Miroslav Kollár odchádza z koalície: Už nemôžem ďalej legitimizovať chaotické a nekompetentné vládnutie Igora Matoviča

  • Miroslav Kollár už nebude poslancom vládnej koalície, vystupuje aj z poslaneckého klubu strany Za ľudí
  • Oddnes už nebude poslancom koalície
Miroslav Kollar
TASR/Dano Veselský
  • Miroslav Kollár už nebude poslancom vládnej koalície, vystupuje aj z poslaneckého klubu strany Za ľudí
  • Oddnes už nebude poslancom koalície

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár končí. Odchádza z vládnej koalície aj z poslaneckého klubu Za ľudí.  Ako hlavný dôvod svojho odchodu označil spôsob riadenia, akým predseda vlády Igor Matovič bojuje s pandémiou koronavírusu.

Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a primátor Hlohovca to oznámil vo svojom profile na sociálnej sieti. V ňom ako hlavný dôvod svojho odchodu označil spôsob riadenia, akým predseda vlády Igor Matovič  bojuje s pandémiou koronavírusu. Práve ten považuje Kollár za hlavnú príčinu, prečo je dnes Slovensko krajinou s najvyššou úmrtnosťou na ochorenie COVID-19 na svete.

Opatrenia nefungujú. Chce, aby ľudia nezomierali

„Opatrenia, ktoré prijíma vláda, nefungujú. Ale sebareflexia neprichádza žiadna. Mesiace sa snažím na chyby v manažmente pandémie upozorňovať. Najprv interne, ale keď sa nič nedeje, kričím nahlas. Márne. V čase zúriacej pandémie koaličná rada namiesto COVID-u riešila ‚zobrané spisy‘ mediálnych či fejsbúkových útokov na vládu,“ napísal Kollár v statuse.

KONČÍM. ODDNES UŽ NIE SOM POSLANCOM PREMIÉRA IGORA MATOVIČA Som primátor okresného mesta, v okrese, ktorý bol…

Posted by Miroslav Kollar – Za ľudí on Tuesday, February 16, 2021

Podľa primátora sú mestá a obce momentálne na pokraji svojich síl, no nevidia, že to, čo robia, má nejaký zmysel. Podľa Kollára preto musí vláda zásadným spôsobom zmeniť manažovanie pandémie tak, aby jej kroky mali zmysel a na Slovensku nezomieralo toľko ľudí na ochorenie COVID-19. Vládnutie Igora Matoviča označil za nekompetentné.

„Nechcem byť lídrom v nadávaní na vlastnú vládu. Chcem, aby vláda konala tak, aby zbytočne nezomierali ľudia. Míňame miliardy, ohýbame ústavu, v obmedzovaní základných práv ideme na hranu. A výsledok? Sme najhorší na svete,“ dodal Kollár.

Správal sa ako opozičný poslanec, tvrdí OĽaNO

Odchod poslanca Národnej rady (NR) SR Miroslava Kollára z vládnej koalície OĽANO neprekvapil, podľa hnutia sa už dlhodobo správal ako opozičný poslanec. „Dnes nie je čas na úteky, ale na odvahu prijímať aj nepopulárne rozhodnutia,“ skonštatovalo hnutie.

Odchod Miroslava Kollára nás však neprekvapil, keďže sa už dlhodobo správal ako opozičný poslanec. Celá koalícia je pod enormným tlakom verejnosti, keďže Slovensko čelí nielen pandémii vírusu, ale aj bezbrehého populizmu, keď je mnohým politikom prednejšia ochrana vlastných percent pred ochranou života a zdravia obyvateľstva. Prijímané opatrenia vyplývajú z odporúčaní odborníkov, avšak ich účinnosť je nevyhnutne podmienená práve dobrou spoluprácou naprieč politickým spektrom,“ uviedol pre TASR Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech