Modrý prameň ako z Kameňáku. V slovenskej obci skúmajú, čo spôsobilo farebný potok

  • Obyvateľom Košeckého Podhradia sa naskytol netradičný pohľad
  • Ich miestny potok sa sfarbil na modro
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Rastislav Čepák
  • Obyvateľom Košeckého Podhradia sa naskytol netradičný pohľad
  • Ich miestny potok sa sfarbil na modro

Azda všetci si pamätajú scény z legendárneho filmu Kameňák, v ktorých si babička odpíjala z modrého prameňa, ktorý povzbudzoval jej sexuálny apetít. Podobného sfarbenia sa dočkal aj potok v Košeckom Podhradí v miestnej časti Kopec.

Páchateľ je zatiaľ neznámy

Počas včerajšieho dňa o tom informoval starosta obce Rastislav Čepák. Starosta upovedomil políciu a spolu s Hasičským a záchranným zborom sa pokúšajú zistiť, ako ku zafarbeniu vody došlo.

„Dĺžka zafarbenia v smere toku bola cca 800 metrov. Hasiči s cieľom zachytiť neznámu látku umiestnili na hladinu tri kusy sorbčných hadov a pri postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do vody. Hasiči sa v súčinnosti s príslušníkmi polície skontaktovali s osobou, ktorá s predmetnou látkou manipulovala,“ informuje Hasičský a záchranný zbor.
 
Hasiči zasahovali v ochranných protichemických oblekoch. Na mieste vykonali kontrolné merania. Vzorky neznámej látky odovzdali príslušníkom polície, ktorí ju previezli na laboratórnu analýzu.
 

„Hasiči skúmajú vzorky, že čo to vlastne je,“ objasňuje starosta obce na sociálnej sieti.

Podľa informácii Impulz.press však malo ísť o umývanie suda s neznámou látkou. „Dúfam, že je to nehoda a nie nejaké chrapúnstvo,“ uvádza obyvateľka Veľkého Košeckého Podhradia.

Prednedávnom bojovali s povodňami

Nie je to až tak dávno, čo sa musela obec popasovať aj s povodňami. Tie počas leta napáchali státisícové škody.

Vytrvalý dážď v Košeckom Podhradí zapríčinil vyliatie miestneho potoka zo svojho koryta. Voda napáchala najväčšie škody v už vyššie spomínanej miestnej časti Kopec. Došlo tam nie len ku podmytiu cestnej komunikácie ale aj ku poškodeniu dvorov občanov.

Zdroje: Facebook/Rastislav Čepák, Impulz.press, Facebook/Hasičský a záchranný zbor

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech