Mladá Slovenka prináša značku BLUBERY, v ktorej sa odráža slovenská príroda a tradične materiály

  • Veronika pochádza zo Žitného ostrova, z malej dediny Vrakúň. Je to miesto s krásnou prírodou, ktorá je v tvorbe mladej Slovenky veľkou inšpiráciou.
bluuuuuuuuuuuuuuuuu
facebook.com/Bluberysk
  • Veronika pochádza zo Žitného ostrova, z malej dediny Vrakúň. Je to miesto s krásnou prírodou, ktorá je v tvorbe mladej Slovenky veľkou inšpiráciou.

Veronika  vyštudovala v Bratislave módne návrhárstvo, no odevy z počiatku tvoriť nechcela. Osud ju však priviedol až k založeniu vlastnej odevnej značky postavenej na prírodných materiáloch.

Pri zakladaní značky Blubery bolo hlavný cieľom vytvorenie komunity tvorenej milovníkmi štýlu, prírodného a ekologického materiálu, teda ľanu. Na trh chceli priniesť jedinečné odevné doplnky pre dámy aj pánov ale aj Blubery Home, teda bytový textil, ktorý vytvára zdravé a ekologické bývanie.

Blubery je tvorba, poslanie. Nechceme ľudí značkovať a vytvárať veci, ktoré budú iba trendy a masové. Chceli by sme, aby sa s naším poslaním – vytvárať doplnky z kvalitných materiálov – stotožnili. Každý náš doplnok je vytvorený pre svojho nositeľa, ktorý sa nebojí byť sám sebou,“ povedala Veronika pre Startitup.

Všetko sa to začalo tvorbou ručne maľovaných vankúšov s kvetinovými vzormi na plátne. Práve touto cestou sa Veronika dostala k jedinečnému materiálu, ktorý si zamilovala. Bol to ľan, o ktorom sa rozhodla naučiť čo najviac.

„Našou tvorbou by sme chceli ľudom ľan predstaviť inak než ho poznajú. Chceme, aby spoznali jeho účinky, vlastnosti a všestranné využitie. V domácnosti aj v móde. Ak je pre nás dôležité, čo vložíme do úst, mali by sme sa zaoberať aj tým, čo na seba oblečieme.“

Veronika sa pustila do študovania zahraničných stránok, hľadala nových výrobcov, objednávala vzorky látok. Samotný ľan ju nasmeroval k výrobcom do Francúzska, Írska a Litvy.

„Ľan patrí medzi najstaršie prírodné vlákna a veľa ľudí si ho predstavuje ako hrubý, krčivý a drsný materiál. Dnešný európsky výrobcovia predovšetkým vo Francúzsku, Belgicku, v Taliansku a v Litve ponúkajú čisté ľanové látky, aké sme doteraz nepoznali. Mäkčené, jemné ako hodváb, látky rôznych farieb a vzorov.“

Tým, že si Veronika dizajn produktov vytvára sama, niekedy celý deň iba maľuje na látky, navrhuje a prekresľuje strihy, skúša až kým nie je s produktom spokojná.

„Potom sú dni, kedy hľadám nové látky a tvorím nové kolekcie. So samotnou výrobou a šitím doplnkov mi pomáhajú kolegyne, máme zadelenú prácu na celý deň a momentálne naplno pripravujeme hrejivé doplnky na zimu.“

Pustiť sa do tvorby vlastnej značky v slovenských podmienkach, kde je posledné roky pretlak hand-made značiek, môže byť odvážne. Značke Blubery  sa však vďaka jedinečnému konceptu podarilo preraziť.

„Aj keď na Slovensku máme konkurenciu, aj výrobcov z ľanových materiálov,  je to iba dobré znamenie, že naša spoločnosť smeruje správnym smerom a spoznáva, využíva kvalitné materiály. Snažíme sa tvoriť doplnky, akoby sme ich očakávali my od predajcov. Chceme, aby mali zákazníci z nákupu zážitok, aby sa cítili výnimočnými a pri rozbalení produktov pocítili, že ten doplnok bol vytvorený práve pre nich.“

Zobraziť celú galériu (17)
zdroj: archív:BLUBERY

Na Slovensku sa však stretli aj s názormi, že sme jednoducho chudobná krajina s malým trhom. Za krátku dobu si však Blubery dokázala získať množstvo priaznivcov, ktorý sa k ním vracajú a odporúčajú ich.

„Vybrali sme si cestu možno troška náročnejšiu. Poslaním pre nás je tvoriť kvalitne a zodpovedne, pretože ako iste viete, kľúč k úspechu spočíva v detailoch.“

A čo odkazuje tím stojaci za značkou Blubery ľuďom, ktorí sa chcú odlíšiť od davu? „Ak chcete byť štýloví, riaďte sa so svojím jedinečným vkusom, nie podľa toho, čo vám diktujú vo výkladoch.“

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá