Mliekareň, ktorú Slováci milovali, oznámila koniec. Jej jogurty v obchodoch viac nenájdeš

  • Známa slovenská mliekareň oznámila svoj zánik
  • Na trhu pôsobila viac ako 30 rokov
  • Ich ikonické jogurty už viac v obchode nenájdeš
Regál s mliečnymi výrobkami v potravinách.
Ilustračné foto, Unsplash/Kenny Eliason
  • Známa slovenská mliekareň oznámila svoj zánik
  • Na trhu pôsobila viac ako 30 rokov
  • Ich ikonické jogurty už viac v obchode nenájdeš

Obľúbená slovenská mliekareň oznámila na sociálnej sieti svoje ukončenie činnosti. Na trhu bola viac ako 30 rokov. Mnohí Slováci na ich výrobkoch vyrastali.

Zákazníci dali najavo svoje sklamanie. Pod príspevkom pribudlo množstvo komentárov a mnohí sa pýtajú na dôvod takého nečakaného konca. 

Nečakaný koniec

Mliekareň o svojom rozhodnutí informovala zákazníkov iba včera (27. novembra) prostredníctvom sociálnej siete.

„Milí naši zákazníci, chceme Vám všetkým poďakovať za Vašu priazeň a vernosť. Vieme, že pre väčšinu z Vás boli naše výrobky tie naj a o to viac nás mrzí, že Vám musíme oznámiť nie pre nás potešujúcu správu. Dnešným dňom 27.11.2023 končí Mliekáreň Kopanice Selce,“ napísala spoločnosť Mliekáreň Kopanice Selce.

„Ďakujeme všetkým a veríme, že na naše výrobky budete spomínať,“ dodáva mliekareň.

Ľudia chcú pomôcť

Pod príspevkom sa nahromadili desiatky komentárov, kde väčšina sklamaných zákazníkov vyjadrovala obzvlášť pozitívne názory na jogurty tejto spoločnosti.

„To je veľká škoda, budú nám chýbať najmä biele jogurty,“ píše sa v komentároch. „Je mi to veľmi ľúto. Vaše jogurty boli posledné poctivé kvalitné na trhu s chuťou, akú som si pamätala z detstva. Veľmi ťažko sa zháňal v regióne, kde bývam, ale aj tak som bola ochotná za ním cestovať aj ďalej, aby som si ich kúpila,“ uvádza sa v ďalšom komentári.

Mnohí z tých, ktorí príspevok komentovali, sa zaujímali o dôvod takého neočakávaného ukončenia činnosti. Mliekareň však žiadne detaily zatiaľ nezverejnila.

„Chceme vás všetkých poprosiť o trpezlivosť. Vedenie sa čoskoro vyjadrí k uzatvoreniu Mliekárne. Ďakujeme za pochopenie,“ reagovala na otázky komentujúcich mliekareň.

Nájdu sa aj takí ľudia, ktorí napriek tomu, že netušia, čo mliekareň k tomuto rozhodnutiu viedlo, chcú pomôcť.

„Môžete prosím Vás pomenovať príčinu, kt. viedla k napísaniu tohto príspevku? Aby skupina, v ktorej je vyše 800 ľudí vedela pomôcť s riešením, ktoré by viedlo k vašej pomoci, resp. opätovnému otvoreniu prevádzky,“ píše sa v komentároch.

Potravinové púšte na Slovensku

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: FB/Mliekáreň Kopanice Selce, pro, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá