Mladí priekopníci, ktorí robia „dieru do sveta“. Forbes zverejnil nový zoznam „30 pod 30“

  • 600 ľudí v 20 kategóriách
  • Súčasťou zoznamu sú aj Kendall Jenner či Jenna Ortega
kendall jenner jenna ortega wednesday
Ilustračný obrázok, Instagram/reprofoto/kendalljenner, The Movie Database/mrgalser
  • 600 ľudí v 20 kategóriách
  • Súčasťou zoznamu sú aj Kendall Jenner či Jenna Ortega

Dlhoočakávaný zoznam 30 Under 30 od Forbes každoročne zhromažďuje najúspešnejších mladých ľudí a „priekopníkov“ z novej generácie vo svojom obore. Spomínaný prestížny magazín zverejnil už svoj 13. zoznam, v ktorom vyzdvihol úspechy 600 jednotlivcov naprieč 20 kategóriami.

Medzi tieto kategórie patrí šport, zdravotníctvo, umenie a štýl, veda, hudba, sociálne médiá či vzdelávanie. Na rok 2024 sa do zoznamu dostala svetoznáma modelka Kendall Jenner, herečka Jenna Ortega, známa z úspešného seriálu Wednesday, alebo trans žena a influencerka Dylan Mulvaney.

600 mladých ľudí v 20 kategóriách

Zatiaľ, čo súčasťou minuloročného „30 Under 30“ boli modelka Hailey Bieber, extravagantný raper Saucy Santana či herečka Sydney Sweeney, tento rok ich doplnili kolegovia z jednotlivých odvetví. Ide o hviezdu z televíznych obrazoviek Kendall Jenner, raperky Latto či Ice Spice, alebo Dominica Fikea, kolegu Sweeney zo seriálu Euphoria.

Medzi ďalšie najznámejšie mená zoznamu patria herečka Jenna Ortega, herec Noah Schnapp, známy so seriálu Stranger Things, komici Drew „Druski“ Desbordes a Matt Rife, herečka a speváčka Reneé Rapp či kolegovia z hudobného priemyslu Kali Uchis a Steve Lacy. 

Na tvorbe zoznamu sa podieľali spisovatelia a redaktori Forbes spolu s odborníkmi a predchádzajúcimi víťazmi, ktorí boli tiež súčasťou poroty. Vyberali spomedzi 11-tisíc kandidátov, a to na základe viacerých faktorov ako financovanie, príjem, sociálny vplyv, vynaliezavosť a potenciál, informuje Forbes

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kendall (@kendalljenner)

28-ročná Kendall Jenner tak nasleduje kroky svojej o dva roky mladšej sestry Kylie, ktorá sa do zoznamu dostala minulý rok. Na svedomí má značku alkoholu 818 Tequila, ktorej sa podľa Forbes v predošlom roku predalo vyše 123-tisíc kusov. Samotná modelka však uviedla, že značku pôvodne založila bez toho, aby s ňou bolo spájané jej meno 

„Chcela som, aby produkt a značka boli osamostatnené a aby ju ľudia milovali bez toho, aby vedeli, že som jej súčasťou,“ povedala. Značka jej podľa magazínu v roku 2022 zarobila približne 25 miliónov dolárov. Medzi jej ďalšie úspechy tiež patria spolupráca so značkami Prada, Stella McCartney či Calvin Klein.

Hviezda z Wednesday a LGBTQ+ aktivistka

24-ročná raperka Alyssa Michelle Stephens, známa najmä pod pseudonymom Latto, sa v roku 2022 zviditeľnila prostredníctvom svojho druhého albumu 777 či skladby Seven so spevákom Jung Kookom. Za vystúpenie si v priemere pýta 300-tisíc dolárov a v prvej polovici roka bola predskokankou na turné speváčky Lizzo.

Americká TikTokerka Dylan Mulvaney na seba upozornila najmä svojou sériou videí „Days of Girlhood“, v ktorej dokumentovala svoju zmenu pohlavia. Tieto videá majú spolu vyše 1 miliardu pozretí. 26-ročná herečka a LGBTQ+ aktivistka je súčasťou zoznamu v kategórii Sociálne médiá. Spolupracuje so značkami Nike či MAC.

Na snímke je Jenna Ortega.
zdroj: Wikimedia/unknow, Unsplash/Thibault Penin

Jedným z najznámejších mien zoznamu bude bezpochyby 21-ročná Jenna Ortega. Rodáčka z kalifornského údolia Coachella Valley sa vďaka hlavným úlohám v seriáloch Wednesday a Scream nedostala iba do zoznamu „30 Under 30“, ale aj do výrazného povedomia Slovákov.

S veľkým úspechom prichádza aj značné finančné ohodnotenie. Podľa portálu Celebrity Net Worth by sa mohol jej majetok šplhať až do výšky 3 miliónov eur. Vzhľadom na to, že na tomto zozname je pomerne krátko a do rebríčka áčkových hercov sa dostala až po seriáli Wednesday, nie je veľa relevantných informácií o tom, odkiaľ presne jej majetok pochádza.

Podľa portálu Deadline sa v prvých epizódach Stranger things bežná výplata hlavných postáv pohybovala okolo 30 000 dolárov za epizódu. Neskôr si však vybojovali vyššie ohodnotenie a počas 3. série sa ich honorár za jednu epizódu vyšplhal až na 350-tisíc dolárov. Keďže herci zo Stranger Things boli podstatne menej známi ako Jenna Ortega, možno usúdiť, že si za Wednesday mohla vypýtať aj omnoho vyššie čiastky. Viac o jej kariére sa dočítaš v tomto článku.

Zdroje: Forbes, Forbes 2, Celebrity Net Worth, Deadline, archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá