Mladý dizajnér predstavil obal na vajcia, ktorý sa po vyhodení premení na rastlinu

  • Inovatívny dizajnér George Bosnas predstavuje alternatívu k neekologickým obalom
  • Jeho Biopack na vajcia po zasadení do zeme začne klíčiť
wajt
pixabay.com, unsplash.com
  • Inovatívny dizajnér George Bosnas predstavuje alternatívu k neekologickým obalom
  • Jeho Biopack na vajcia po zasadení do zeme začne klíčiť

Na trhu sa objavuje čoraz viac mladých ľudí s inovatívnymi nápadmi. Určite medzi nich patrí aj Grék – George Bosnas. Ten svetu predstavil obal, ktorý po použití zmizne. Zmení sa totižto na rastlinu. 

BioPack, George Bosnas, Greece

Gepostet von Mikser am Samstag, 1. Juni 2019

 Ako svoj prvý produkt predstavuje Biopack na vajcia. Ten môžeš po použití zasadiť do zeme a on tam vyklíči. Odpadáva tak celý proces pracného triedenia, recyklácie, v rátane premeny odpadu na nové tovary, ktoré sú následne ponúkané v obchodoch. 

Revolučný obal je vyrobený len z papierovej buničiny, múky, škrobu, ako aj biologických semien. Nespornou výhodou je aj fakt, že obal je dostatočne pevný, aby dokázal uchrániť pred poškodením aj tak krehké predmety akými sú vajcia.

Biopack designed by George Bosnas Design – After using the eggs, instead of recycling or throwing it away, the user…

Gepostet von Packaging of the World am Montag, 17. Juni 2019

Po použití tak kartón netreba vyhadzovať. Stačí, ak ho položíš do zeme, kde sa pri troche zalievania, približne po mesiaci, rozpadne na semienka, ktoré vyklíčia. Pomyselnou čerešničkou na torte tohto vynálezu je aj fakt, že klíčky strukovín zvyšujú úrodnosť pôdy. Obal na vajíćka už stihol vyhrať aj prestížnu súťaž pre mladých dizajnérov s názvom Young Balkan Designers.

Biopack je alternatívou balenia k plastu a lepenke navrhnutej tak, aby bola ekologická a udržateľná na všetkých úrovniach svojho procesu.

‘biopack’ by george bosnas is packaging made from seeds that grow when planted ‘use – plant – grow’ becomes the new…

Gepostet von Pradodesign am Sonntag, 16. Juni 2019

„Prvotnou myšlienkou bolo hľadanie alternatívy k tradičným formám balenia, ktoré nevyžadujú zložitú výrobu, chemické komponenty a čo je najdôležitejšie, nepoškodzujú životné prostredie,” vyjadril sa autor Biopacku.

Biopack zatiaľ nie je možné kúpiť, no jeho výroba by sa mala začať už koncom roka 2019. Ak sa chceš o tomto produkte dozvedieť viac, určite navštív stránku autora Biopacku – Georga Bosnas.

Reckylovateľné kávové kapsule 

S podobným „eko“ nápadom prišla aj mladá dizajnérka Veronika, ktorej sa podarilo navrhnúť 100% recyklovateľné a kompostovateľné kapsule do kávovarov.  Veronika Janečková za tento nápad získala aj cenu za najvýraznejší dizajnérsky počin v súťaži Model Young Package. Podľa poroty ide o prelomový nápad na poli kávového priemyslu.

Gepostet von Model Young Package am Freitag, 15. März 2019

Ekologické kapsule sú vyrobené z materiálu, ktorý je podobný bioplastom. Základom je papierovina, ktorá sa spojí pomocou kávovej usadeniny. Po použití tak môžeš kapsulu pokojne zahodiť aj priamo na tvoj záhradný kompost, kde sa tento odpad sám rozloží.

Gepostet von Model Young Package am Freitag, 15. März 2019

zdroj: georgebosnas.com, young-package.com, mikser.rs

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech