Andrej Kiska sa stretol s riaditeľom umelej inteligencie Tesly. Pýta sa, ako dostať takýchto ľudí späť na Slovensko

  • Andrej Karpathy má prácu snov. Už v mladom veku sa stal riaditeľom umelej inteligencie v Tesle, dnes ho navštívil aj náš pán prezident.
abcover
facebook.com/andrej.kiska/facebook.com/Andrej Karpathy
  • Andrej Karpathy má prácu snov. Už v mladom veku sa stal riaditeľom umelej inteligencie v Tesle, dnes ho navštívil aj náš pán prezident.

Tesla sa svojimi elektromobilmi preslávila nielen vďaka ich kvalite, ale aj inovatívnym technológiám, medzi ktoré nepochybne patrí aj autopilot. Vďaka vývoju sa táto funkcia za posledné roky výrazne zdokonalila, no stále je ešte na čom pracovať. Na to si Tesla po novom do svojho tímu vzala Slováka, ktorý zastáva významnú funkciu.

Andrej zo Slovenska odišiel s rodičmi vo svojich 15 rokoch. Po príchode do USA študoval na niekoľkých prestížnych univerzitách v Toronte či Stanforde. V odbore umelej inteligencie je považovaný za jedného z najväčších odborníkov. Dlhé roky sa venoval strojovému učeniu, počítačovému videniu či neurónovým sieťam aj v spoločnosti Google. Elon Musk sa s ním zoznámil na projekte OpenAI, kde pracoval na procese deep learningu pri počítačovom videní.

Slovenský prezident Andrej Kiska počas svojej pracovnej návštevy USA navštívil aj tohto talentovaného Slováka a sadol si s ním aj do elektormobilu, o ktorom sníva nejeden z nás. Náš prezident okrem toho, že pochválil Andrejovu prácu, sa zamyslel aj nad problematikou odlivu mozgov z našej krajiny.

„Stále hovoríme o tom, že Slovensko môže byť pyšné na svojich kreatívnych mladých ľudí a som veľmi rád, že jeden taký stojí vedľa mňa. Presne takíto ľudia nám robia fantastické meno po celom svete, no a my musíme len uvažovať o tom, čo môžeme spraviť preto, aby sme ich dostali domov,“ povedal prezident.

Návšteve vo Facebooku

Prezident na svojej pracovnej ceste navštívil aj Facebook, kde diskutoval so zástupcami spoločnosti. Jednou z tém bolo šírenie hoaxov a nenávisti v našej krajine. Vyjadril sa aj na účet extrémistov a ich zručností na sociálnych sieťach, ktoré ohodnotil ako veľmi dobré. Zároveň všetkých vyzval na boj proti šíreniu nenávisti, ktorá sa často realizuje práve prostredníctvom dnes najsilnejšieho média Facebooku.

„Spoločne musíme zabrániť tomu, aby naše deti nepodľahli klamstvám a vymysleným teóriám, ktoré sa šíria internetom,“ povedal Andrej Kiska pre tyzden.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech