Mondieu dnes v Bratislave otvorilo novinku, akú inde nenájdeš. Unikát vznikol v legendárnej kaviarni zničenej požiarom

  • Známa sieť kaviarní Mondieu otvára svoje prvé laboratórium chutí
  • Koncept Mondieu Laboratoire môžeš navštíviť v bratislavskom Starom Meste
Mondieu
  • Známa sieť kaviarní Mondieu otvára svoje prvé laboratórium chutí
  • Koncept Mondieu Laboratoire môžeš navštíviť v bratislavskom Starom Meste

Značka Mondieu v stredu na bratislavskom Hlavnom námestí otvorila nový koncept s názvom Mondieu Laboratoire. Takzvaný Mondieu Lab je unikátny koncept laboratória, v ktorom pôjde o hru, šou a gastronomické zážitky.

Okrem iného tu budeš môcť naživo vidieť praženie kávy, pečenie kváskového chleba a kváskových croissantov či výrobu čokolády. Mondieu špecialistom budeš môcť pozerať nielen priamo pod ruky, ale aj do ich „hrncov“.

zdroj: Mondieu

Zakladatelia projektu sa chcú hrať so zmyslami zákazníkov a to nielen tými chuťovými, ale aj vizuálnymi, hmatovými, čuchovými a sluchovými. „Mondieu Lab je prevádzka, kde chceme experimentovať. O tom je predsa laboratórium. Okrem našej klasiky – vlastnej praženej kávy, výberovej čokolády a skvelých cheesecakeov prinášame nové experimentálne druhy nápojov, smoothies, limonád, vína či inovatívnych dezertov,“ objasnila pre Startitup Michaela Králiková z marketingového oddelenia Mondieu.

Objednať si budeš môcť limonádu zo zelenej kávy, yuzu matcha tonic či ovsené smoothie s kukuricou a himalájskou soľou. Prosecco bez gramu cukru, eclairs s mangovým pyré a zeleným čajom.

„Našou víziou je testovať nové zážitky a prinášať ich našim zákazníkom v ikonickom prostredí bývalého Roland Café, ktoré teraz spája prvky secesie a industriálneho štýlu.“

Po požiari vlastník urobil veľkú rekonštrukciu, takže tím Mondieu dostal hotový zariadený priestor, ktorý si zariadil nábytkom a inventárom z prevádzok, ktoré počas korony zatvorili. „Po prevzatí priestoru sme otvorili behom pár dní. Zatiaľ len s barom a vitrínou, postupne budeme otvárať ďalšie sekcie – pekáreň, pražiareň, výrobu čokolády a kuchyňu.“

Sladké laborovanie čo si vybrať čoskoro začne na Hlavnom námestí v Bratislave. 😉😋➡️ úplne nové Mondieu LABORATOIRE

Posted by Mondieu on Friday, August 20, 2021

Historický priestor je momentálne v pôvodnom stave – podľa pôvodného projektu z roku 1911. Budovu vlastní spoločnosť Kooperativa, pričom na architektonickú štúdiu ako aj rekonštrukciu dohliadal Pamiatkový úrad. Mondieu sa tak nijakým spôsobom nepodieľalo na rekonštrukcii budovy – je v tomto priestore iba v nájomnom vzťahu.

Králiková ďalej objasňuje, že ceny tu budú určite primerané kvalite služieb, produktom a lokalite. Ich signature produkty – kávy, čokolády a koláče, zostávajú za nezmenenú cenu, pri ostatných produktoch prebehla nová cenotvorba.

„Kávy, podľa toho, aký druh prípravy si zvolíte, sa pohybujú medzi 2-3 eurami, zákusky a koláče medzi 3-5 eur.“

zdroj: Mondieu

Laboratoire je zatiaľ jedinečný koncept, ktorý sieť kaviarní nechá výlučne v jedinečnom priestore na Hlavnom námestí. Nedávno prebehlo otvorenie Mondieu aj v Starom Smokovci a otváranie novej prevádzky je naplánované aj na Nivách. Avizované sú aj ďalšie kaviarne v Dubaji, kde už jedno Mondoux existuje.

„Z rešpektu k lokálnej religiozite islamu sme sa rozhodli namiesto názvu Mondieu (zaužívané citoslovce – môj bože) nazvať prevádzky v Dubaji Mondoux (môj milý, môj sladký).“

A čo je počas pandémie pri uvádzaní nových gastro prevádzok jedna z najväčších výziev? Podľa spoločnosti je to najmä nájdenie profesionálneho personálu. A to od baristov, kuchárov, obsluhy či F&B manažérov.

Ozaj nám to nedáoznámiť vám treba, prichádza tá streda…Veľký deň s veľkým D,otvárame Mondieu –rovno na Hlavnom námestímiesto chutných nerestí.Sláva, povesti, história,dobroty z laboratóriaplného vôní, chutí a sladkých čokolád,pohodička a ten výhľad…Dezerty a skvelá káva,z fontány už Roland máva:"Teraz si dám kapučínopotom šalátik a skvelé víno."🔥➡️ Zajtra vás radi uvidíme od 8:00 a okrem atmosféry Hlavného námestia si môžete vychutnať novú kávu, limonády, vína, koláče… 😋 Kuchyňu a jedlá ešte ladíme a tá bude mať v dohľadnej dobe mnoho zaujímavých prekvapení.👌Veľmi sa na vás tešíme ❤

Posted by Mondieu on Tuesday, August 24, 2021

„Túžime, aby personál pracoval so srdcom a staral sa o prevádzku a zákazníkov ako o svojich vlastných. Spojili sme sa s viacerými zvučnými menami a aj preto veríme, že sa nám podarí priniesť ešte vyššiu úroveň produktov ale aj služieb,“ dodáva Králiková.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá