Mňa už tieto Rišove podrazy z boku naozaj nebavia, sťažuje sa Matovič na Sulíka

  • Premiér sa v relácii Sobotné dialógy posťažoval na svojho koaličného partnera Richarda Sulíka
20290424_vlada2698649
  • Premiér sa v relácii Sobotné dialógy posťažoval na svojho koaličného partnera Richarda Sulíka

Premiér Igor Matovič v Slovenskom rozhlase povedal, že Richard Sulík by sa mal skúsiť podrobiť autorite epidemiológov namiesto toho, aby ich odbornosť spochybňoval. Dodal, že konzílium odborníkov je potrebné chrániť pred takýmito „lobistami“.

Nech už neblázni a rešpektuje názor autorít, ktorými sú epidemiológovia či infektológovia. Koronakrízu zatiaľ zvládame úžasne, tak si to nepokazme zbrklými a hlúpymi rozhodnutiami. Keď si tú disciplínu udržíme, tak v najbližších dvoch týždňoch môžeme mať nula nakazených a môžeme otvoriť všetko,“ zdôraznil premiér.

Mňa už tieto Rišove podrazy z boku naozaj nebavia,“ povedal Matovič. „Chýba mi zodpovednosť z jeho strany. Správa sa ako keby ani nebol náš koaličný partner. Osobne ma to zraňuje a berie mi to dve tretiny životnej energie, ktoré chcem venovať Slovensku,“ konštatoval.

Otvorene tak priznal spor s Richardom Sulíkom v koalícii. Zatiaľ čo premiér počúva odborníkov a svoje rozhodnutia plne podriaďuje ich radám, Richard Sulík, minister hospodárstva, je proti. Matovič nechce otvárať ekonomiku príliš rýchlo, aby nedochádzalo ku zbytočným kontaktom, čo preukázateľne spomaľuje šírenie koronavírusu.

Richard Sulík však argumentuje, že kvôli zatvoreným obchodom a reštauráciám prichádzajú o príjmy státisíce ľudí a preto je nevyhnutné im umožniť opäť pracovať.

Ekonomika stojí preto, lebo neprichádzajú objednávky zo zahraničia, keď k nám príde zahraničný dopyt, môžeme začať vyrábať,” zdôraznil premiér. „Možno aj v Taliansku mali svojich Sulíkov, ktorí to unáhlili,“ dodal s tým, že ak bude situácia naozaj dobrá, môžeme k uvoľňovaniu opatrení pristúpiť.

Už šiesteho mája, teda v stredu, nastane druhá fáza otvárania ekonomiky. Do prevádzky sa tak môžu vrátiť kaderníctva a ďalšie salóny krásy, taxislužby či detské centrá. Matovič však pripustil, že sa toho môže otvoriť podstatne viac.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech