Mladí Slováci odkupujú nehnuteľnosti, dajú im druhý dych a predajú ich so ziskom. Naučiť to môžu aj teba

  • Hoci idú ceny nehnuteľností hore, neznamená to, že to je zlé
  • Ak vieš správne investovať, môžeš počítať s tým, že príde zisk
  • Naučiť ťa to môžu Slováci zo spoločnosti PLP invest group, ktorí sa tomu venujú od roku 2017
pjimage - 2021-12-02T145720.384
PLP invest group
  • Hoci idú ceny nehnuteľností hore, neznamená to, že to je zlé
  • Ak vieš správne investovať, môžeš počítať s tým, že príde zisk
  • Naučiť ťa to môžu Slováci zo spoločnosti PLP invest group, ktorí sa tomu venujú od roku 2017

Zvyšovanie cien nehnuteľností je výrazné. V súčasnosti môžeme hovoriť o najrýchlejšom tempe rastu v tomto roku, keďže ceny medzikvartálne vzrástli až o 8 %. Ako uvádza analytička 365.bank Jana Glasová, s poklesom cien by sme počítať nemali. 

„Práve naopak, očakávame, že budú ďalej rásť, ale tento rast by sa mohol zastabilizovať. Dôvodom rastúcich cien je predovšetkým dlhodobo slabá ponuka nehnuteľností, ktorá nedokáže uspokojiť dopyt,“ uvádza.

Hoci sú ceny realít vysoké, neznamená to, že sa do nich neoplatí investovať. Ak si šikovný alebo poznáš tých správnych ľudí, kúpenú nehnuteľnosť dokážeš predať so ziskom aj napriek tomu, že jej rekonštrukcia ťa stála nemalé peniaze.

Naučiť ťa to môžu napríklad páni zo spoločnosti PLP invest group, ktorí vo svojom portfóliu majú niekoľko dokonalých ukážok toho, že to ide.

zdroj: PLP invest group

Spoločnosť bola založená v roku 2017. Jej zakladateľ Peter Škoviera sa v minulosti venoval iným odvetviam, no ako sám hovorí, od roku 2013 si z vlastných financií kúpil niekoľko jednoizbových bytov, ktoré kompletne prerobil a predal.

PLP invest group sa zaoberá realitnou a stavebnou činnosťou na celom Slovensku. Ako uvádza Peter, nemajú problém odkúpiť starší dom, ktorý sa premení na moderné sídlo.

Prácu ponúkne aj šikovným remeselníkom

„Ukázalo mi to cestu, po ktorej sa mám vydať, pretože som v tom videl potenciál. Uvedomil som si, že ak chcem v tomto podnikaní pokračovať vo veľkom, nemôžem byť súčasne manažér, murár a následne realitný maklér,“ vysvetľuje Peter pre Startitup.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: 365.bank

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie