Modu­lár­ny dom, kto­rý si môžeš dať poslať kam­koľ­vek

Kristína Vavrová / 27. marca 2017 / Architektúra

zdroj: yankodesign.com

Exis­tu­jú ľudia, kto­rí pra­cu­jú mesia­ce či roky, kým si vytvo­ria a posta­via svoj malý krás­ny dom­ček. Ak však nemáš toľ­ko času, objed­naj si vlast­ný hoto­vý Mobi­le Home a môžeš sa sťa­ho­vať!

Dizajnérka Ruzanna Andressa Oganesya navrhla tomuto domčeku kompaktnú štruktúru, ktorá je umiestnená na pohyblivej platforme. Vďaka tomu sa dom môže premiestniť kamkoľvek a kedykoľvek, bez zbytočných obmedzení. Mobile Home má štandardnú panelákovú konštrukciu, ktorá sa tak akurát zmestí na nákladné auto, čím robí dovoz veľmi jednoduchým. Tí, ktorí chcú mať od všetkých pokoj a žiť v ústraní si môžu nechať dom doručiť aj na koniec sveta. Môže byť využívaný ako horská chata alebo ako prístavba k mestskému domu.

zdroj: yankodesign.com

Dom je kompaktný a má okolo 150 metrov štvorcových. Je doručený v základnom vybavení aj s nábytkom. Unikátny tvar dotvárajú sklené panely, ktoré dom z veľkej časti pokrývajú. Bodkou za jeho šarmom je otvorená terasa, ktorá vedie do interiéru.

zdroj: yankodesign.com

Vo vnútri je dom šikovne navrhnutý a medziposchodie umožňuje optimálne využitie miesta. Spálňa je umiestnená nad obývačkou a spojená s podlažím otvoreným schodiskom. Vďaka preskleným stenám je dom plný prirodzeného svetla. Jedno také okno je strategicky umiestnené nad posteľou, čím umožňuje obyvateľom pozorovať pri zaspávaní hviezdy a budiť sa s prvými slnečnými lúčmi.

zdroj: yankodesign.com

Tak čo, už máš vybrané svoje miestečko pre domček?

zdroj: inhabitat.com

Pridať komentár (0)