Mladý pár prerobil autobus na svoj nový domov a rozhodol sa precestovať svetadiel

  • Je skvelé mať krásny dom, peniaze, a žiť komfortne. Načo to ale všetko je, keď si nespokojný v práci a tvoje dni sú jeden monotónny kolotoč? Austrálsky pár sa rozhodol z neho vyskočiť a všetko vraziť do svojho veľkého sna.
collagedqwd
instagram.com/bilby_the_bus, unsplash.com
  • Je skvelé mať krásny dom, peniaze, a žiť komfortne. Načo to ale všetko je, keď si nespokojný v práci a tvoje dni sú jeden monotónny kolotoč? Austrálsky pár sa rozhodol z neho vyskočiť a všetko vraziť do svojho veľkého sna.

Cestovanie sa dnes stáva prioritou pre množstvo ľudí na celom svete. Niet sa čomu diviť, veď už tisíckrát bolo dokázané, že skvalitňuje náš život a robí nás šťastnými. Ak sa rozhodneš rozpomenúť si na svoje posledné najšťastnejšie momenty, dosť pravdepodobne budú spojené s cestovaním. Stále viac ľudí tiež pre cestovanie opúšťa svoje zamestnanie a púšťa sa doslova do neznáma, hnaná túžbou objavovať nepoznané, nech to stojí, čo to stojí.

Toto je prípad aj mladého austrálskeho páru Liama Kennyho a jeho priateľky Ali Kelly – McCuddenovú. „Neboli sme pripravení na oblek a kravatu, tak sme si kúpili starý školský autobus,“ predstavujú sa na svojom instagramovom účte. Táto veta dokonale vystihuje celý ich príbeh. Viac slov netreba, no my sa na nich predsa len pozrieme trochu bližšie.

Svoj detský sen mať vlastný karavan sa rozhodli začať plniť presne pred rokom, keď si v autobazáre za asi 2-tisíc eur kúpili starý školský autobus a okamžite sa pustili do jeho renovácie. Premenili ho na dokonalý surferský obytný karavan v hippie štýle, samozrejme v retro tyrkysovej farbe. Z interiéru vozidla odstránili sedadlá a nahradili ich nábytkom. V obmedzenom priestore dokázali vytvoriť spálňu, obývačku aj kuchyňu a dokonca aj pracovný kútik.

Karavan dostal dokonca meno Bilby, pretože nový kamoš na cesty nesmie zostať nepokrstený. Teraz je Bilby ich novým domom na kolesách, na ktorom brázdia celú Austráliu. Život v trochu stiesnenom priestore je podľa nich výzva, no odmena v podobe slobody a nezabudnuteľných zážitkov je na nezaplatenie. Nehovoriac o tom, že si môžu dať svoju rannú kávu pred karavanom vždy pri inej pláži a sledovať pri tom východ slnka a vlny.

Počas dňa okrem práce surfujú, objavujú nové miesta a spoznávajú množstvo ľudí. Stereotyp tu naozaj nehrozí! Život v maličkom autobuse, ktorý denne prináša nové výzvy, ich stmelil dokopy a naučil ich milovať každý jeden moment, ktorý prináša. Veď život je najmä o tom nečakať na destináciu, ale užívať si cestu. :)

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech