Mladý medik zo Slovenska spúšťa revolučný projekt s najväčšou súkromnou nemocnicou v Moldavsku

  • So svojím tímom vytvoril prístroj, ktorý nahrádza viacero zdravotníckych pomôcok
  • Teraz oznámil zásadnú spoluprácu s Moldavskom
Martin Pekarčík, CEO a spoluzakladateľ S-Case, s. r. o.
S-case
  • So svojím tímom vytvoril prístroj, ktorý nahrádza viacero zdravotníckych pomôcok
  • Teraz oznámil zásadnú spoluprácu s Moldavskom

Slovenská spoločnosť S-Case prišla v roku 2018 s myšlienkou vývoja komplexného riešenia, ktoré zaistí zdravotnú starostlivosť pacientov aj z pohodlia ich domova. Koncept S-case sa zrodil v hlave Martina Pekarčíka pri cestovaní naprieč Afrikou.

Práve tu mal možnosť vidieť absolútne rozdiely v prístupe obyčajných ľudí k zdravotnej starostlivosti. Tí museli často, aj v akútnych stavoch, do nemocníc dochádzať niekoľko hodín, pojem skríningu či preventívnej starostlivosti sa v týchto oblastiach jednoducho nevyskytoval.

Martin spolu s tímom vytvorili koncept S-case, zdravotníckeho riešenia určeného na vzdialený monitoring pacientov, ktoré aj napriek vzdialenosti medzi lekárom a pacientom dokáže utvoriť obraz o zdravotnom stave používateľa.

Okrem toho má S-case nezastupiteľnú úlohu v prevencii zdravia a predstavuje tak jedinečnú technológiu na trhu. „Už počas prvých šiestich mesiacov aktívneho pilotovania na Slovensku, v Gruzínsku či Severnom Macedónsku sa nám prostredníctvom S-case podarilo zachrániť životy pacientov, dokázali sme tiež zefektívniť prácu mnohých lekárov a zvýšiť motiváciu pacientom k manažmentu svojho zdravia,“ hovorí Martin Pekarčík, CEO a spoluzakladateľ S-Case, s. r. o.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: scase.io

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá