržnicu Nivy. Slovo dalo slovo a dnes ich nájdeš aj tam. Majú svoj kiosk, kde sú od štvrtka do nedele, od 11:00 až do vypredania zásob.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MIMI’S – Healthy Bakery (@mimis.healthybakery)

A o tom, že sa im zásoby veľmi rýchlo míňajú, sme sa presvedčili aj na vlastnej koži. Pekárenské výrobky mizli rovno z debničiek ešte pred vyložením. Bolo okamžite vidieť, že Bratislavčania sa návratu obľúbenej pekárne veľmi potešili.

Mimi tvrdí, že ich produkty si chodia kupovať klienti aj zo zahraničia. Vezmú si toho viac a doma si zamrazia. Kvalitné pečivo pre intolerantných je vzácnosť nielen u nás, na Slovensku, ale i v celej Európe.

Základom je zloženie

Čím je unikátna táto pekárnička? Najmä tým, že chlieb a pečivo sú kváskové, čo v bezlepkovej podobe u nás takmer neexistuje.

Mimi nepoužíva zmes múk, ako je to u pekárov zvykom, ale chlieb a pečivo vyrába z jednodruhových múk. To sú napríklad múky ako ryžová, pohánková či bezlepková ovsená. Na správne pomery ich používania prišla sama, vďaka dlhoročnej práci s týmito alternatívnymi múkami.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MIMI’S – Healthy Bakery (@mimis.healthybakery)

Mimi’s Bakery nie je len miestom, kde si zákazníci môžu kúpiť chutné a zdravé pečivo, ale je to aj miesto, kde sa môžu dozvedieť viac o výžive a zdravom životnom štýle. Mimi sa snaží neustále inovovať a ponúkať nové druhy pečiva, aby udržala záujem svojich zákazníkov.

Koláče pre bezlepkáčov, histaminikov, bezmliečnych i mnohých ďalších

Mimi’s Bakery je tu pre ľudí s intoleranciou na lepok, ale aj pre tých, ktorí sa snažia žiť zdravšie a vyváženejšie. Vďaka nej sa ľudia s intoleranciou či iným vážnym ochorením môžu na chvíľku stať „normálnymi“.

Ver mi, viem, čo vravím, sama mám doma syna celiatika, ktorému sa snažíme dávať v rámci možnosti to najlepšie. Ale aj on, ako každé dieťa, má túžby, a tie majú často podobu punčového koláča či krémeša.

Je skvelé, že Mimi’s Bakery ponúka aj množstvo sladkých dezertov. Na pohľad sú na nerozoznanie od klasických zákuskov, no neobsahujú lepok či laktózu alebo dokonca ani mliečnu bielkovinu. Vieš si ich objednať aj do Bratislavy, keďže v Tržnici Nivy má Mimi’s Bakery aj veľkú chladničku, kde si ťa dezerty počkajú.

Mimi svojou vášňou a oddanosťou k zdravému stravovaniu dokazuje, že aj malé kroky môžu mať veľký vplyv na naše zdravie a pohodu. V Mimi’s Bakery sa nepečú len chleby a koláče, ale aj nádej a inšpirácia pre všetkých, ktorí túžia po zdravom živote plnom chutí a radosti.

Zdroj: Kávičkári.sk

Najnovšie videá

Trendové videá