Mladý pár založil jediný podnik svojho druhu na Slovensku. Do projektu vrazili 20 000 eur, snažili sa ich aj vykradnúť

  • Smoothie bowl môžeme pokojne považovať za plnohodnotné jedlo, snack aj dezert
  • Na ich chuť vsadil aj párik nadšencov pre zdravú, chutnú stravu
  • Ich biznis im perfektne vychádza
ann
Street Good
  • Smoothie bowl môžeme pokojne považovať za plnohodnotné jedlo, snack aj dezert
  • Na ich chuť vsadil aj párik nadšencov pre zdravú, chutnú stravu
  • Ich biznis im perfektne vychádza

Dvaja majitelia, spoluzakladatelia a zároveň partneri – 25-ročný Augustín Mitura a 24-ročná Kristína Pšenáková – priniesli na slovenskú gastro scénu projekt s názvom Street Good.

„Sme jediný podnik svojho druhu na Slovensku. Ponúkame smoothie bowls, ktoré sú na Slovensku zatiaľ neznáme, ale postupne sa dostávajú do povedomia a ľudia si ich začínajú obľubovať. Smoothie bowls vytvárame z rôznych kombinácií mrazeného a čerstvého ovocia a našej domácej granoly (granola – pečené müsli),“ objasňuje Kristína pre Startitup.

Zákazníkom ponúkajú možnosť vytvoriť si svoju vlastnú kombináciu smoothie misiek. Máš na výber medzi rôznymi ovocnými základmi, normálnou a bezlepkovou granolou a rôznymi toppingami. Ovocné misky nakoniec dozdobujú ovocím, čokoládou, orieškami či orechovými maslami.

„Zakladáme si na ovocných, čerstvých a zdravých surovinách. Na svoje si prídu vegáni, športovci, potravinoví alergici a v neposlednom rade aj maškrtníci.“ 

zdroj: Street Good

Ich biznis naštartovali po vysokoškolskom štúdiu na Ekonomickej univerzite. Najskôr sa venovali práci v odbore, Augustín pôsobil v externom audite do apríla 2021 a následne sa naplno pustil do starostlivosti o podnik.

Kristína sa aj dnes popri gastro biznise zaoberá interným auditom. „Chceli sme začať pracovať na svojej vízii čo najskôr. Obavy na začiatku, samozrejme, boli. Snažili sme sa a stále sa snažíme, aby viera v našu víziu bola silnejšia ako naše obavy. Motivuje nás spoločná láska k jedlu, chuť podnikať a naša zhodná vízia do budúcnosti.“

zdroj: Street Good
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Street Good

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá