Mladá Slovenka sa živí sociálnymi sieťami: Za účtom Plačkovej je veľa práce a driny (ROZHOVOR)

  • Petrana Dudášová je 29-ročná Slovenka, ktorá vyštudovala hotelový manažment na Prešovskej Univerzite, no osem rokov sa na škole venovala aj programovaniu
  • Je modelkou a tiež pôsobí ako Social Media&Selling Coach, čo jej umožňuje pracovať z pláží či zasnežených hôr
DUDAS
Instagram/@petranka.dudas
  • Petrana Dudášová je 29-ročná Slovenka, ktorá vyštudovala hotelový manažment na Prešovskej Univerzite, no osem rokov sa na škole venovala aj programovaniu
  • Je modelkou a tiež pôsobí ako Social Media&Selling Coach, čo jej umožňuje pracovať z pláží či zasnežených hôr

Popri práci si užíva more aj hory, pracuje striedavo na Slovensku a na Bali. Modelka a social media koučka Petrana Dudášová sa profesionálne venuje Instagramu a jej práca sa skrýva za mnohými populárnymi účtami. Účtuje si desiatky eur na hodinu, no stojí to za to. Na účte Zuzany Plačkovej je podľa nej vidieť, že sa za ním skrýva množstvo práce a driny, neustále prináša niečo nové. Čo podľa nej hýbe svetom sociálnych sietí a čo môžeme očakávať v budúcnosti nám prezradila v rozhovore.

  • Čo si Petrana myslí o nakúpených followeroch na Instagrame
  • Akých najväčších chýb sa môžeš pri správe Instagramového účtu dopustiť
  • Aký dojem na ňu urobila Zuzana Plačková a ďalší veľkí influenceri

Čo ťa v súčasnosti živí? Sú to čisto sociálne siete alebo musíš mať aj inú prácu? 

Áno, sociálne siete. Plus už tri zimné sezóny vypomáham v zimnom stredisku so známym Snow Parkom Absolut Park, kde si zlepšujem jazyky, snowboarding a zároveň toto miesto je ako môj tretí domov. Druhým je Bali. Tento rok som veľmi váhala, či sa vrátiť, keďže som mala mnoho práce s koučingami, reklamami a potrebovala som ďalej rozvíjať nové projekty. Samozrejme výhoda online, že to môžete robiť z akéhokoľvek miesta, aj z hôr. Nakoniec neľutujem, že som sa opäť vrátila, pretože som tu našla úžasnú rovnováhu, spoznala zaujímavých ľudí a načerpala novú energiu. A život na horách má tiež svoje čaro.

Tvoje služby stoja desiatky eur na hodinu. Čo klient vďaka tvojmu koučingu získa? 

Hlavnou podstatou je sebarozvoj, bez práce na sebe sa ďalej nepohneme. Teraz máme najvhodnejší čas, ktorý môžeme zainvestovať do seba. Ceny za koučing sa pohybujú od 49 eur a vyššie. Koučingy so mnou nie sú o nejakých tabuľkách, či schémach, ale sú to skúsenosti z reálneho života, či biznisu, práci s ľuďmi a práci na sebe. Sú v nich reálne skúsenosti, ktoré aj mne samej pomohli napríklad vybudovať online biznis za tri mesiace na soc. sieťach, či dosahovať úspechy v predaji vo firmách alebo objaviť samú seba.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Je v nich hodnota, ktorá sa ťažko opisuje, či vyčísli. Ani ja sama doteraz nedokážem vyčísliť a opísať hodnotu, ktorú vo mne zanechali koučingy, ktorými som si ja prešla. Je za tým oveľa viac, než informácie ako predávať, či sa prezentovať. Každý si odnesie to čo naozaj potrebuje.

Cieľom je hlavne objaviť v sebe skrytý potenciál a dosahovať vytúžené pokroky. Získajú tým úplne nový rozhľad, autenticitu, pochopenie a cenné informácie, či dokonca nápady, ktoré dokážu efektívne využiť. Každý koučing je individuálny, tak ako aj človek. Spoločne hľadáme cesty k dosiahnutiu vytúžených cieľov, či už v tíme, práci, biznise, živote alebo na sociálnych sieťach.

Na Instagrame máš takmer 20 000 followerov a ani jeden nie je kúpený. Ako si sa k nim dopracovala? 

Úplne prvý krok je viera v samého seba. Ďalšie kroky Pravidelnosť, Disciplína, Plán, stratégia, skúsenosti z real sveta z oblasti marketingu. Významnú rolu zohral aj koncept z oblasti zdravia, kvalitný a reálny obsah. Instagram sa musíme naučiť pochopiť. Moje začiatky neboli najľahšie, pretože som na ňom strávila celé dni, mesiace, nepretržite, neustále som niečo vymýšľala, skúšala rôzne stratégie.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Na Instagrame som bola nová. Ale keď doň vložíte svoje správne predpoklady, efekt môže byť stonásobný. Dala som ľuďom zaujímavú tému o zdraví a zdieľala výsledky, či zozbierané informácie z danej oblasti. Mala som mnoho spoluprác s rôznymi influencermi, využívala marketingové nástroje, ale predovšetkým som sa riadila plánom.

Akú najväčšiu chybu si urobila pri budovaní úspešného profilu na Instagrame?

Po dvoch rokoch som zmenila koncept a Instagram mi začal padať, keďže som začala robiť úplne iné kroky, na ktoré môj Instagram nebol zvyknutý. Z 1 000 lajkov som mala 50. Rok a pol pracujem na algoritme, ktorý sa mi darí viac korigovať vďaka dohľadaným technikám a taktikám. Teraz ich zdieľam aj s ostatnými. Áno, jednoduchšie je si založiť nový účet, ale bolo mi ľúto zahodiť prácu a energiu, ktorú som doňho vložila. Najviac sa vždy učíme na chybách, v neľahkých situáciách, ktoré nás ďalej posúvajú a preto sa netreba vzdávať ale vzdelávať a zapracovať na sebe.

Ako vnímaš influencerov, ktorí si vo veľkom nakupujú sledovateľov? 

Nakupovanie influencerov je ako slepá ulička. Máte pekný účet, vkladáte doň energiu, máte ľudí, ktorí vás radi sledujú a potom si zrazu začnete nakupovať sledovateľov, ktorí vám len zhoršia štatistiky. Začnete žiť v umelo vytvorenom imaginárnom svete. Časom vám nemá ani kto odpovedať na otázky, či okomentovať fotky a stávate sa nedôveryhodným partnerom pre firmy, ale aj ľudí vôkol vás.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Je potrebné si uvedomiť, že je to jeden obrovský predajný kanál a ani firmy si nekupujú fake zákazníkov, pretože by im to bolo zbytočné a neprinesú im žiadne zisky. Niektorí ľudia si mysleli, že som si ich nakupovala aj ja. Tí, ktorí ma už dlhšie sledujú vedia, že som účet vybudovala na množstve spoluprác s influencermi.

Ja som začínala ako firma a pre mňa bol dôležitejší reálny zákazník, než vyšší počet followers. Teraz sa na to pozerám už z dvoch uhlov pohľadu, ale stále je to o reálnych ľuďoch, ktorých máte inšpirovať.

Ako bežný užívateľ odhalí, že daný profil má množstvo nakúpených sledovateľov?

Úplne laicky si viete prezrieť sledovateľov, či tam má človek prevažne pochybné účty so zvláštnymi menami, z rôznych krajín alebo nie. Prípadne si viete vypýtať aj štatistiku stavby sledovateľov. Tam to vidíte hneď, ak je stavba sledovateľov prevažne z krajín, ktoré s účtom vôbec nesúvisia. Ale je to len dohad. Tak ako máme aj rôzne programy so štatistikami.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Nie je všetko o počte sledovateľov, aj keď nám budujú prestíž, popularitu, ktorú sa snažia skoro všetci dosiahnuť. No úspešný biznis, či krásny a efektívny profil viete mať aj s nižším počtom sledovateľov. Celkovo online svet, či marketing je o trpezlivosti. Robte a prezentujte hlavne to kým ste a čo vás robí šťastným.

Aký je tvoj názor na slovenských influencerov na Instagrame? Vedia čo robia? 

Musím sa priznať, že nemám veľa času na sledovanie mnohých influencerov a prevažne sledujem zahraničie. Ale mám pár svojich obľúbených a robia nesmierne pokroky. Vidím, že sa to už aj na Slovensku, či v Česku veľmi posúva a mnohí majú nádherné a veľmi zaujímavé účty. Akurát zabúdame na hlavnú podstatu, na základné hodnoty života. Život nie je o luxusných autách, či dovolenkách, oblečení, šminkách alebo plastických úpravách.

Áno, aj ja sa rada pekne oblečiem, či upravím, či si dám doupraviť pery alebo sa ubytujem v hoteli. Ale život o tom nie je. Som aj rada, že môj projekt DIIVAS bol stopnutý a nastali zmeny, pretože tiež sa začal uberať nesprávnym smerom a nechal sa stiahnuť materializmom. 

Jednou z našich najúspešnejších influenceriek na Instagrame je kontroverzná Zuzana Plačková s viac ako 700-tisíc sledovateľmi. Vďaka čomu sa jej, z tvojho pohľadu, podarilo tak masívne preraziť? 

Zuzku sledujem veľmi dlho, už od jej začiatkov, dokonca sme aj chvíľu spolupracovali a páčila sa mi na nej jej profesionalita, že nechcela len tak s hocikým pracovať a veľmi dobre si rozmyslela s kým do toho pôjde. Každopádne neustále využívala diery na trhu, pracovala na sebe, prinášala ľuďom niečo nové, či už v podobe zľavových kódov alebo značiek. Skúšala, testovala, ak už nefungovalo jedno, skúsila niečo nové. Či to už boli zmeny na sebe alebo nové záujmy, či ľudia vôkol nej.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Strausz Plačková (@queen.plackova)

Ľudia majú veľmi radi novinky, zmeny a inšpirácie. Venovala sa tomu nepretržite (o čom svedčí aj jej počet pridaných postov a spoluprác) a verila v seba natoľko, že je teraz tam kde je a ďalej napreduje. Zavčasu pochopila, ako funguje Instagram a vedela presne, čo chce. A veľmi rada by som sa jej aj takouto formou poďakovala, že ma podporila a tiež sa mi snažila pomôcť na mojich začiatkoch. Určite som nebola jediná a zaslúži si byť tam, kde je. Ľudia môžu mať rôzne názory, ale drina za tým účtom určite je ako aj za mnohými ďalšími, ktoré prerazili a ich teraz živia.

Kto je podľa teba kráľom a kráľovnou sociálnych sietí?

Pre mňa je kráľom, či kráľovnou sociálnych sietí každý jeden, kto si udržuje autenticitu a svoje ,,Ja” aj v tomto ,,Online svete”. Inšpiruje, motivuje a odovzdáva hodnotu. Určite to nie je jednoduché a aj ja na tom pracujem. Ale základ je sa na to zamerať správnym smerom. Určite nebudem konkrétne menovať, pretože by to bolo nefér voči ostatným a tento post si zaslúži naozaj každý jeden, ktorý sa snaží niekam posunúť a budovať svoje ,,Ja”, či svoj profil.  

Za individuálny koučing ľudí na sociálnych sieťach si účtuješ aj 69 eur na hodinu. Môžeš nakopnúť Instagram naozaj kohokoľvek alebo musí mať človek nejaké predpoklady? 

V prvom rade musíme mať jasno, kým na Instagrame chceme byť: zákazník alebo predajca. Musíme začať od podstaty. Individuálny koučing nie je len o Instagrame. Celkovo koučingy sú o biznise a sebarozvoji. Pretože aj Instagram je jeden obrovský ,,Predajný kanál” a keď ste dobrým predajcom, tak je to pre vás oveľa jednoduchšie.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Každý jeden človek má nejaké predpoklady, len každý na niečo iné. Niekedy zistia klienti, že možno toto nie je sféra akou by sa mali uberať a spoločne hľadáme vhodnú cestu, ktorá ho začne napĺňať. Cieľom koučingu je vytiahnuť to najlepšie z človeka, aby spoznal svoje silné a slabé stránky a mohol rásť. A keď to správne využije vie určite preraziť aj v online svete.

Od čoho závisí cenotvorba tvojich koučingov? 

Celkovo cenotvorba sa udáva veľmi ťažko. Pretože koučing nám dokáže zmeniť aj celý život. Stačí len keď si odnesiete čo i len už jednu vetu a dokáže vás zmeniť na nepoznanie. Mnohokrát niektoré vysvetlenia, či informácie prepočujeme, či v danom momente nepochopíme. Stačí, že nám to niekto povie trochu inak, s iným feelingom a získame tým nový pohľad.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Ja som ju určovala v závislosti aj od vzdelania, skúseností, práce, počtu klientov, ale je to naozaj individuálne a môže sa to meniť. Aj ja sa ďalej rozvíjam, študujem a to potom ďalej zdieľam s ostatnými a dotváram koučingy. Stojí ma to naozaj veľa času, ale sebarozvoj ma napĺňa a dobíja novou sviežou energiou. Už aj teraz pracujem na ďalšom širšom pokračovaní Webináru o Sociálnych Sieťach, ktorý bude o niečo akčnejší a opäť veľmi prospešný a zaujímavý. 

Čo by si poradila ľuďom, ktorí by sa chceli živiť Instagramom? 

Nezabúdajme na základné hodnoty. Predtým, než sa do niečoho púšťame, potrebujete hlavne vedieť ,,Kto ste” a ,,Čo skutočne chcete”. Tak ako v tom potrebujeme mať jasno aj my v živote, tak aj Instagram ako obrovský sociálny kanál je na to citlivý a dokáže nás tiež mnoho naučiť. Ukážte svetu kto skutočne ste, tým skutočne dobyjete svet aj Instagram oveľa jednoduchšie a s ľahkosťou. Inšpirujte a buďte poslom pozitívneho života. Mnoho ľudí vstane so smútkom a ty buď ten, ktorý ho môže rozosmiať, či dobre naladiť a zmeniť jeho celý deň, dokonca aj život. Ak už ľudia nasledujú sociálne siete, tak ich využívajme správnym spôsobom a ukážme im základné životné hodnoty, ktoré nás robia šťastnými.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Na tvojom webe píšeš, že sociálne sieti ti pomohli dosiahnuť vytúženú slobodu. Čo presne tým myslíš? 

Som typ človeka, ktorý dlho neobsedí na jednom mieste, milujem zmeny a objavovanie. Rada plnohodnotne využívam svoju kreativitu a svoju prácu robím z akéhokoľvek miesta, v čase aký mi vyhovuje a keď ma napadne nový projekt môžem ho kedykoľvek a kdekoľvek zrealizovať.

Sociálne siete mi dali časovú slobodu, slobodu pohybu, priestoru. Nie stále máte ideálne podmienky pre váš rozvoj, či vašu tvorbu a ste nútení to realizovať z miesta, na ktorom sa možno momentálne necítite najlepšie, či v čase, ktorý vám možno vôbec nevyhovuje a vaša hlava sa nedokáže sústrediť a pracovať. Mojim cieľom je využiť plnohodnotne môj potenciál, tvoriť a to všetko robiť nie len pre seba, ale hlavne aj pre ostatných vôkol mňa. A ,,Online” mi to momentálne umožňuje. Toto je sloboda v materiálnom svete. Každému z nás vyhovuje niečo iné. Slobodu, po ktorej skutočne túžim ešte potrebujem dosiahnuť.

Za tri mesiace si vybudovala online biznis, vďaka ktorému si strávila rok pri oceáne. Čo ti na ceste k tvojmu biznisu najviac pomohlo?

Základ je vytrvalosť, otvorenosť, trpezlivosť, budovanie vzťahov a vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Musela som sa mnohokrát prekonať, naučiť sa brať veci s nadhľadom a nezastaviť sa. Moja teória je, že ak niečo začnete, tak sa tomu venujte neustále. Ak zastavíš a pochybuješ na 1 deň, je to OK. Ak zastavíš a pochybuješ 2 dni, tiež OK, ale už je to na hranici. A tretí deň už by si sa mal vrátiť a ďalej na sebe a projekte pracovať. No nikdy nezabúdaj na PLÁN, pretože od toho sa odvinie všetko. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Kde v zahraničí si žila? 

Online sa venujem 4 roky, takže ešte som toho mnoho nestihla. Istý čas trvá kým sa aj do toho systému dostanete a zistíte, čo si môžete dovoliť.  Už tri roky, tri zimné sezóny žijem v Rakúsku na horách. Medzitým som žila ja vo Vysokých Tatrách a cestovala, či už po Slovensku alebo okolité zahraničie. Stihla som Bali na 4 mesiace, kam som sa plánovala vrátiť a ďalej zostať žiť po Rakúsku, ale situácia s koronou mi zmenila plány. Počas roka kedy som bola na Bali som si ešte dala cestovateľský trip Taliansko, Slovinsko, Chorvátsko. Skoro celý rok 2019 som trávila pri mori, či oceáne a plánovala aj pritom štýle zostať okrem zimy.

Máš aj svoju vlastnú značku DIIVAS, čomu sa v rámci nej venuješ? 

Značka DIIVAS vznikla v období korony. Situácia s koronou mi narušila moje cestovateľské plány a v jednom okamihu som si myslela, že sa mi zrútil svet. Prišla som z Rakúska domov, kde som strávila 8 mesiacov, čo bolo asi najdlhšie obdobie po 11-tich rokoch a začala som sa hľadať. Vrátila som sa do detstva a opäť sa spoznávala. Uvedomila som si, že môžem využiť svoj potenciál a zdieľať svoje cestovateľské zážitky, či vedomosti s ľuďmi viac na profesionálnej úrovni.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Vedela som, že situácia s koronou poznačí turizmus a projekt DIIVAS môže prispieť k zlepšeniu. Cieľom je pomocou príbehu vytvoriť sledovateľovi zážitok, vďaka ktorému s nami cestuje a robí mu to radosť. A zároveň tým aj detailne odprezentovať a zviditeľniť ubytovacie zariadenie. Opäť prišiel lockdown a obmedzenia, ktoré to stopli. Bol to vhodný čas na vylepšenia a zmenu. Mala som viac času a tak som pomohla dievčatám a spravila pre ne webinár o sociálnych sieťach, z ktorého boli nadšené.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Niektoré mi vnukli myšlienku, aby som sa tomu ďalej venovala a zdieľala svoje informácie aj s ostatnými, ktorí sa snažia preraziť v online. Som im za to tiež veľmi vďačná a špeciálne jednej, Elenke, ktorá má v tom veľmi podporovala a fandila mi. Teraz zdieľam svoje pozitívne, či negatívne skúsenosti s ostatnými a venujem sa hlavne webinárom o sociálnych sieťach, ktoré zahŕňajú aj Marketing, Predaj, Komunikáciu, či Photo-editing. Keďže mojou profesiou je predovšetkým oblasť predaja, otvorila som aj Individuálne koučingy zamerané na Biznis a Sebarozvoj. 

Čomu by si sa chcela venovať, ak by neexistovali sociálne siete? 

Naďalej by som sa pohybovala v oblasti turizmu, tak ako aj doteraz. Pretože na to, aby ste cestovali nepotrebujete sociálne siete. Výhodou je, že cez ne môžete zdieľať svoje zážitky s ostatnými, čo má podľa mňa veľké čaro. No nemôžete sa spoliehať len na ne. Rozvíjala by som svoje pracovné skúsenosti viac v zahraničí, v zahraničných firmách, aby som si so sebou odniesla nejaké zaujímavé novinky a ďalej ich aplikovala. Čo už viac-menej aj robím, keďže som už 3 roky v jednom z najväčších Snow Parkov a určite nielen pre podmienky, ale aj zaujímavé skúsenosti a poznatky.

Pritiahol ma sem môj chtíč v období, kedy som mala prosperujúci biznis v sieťovom marketingu pomocou online. Miesto toho, aby som sedela doma v teple, či v kancelárii, som prišla sem, manuálne vypomáhala v stredisku a viac spoznávala tento jedinečný horský život. Získate tým úplne iný pohľad. Počas toho som sa venovala aj online, no kombinovala som to aj s fyzickou prácou, pričom som našla úžasný balans a relax. Normálne som predajca a predaj viete tiež robiť aj mimo sociálnych sietí v akejkoľvek oblasti. Naďalej by som tvorila, písala a spoznávala svet. Ale ako hovorím, veľmi som zo svojej cesty nevybočila, len som využila výdobytky terajšej doby ako sú aj sociálne siete. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PETRANKA DUDAS 🧘🏼‍♀️ (@petranka.dudas)

Aké sú tvoje plány do budúcna?

Cestovať, tvoriť zaujímavé a prospešné projekty, spoznávať svet a samú seba. Keď som bola mladšia, tak sme si s rodinou nemohli dovoliť dovolenky. Vôbec sme necestovali. A keď sme si v škole rozprávali, kto kde strávil prázdniny, tak som vždy vstala smutne so sklonenou hlavou a predstavovala si aké by to bolo, keby som aj ja navštívila už čo i len Chorvátsko alebo Vysoké Tatry s mojou rodinou. Milovala som dobrodružstvo, a tak som sa ako dieťa vždy vynašla a vymýšľala akčné výlety pre mňa, brata a kamarátov u nás v okolitej prírode.

Nakoniec som vo Vysokých Tatrách žila 3-4 roky, kam som brávala aj moju rodinu a dostala sa až na Bali. No je ešte mnoho krajín, ktoré by som rada navštívila a hlavne kultúr, ktoré by som s radosťou objavila. Lákajú ma hlavne dobrodružné, či duchovné výlety za poznaním. Príroda, chrámy, oceán, či nová nepoznaná energia zaujímavých miest a ľudí je niečo čo ma fascinuje.

Naďalej je mojím cieľom pokračovať vo svojej ceste, vzdelávať sa, inšpirovať, motivovať a odovzdávať hodnoty ostatným. Tvoriť zaujímavé projekty, ktoré dokážu pomôcť aj ostatným, písať a rozprávať o tom, čo prežívam, zažívam a spoznávam. Ďalšie plány si ešte nechám pre seba. Človek a jeho rozpoloženie sa stále mení a moje plány sa môžu zmeniť zo dňa na deň. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech