Modelka Natália: Nemala som podprsenku, do Disneylandu v Japonsku ma preto nechceli pustiť

  • Hosťom relácie zmUPované bola tentokrát modelka Natália Muchova, ktorá sa vďaka svojej práci dostala do ďalekého Japonska
  • V podcaste nám povedala aj o tom, že mať 40 a byť panicom je v Japonsku úplne bež
natalia muchova
Instagram/nataliamuchova
  • Hosťom relácie zmUPované bola tentokrát modelka Natália Muchova, ktorá sa vďaka svojej práci dostala do ďalekého Japonska
  • V podcaste nám povedala aj o tom, že mať 40 a byť panicom je v Japonsku úplne bež

Natália Muchova vďaka svojej práci precestovala veľkú časť sveta a momentálne žije v Kanade. V najnovšej časti relácie zmUPované so Simou sa však rozhovorila o Japonsku, v ktorom strávila niekoľko mesiacov. Do krajiny sa prvýkrát dostala, keď mala 18 rokov. Let do Japonska bol pre ňu veľmi zaujímavý, keďže dovtedy lietadlom cestovala raz – keď mala 4 roky.

Ako sama hovorí, prvá návšteva Japonska pre ňu bola divným snom. Keďže má centrum Tokia približne 14 miliónov občanov, orientácia v meste bola pre mladú modelku náročná. Dokázala sa však veľmi rýchlo aklimatizovať. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NATALIA MUCHOVA (@nataliamuchova),

Japonci sú veľmi organizovaní

Prvé problémy na seba nenechali dlho čakať. Metóda pokus – omyl ale modelke pomohla.

„Metro sa v meste využíva veľmi často. Ja som prvýkrát nasadla do zlého vlaku a ten ma odviezol niekde do tramtárie,“ spomína. „Samozrejme, poučila som sa z toho a dávala si na to pozor. Dostať sa do metra bolo niekedy zázrakom. Ráno od 7 do 8 hodiny boli vagóny totálne preplnené. Často sa stalo, že ľudí do nich museli tlačiť a niečo sa zaseklo medzi dverami.“

Podľa modelky sú Japonci omnoho organizovanejší ako Slováci. Napríklad na schodoch nájdeš označenia smerov, v ktorých máš ísť.

V Japonsku je bežné, že kvôli zaseknutému kabátu alebo batohu vlaky meškajú. „Sú to síce minútové meškania, no Japoncom to príde nesmierne ľúto a ospravedlňujú sa,.. to som si hneď spomenula na naše slovenské vlaky,“ smeje sa Natália.

Dlhšie meškania znamenali katastrofu. Ak vlak meškal viac ako 5 minút, všetkým bolo jasné, že niekto spáchal samovraždu. Domáci to vôbec neriešia, pretože to je bežné.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NATALIA MUCHOVA (@nataliamuchova),

Propagácia vzťahov

Ako je vyššie spomenuté, samovraždy sú v Japonsku bežnou záležitosťou. Podľa modelky za to môže samota, ktorá v krajine predstavuje veľký problém. Veľké percento obyvateľov krajiny nemá žiadne sexuálne skúsenosti po 40. roku života.

„O sexualite sa tam hovorí veľmi málo. Ľudia majú problém nájsť si partnera, čím sa ich samota prehlbuje. Ľudia majú výčitky, že nemajú rodinu, ktorá je pre spoločnosť veľmi dôležitá, a spáchajú samovraždu. V podstate platí pravidlo, že keď si single, si loser,“ hovorí Natália.

Hoci sú vzťahy na verejnosti veľmi propagované, prejavy lásky vítané nie sú. V krajine je mnoho kúpeľov, ktoré sú určené len pre jedno pohlavie. V niektorých sú oblasti, kde môžu ísť obidva pohlavia, no všade sú tabule, ktoré zakazujú bozkávanie sa alebo vzájomné dotyky. Dokonca by si si mal od svojho partnera držať odstup. 

Pozor na podprsenky a tetovania

„Stalo sa mi to, keď som s priateľom išla do Disneylandu. Pri vstupnej bráne ma nechceli pustiť dnu, lebo som na sebe mala len biele tričko, pod ktorým som nemala nič. Podprsenky nenosím už dlhšie, no v Japonsku som sa k ním musela vrátiť. Povedali mi, že keď sa neprezlečiem, nepustia ma dnu. Asi by som pohoršila spoločnosť,“ hovorí Natália.

Našťastie, jej priateľ mal náhradné tričko, ktoré jej dal, takže do areálu sa dostala. Modelku veľmi nahnevalo, keď vo vnútri videla mužov, ktorí nemali tričko, pretože im bolo teplo.

„Ja si podprsenku musím dávať aj na castingy, no oni sa tam mohli pretŕčať hore bez. Nepáčilo sa mi, že na ženy tam je nastavené iné merítko ako na mužov,“ konštatuje. Zároveň tvrdí, že to neplatí len v oblasti obliekania sa. Ženy sa musia viac snažiť aj v práci a musia sa vedieť obhájiť.

Aj tetovania patria medzi záležitosti, ktoré nie sú Japoncom po chuti. Dlho si ich spájajú s japonskou mafiou a majú s nimi teda problém. „Ak máte tetovanie, ktoré je viditeľné, musíte si ho skryť, pretože vás nepustia do kúpeľov,“ tvrdí Natália. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa NATALIA MUCHOVA (@nataliamuchova),

Smetné koše a cigarety na verejnosti nenájdeš, alkohol je obľúbený

Áno, dobre čítaš. Ak máš nejaké odpadky, jednoducho si ich daj do tašky a vyhoď doma. S cigaretami na verejnosti taktiež neuspeješ. „Na verejných priestranstvách je zakázané fajčiť, no na ulici nájdeš smoking zones. Sú to presklené búdky, do ktorých si môžeš ísť zapáliť. V reštauráciách sú pre fajčiarov vyčlenené samostatné miestnosti,“ hovorí modelka.

Veľmi obľúbeným je v Japonsku alkohol. Podľa Natálie pijú Japonci, kým nezaspia alebo nerobia na ulici somariny. Natália si zároveň všimla, že sú schopní zaspať takmer všade. „Je to kvôli tomu, že veľmi veľa pracujú. Každá sekunda spánku je pre nich dôležitá, často spia aj v metre.“ Aj kvôli tomu sú cestujúci v metre ticho. Dokážu sa navzájom rešpektovať. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK