Mladí a úspešní (a bohatí)

  • Byť úspešným je cieľom (snom) každého mladého človeka. Užívať si život a nič nerobiť. Ale mnohokrát za úspechom stojí tvrdá drina. Nemusí to byť pravidlom, niekedy sa stačí jednoducho dobre narodiť.
image_1420236493.jpeg
  • Byť úspešným je cieľom (snom) každého mladého človeka. Užívať si život a nič nerobiť. Ale mnohokrát za úspechom stojí tvrdá drina. Nemusí to byť pravidlom, niekedy sa stačí jednoducho dobre narodiť.

Portál Bankrate pozrel na posledné zverejnené majetkové správy a zostavil rebríček TOP 10 najbohatších mladých ľudí do 35 rokov. Tak poďme na to:

 

Evan Spiegel, 24 rokov

Majetok: 1,5 miliardy USD

Evan je co-founder známej mobilnej aplikácie Snapchat. V roku 2013 odmietol ponuku v hodnote 3 miliardy USD a tak momentálne riadi spoločnosť, ktorej celková hodnota je cca 10 miliárd USD.

 

 

Bobby Murphy, 25 rokov

Majetok: 1,5 miliardy USD

Bobby je co-founderom aplikácie Snapchat, kde zastáva pozíciu CTO.

 

Albert vonThurn und Taxis, 31 rokov

Majetok: 1,5 miliardy USD

Albert je nemeckým princom a svoj majetok zdedil v osemnástich. Svoje aktíva však rozumne investoval a tak je teraz vlastníkom rôznych kúskov umenia či nehnuteľností.

 

Marie Besnier-Beauvalot, 33 rokov

Majetok: 2,7 miliardy USD

K jej majetku aj spolu s jej súrodencami prišli tak, že zdedili francúzske mliekarenské firmy, ktoré založil jej starý otec. Spolu s jej súrodencami vlastnia teraz 100% týchto spoločností.

 

Elizabeth Holmes, 30 rokov

Majetok: 4,5 miliardy USD

Je najbohatšou ženou v rebríčku miliardárov podľa Forbes, ktorá si svoj majetok zarobila sama. V roku 2003 založila spoločnosť Theranos, ktorá sa venuje testovaniu krvi.

 

 

Eduardo Saverin, 32 rokov

Majetok: 4,9 miliardy USD 

Eduardo pochádza z bohatej rodiny a práve on bol ten, ktorý žaloval Zuckerberga po založení Facebooku. Nakoniec sa dohodli mimosúdne a je stále spoluvlastníkom Facebooku.

 

 

Yang Huiyan, 33 rokov

Majetok: 4,9 miliardy USD

Jej otec Yeung Kwok Keung vytvoril high-end čínsku developerskú spoločnosť Country Garden Group. V roku 2007 preniesol Keung všetky svoje akcie na svoju dcéru, ktorý má na starosti stratégiu pre rozvoj spoločnosti.

 

Scott Duncan, 32 rokov

Majetok: 6,2 miliardy USD

Duncan patrí tiež k tým, ktorí svoj majetok zdedili. Jeho otec je totižto zakladateľom spoločnosti Enterprise Products.

 

Dustin Moskovitz, 30 rokov

Majetok: 8,1 miliardy USD

Je ďalším mladíkom, ktorý zbohatol vďaka Facebooku. Vo Facebooku pracoval ešte v jeho early-stage fáze.

 

Mark Zuckerberg, 30 rokov

Majetok: 34 miliárd USD

Ak ste v tomto rebríčku hľadali Marka, hľadali ste správne. To najlepšie na koniec. Myslím, že Marka netreba nejako špeciálne predstavovať, keďže je asi každému známy ako zakladateľ facebooku. Mark sa podľa magazínu Forbes umiestnil na 11. mieste v rebríčku najbohatších ľudí v Amerike a na 14. mieste celosvetovo.

 

 

Zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK