Mnohé reštaurácie ti naservírujú polotovar bez toho, aby si o tom vedel alebo aby si proti tomu mohol niečo urobiť. V Taliansku je to trestné

  • Máte radi mrazenú pizzu? Ak áno, zrejme si ju užijete len doma a v reštaurácii by ste radšej jedli čerstvé jedlo. No, žiaľ, to nemusí byť samozrejmé.
zg
pexels.com/pexels.com
  • Máte radi mrazenú pizzu? Ak áno, zrejme si ju užijete len doma a v reštaurácii by ste radšej jedli čerstvé jedlo. No, žiaľ, to nemusí byť samozrejmé.

Mnoho reštaurácií ponúka na svojom jedálnom lístku jedlá, ktoré pre teba neuvaria, ale rozmrazia. Chutné, však? V tomto prípade je lepšie radšej zostať doma, mrazené jedlo si totiž vie naservírovať každý. Nebol by to taký problém, ak by podniky o tomto fakte informovali. Mnohé však zákazníkov zavádzajú a potrebné informácie v menu nenapíšu.

pexels.com

Na výber je mnoho jedál a keď si konečne vyberieš a donesú ho pred teba, niečo nie je v poriadku. Jedlo je akési bez chuti, nezdá sa čerstvé, niekde je zosušené… problém môže byť v tom, že ti ho kuchár v reštaurácii neuvaril, ale rozmrazil alebo do neho pridal mrazené suroviny. Na jedálnom lístku však nič o mrazenom jedle písané nebolo.

pexels.com

V Taliansku je podobné správanie zakázané. Ide totiž o podvod, ak v lístku reštaurácia jasne neuvedie, že ide o mrazené jedlá či mrazené suroviny v danom jedle, koleduje si o pokutu. Jedlá totiž reštaurácie ponúkajú, akoby do nich pridávali čerstvé suroviny. Opak je však pravdou. Jedna reštaurácie v Miláne za takýto podvod na zákazníkoch dostala pokutu. Inšpekcia v mrazničkách reštaurácie totiž našla mnoho mrazených surovín, a to aj napriek tomu, že o tom podnik v menu neinformoval.

pexels.com

Majiteľ reštaurácie chcel tento fakt ospravedlniť tým, že v čase príchodu inšpekcie nebol v reštaurácii žiaden zákazník, a tak nebol na nikom spáchaný podvod. Súd však tento argument neprijal, pretože v mrazničkách sa iné ako mrazené jedlo nenašlo. Dokonca súd zvýšil pôvodnú pokutu z 200 eur na 2000 eur a majiteľ musel zaplatiť aj výdavky spojené so súdnym sporom.

Stretol si sa už aj ty s podobným prípadom doma alebo v zahraničí? Mnohé reštaurácie sa totiž správajú rovnako ako spomínaná z Milána, problémom je však to, že inšpekcia je akýmsi málo častým javom. A tak sú ochudobnení zase iba zákazníci.

 

 

Zdroj: italytravelandlife.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech