Mladí chcú len jeden zamestnanecký benefit, poukážky do fitka to ale nie sú

  • Ako si mladí ľudia v dnešnej dobe predstavujú ideálne pracovné prostredie?
  • Viac ako polovica profesionálov na celom svete pracuje polovicu svojho týždňa na diaľku
  • Zdieľaná kancelária je jednou z alternatív, ako možno pracovať flexibilne a stretávať sa so svojimi zamestnancami alebo klientmi iba vtedy, keď je to potrebné
kolaz_regus
Regus/Freepik
  • Ako si mladí ľudia v dnešnej dobe predstavujú ideálne pracovné prostredie?
  • Viac ako polovica profesionálov na celom svete pracuje polovicu svojho týždňa na diaľku
  • Zdieľaná kancelária je jednou z alternatív, ako možno pracovať flexibilne a stretávať sa so svojimi zamestnancami alebo klientmi iba vtedy, keď je to potrebné

V dnešnej uponáhľanej dobe chce väčšina ľudí sama rozhodovať o tom, kedy, kde a ako bude pracovať. Mladí sa chcú so svojim zamestnávateľom rozprávať o jedinom zamestnaneckom benefite, a tým je pracovná flexibilita.

Od roku 2005 narástol počet ľudí, ktorí pracujú odvšadiaľ, len nie z kancelárie o 103 percent. Podľa prieskumu viac ako 50 percent ľudí dnes pracuje polovicu pracovného týždňa na diaľku. Počet živnostníkov a ľudí pracujúcich na voľnej nohe stále stúpa a ľudia veria, že vďaka pracovnej flexibilite vzrastie aj produktivita ich práce.

Jedným zo zamestnaneckých benefitov, ktorý je medzi mladými ľuďmi stále viac obľúbený, je práca z domu alebo tzv. homeoffice. Pri častom homeoffice však môže hroziť absencia kolaborácie a interakcie pracovného tímu. Ak sa potrebuje občas takýto tím ľudí stretnúť a brainstormovať, jednou z alternatív môže byť aj zdieľaná kancelária, ktorá sa stáva trendom už aj v Bratislave.

Jednou zo spoločností, ktorá ponúka služby zdieľaných kancelárii či už pre jednotlivcov alebo pre celé firmy, je spoločnosť Regus, ktorá spolupracuje s veľkými menami, akými sú Google a Amazon. O tom, čo preferujú mladí ľudia a aké výhody so sebou prináša zdieľaná kancelária, sme sa porozprávali s country managerom spoločnosti Regus Karlom Pelánom.

Čo preferujú mladí ľudia?

Mladí ľudia sú v dnešnej dobe veľmi spätí s technológiami, preto od svojich zamestnávateľov vyžadujú flexibilitu a je pre nich nepredstaviteľné každý deň cestovať do práce, keď ju práve vďaka technológiam môžu vykonávať kdekoľvek, či už z domu alebo z iného prostredia. Výskumy aj realita ukazujú, že sú schopní podriadiť veľmi veľa vecí iba tomu, aby mali správne rozloženie medzi prácou a osobným životom.

Dokáže mladých ľudí odradiť nevhodné pracovné prostredie?

Určite áno. Súčasné výskumy ukazujú, že vhodné pracovné prostredie je jednym z dôležitých zamestnaneckých benefitov. Pre zamestnancov je dôležité, aby videli, či je daná firma moderná a ide s dobou.

Môže so sebou častý homeoffice a flexibilita priniesť nejaké hrozby?

Homeoffice môže pre firmu určite predstavovať aj hrozbu. Ide predovšetkým o to, ako je nastavená celková komunikácia. Pokiaľ pracujete v inovatívnom tíme alebo v tíme, kde majú ľudia niečo spoločne vymyslieť, tak je niekedy určite nevyhnutné, aby tento tím spoločne sedel nad nápadmi a diskutoval o nich. Takáto interakcia je nevyhnutná a dôležitá. Jednou z možností, kde sa s týmito ľuďmi môžete stretávať, sú aj zdieľané kancelárie, ktoré klienti využívajú iba tak dlho, ako potrebujú.

Ľudia z akých oblastí najviac využívajú tieto zdieľané kancelárie?

Oblastí podnikania je naozaj celé spektrum. Väčšinou sú to podnikatelia, ktorí začínajú biznis a majú určitú neistotu alebo sú to veľké firmy, ktoré sú už natoľko smart, že nechcú mať záväzky, ktoré by ich mohli nejakým spôsobom ohroziť alebo spomaliť.

Aké výhody so sebou prinášajú zdieľané kancelárie Regus oproti bežným kanceláriám?  

Oproti bežným kanceláriám ponúkame našim klientom plne vybavené kancelárie, kde je pre nich všetko pripravené k nasťahovaniu. Klienti majú na výber kancelárie v rôznych biznis centrách a kancelárie rôznych veľkostí, ktoré sú ihneď k dispozícii, či už na deň, týždeň, mesiac alebo rok. Klienti majú v rámci nájmu k dispozícii nábytok, IT infraštruktúru a telefónne linky, kompletné služby recepcie, využitie komunitnej zasadacej miestnosti alebo vysokorýchlostný internet.

Keď je už klient členom našej spoločnosti, môže si na svoju prácu alebo stretnutia vybrať ktorékoľvek miesto, ktoré máme v našej ponuke. Na výber majú z kancelárii v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave. Náš klient má k dispozícii dokokopy 3 000 centier po celom svete.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech