Moderátor Richard Dírer končí v TA3. „Netuším, čo budem robiť, ale v dvoch veciach mám jasno“

  • Známy politický moderátor sledovanej relácie "V politike" oznámil, že ukončuje svoje pôsobenie v TA3
  • Existujú už odhady, kto bude jeho nástupca
30maj2017_Volba_GR_RTVS_Direr_1433391
TASR/Martin Baumann
  • Známy politický moderátor sledovanej relácie "V politike" oznámil, že ukončuje svoje pôsobenie v TA3
  • Existujú už odhady, kto bude jeho nástupca

Známy politický moderátor Richard Dírer po dvoch rokoch opäť končí v televízii TA3. Jeho príchod, spolu s príchodom Rastislava Ilieva, výrazne zvýšil záujem o hlavnú politickú diskusiu „V politike“, kde obaja moderátori skončili.

„Uplynulá nedeľa bola poslednou, kedy som moderoval reláciu V politike. S TA3 sme sa dohodli na ukončení spolupráce,“ oznámil Dírer na sociálnej sieti.

Vo veciach má jasno

„Chápem, že sa mnohí budete pýtať prečo. Rád by som vás však požiadal o pochopenie, že po tých rokoch si najskôr potrebujem ,vyvetrať‘ hlavu. Príprava a moderovanie politických diskusií boli vždy náročné, najmä posledné týždne a mesiace, nielen vzhľadom na spoločenskú situáciu,“ píše Dírer, ktorý sa v roku 2022 vrátil do médií po dlhšej prestávke.

V tejto chvíli nevie, čo bude ďalej robiť. „V dvoch veciach mám jasno: 1. aby sme predišli konšpiráciám, nemám namierené do politiky 2. síce médiá opúšťam, nezávislosť a sloboda médií a slova zostávajú pre mňa kľúčovými hodnotami, na ktorých som vždy trval a ktoré som mohol po celý čas v relácii V politike vyznávať,“ dodal Dírer.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rish Ki (@rishki_ta3)

Dírer pôvodne moderoval reláciu dvakrát mesačne, ale po odchode svojho kolegu Rastislava Ilieva z programu v novembri minulého roka prevzal úlohy na plný úväzok.

Teraz, keď odchádza, sa špekuluje o jeho nástupcovi. Hoci vysielateľ TA3 zatiaľ nástupcu neoznámil, očakáva sa, že by ho mohol prevziať Braňo Kráľ, ktorý v súčasnosti moderuje reláciu Kráľ na ťahu a v minulosti Dírera zastupoval, píšu Hospodárske Noviny.

Coming out

Ako sme ťa informovali v tomto článku, pred dvomi rokmi moderátor Richard Dírer, oblečený v košeli s dúhovým golierom, konfrontoval poslanca Györgya Gyimesiho v súvislosti s jeho legislatívnym návrhom na zákaz LGBTI symbolov na vládnych budovách.

Dírer, ktorý sa otvorene hlási ku komunite LGBTII, spochybnil Gyimesiho potrebu takýchto obmedzení. Gyimesi síce poprel akýkoľvek osobný problém s touto komunitou, ale vyhlásil, že jeho nesúhlas sa týka výlučne zobrazovania týchto symbolov na štátnom majetku.

Rozprava sa dotkla aj možných podporných opatrení pre komunitu LGBTI, pričom Gyimesi naznačil, že jeho kolegovia takéto iniciatívy pripravujú. Zasadnutie ukončil Dírer osobným apelom na legislatívne úsilie, ktoré uľahčí život LGBTI komunite, pričom sa zameral na výhody nad rámec adopcie alebo manželstva.

Nie je jediný

Pred pár mesiacmi Jana Krescanko Dibáková taktiež oznámila svoj odchod po 22 rokoch pôsobenia v komerčnej televízii JOJ, kde moderovala uznávanú politickú reláciu „Na hrane“.

Dibáková, ktorá začala svoju kariéru v JOJ ako redaktorka spravodajstva, prešla v roku 2019 na pozíciu moderátorky relácie „Na hrane“ a v nasledujúcom roku prevzala jej vedenie.

Jej odchod znamená koniec jednej éry populárnej relácie. „Ďakujem ti, moja JOJ, za všetko. Odchádzam…,“ napísala, informuje TV JOJ.

Zdroje: Instagram, Hospodárske Noviny, TV JOJ

Najnovšie videá

Trendové videá