Monika opísala jeden deň v práci lekára počas pandémie. Pre Slovákov má dôležitý odkaz 

  • Mladá slovenská lekárka apeluje na ľudí, aby si vážili to, že môžu zostať doma
  • Aby ich o tom presvedčila, rozhodla sa popísať, čo všetko obnáša jeden jej pracovný deň
  • Mladá slovenská lekárka apeluje na ľudí, aby si vážili to, že môžu zostať doma
  • Aby ich o tom presvedčila, rozhodla sa popísať, čo všetko obnáša jeden jej pracovný deň

Momentálna situácia na Slovensku si vyžaduje plné nasadenie zdravotníckeho personálu. Lekárov je málo, denne slúžia dlhé hodiny aj niekoľko dní po sebe a takto to nasledujúce týždne zrejme aj zostane. 

Mnohí z nás majú tendenciu posťažovať sa po príchode domov z práce, aký to bol náročný deň. Pritom možno zažili len nepríjemné rokovanie či telefonát. 

Lekárka a modelka Monika Paločková, ktorá momentálne pracuje v prvej línii sa preto rozhodla ľuďom trochu priblížiť ako vyzerá jej bežný pracovný deň. Chce tak apelovať na Slovákov, aby dodržiavali stanovené opatrenia a vážili si to, že môžu zostať doma.

Gepostet von Monička Paločková am Montag, 6. April 2020

V momentálnej situácii Monika v priebehu pracovnej doby vyšetrí 120 pacientov. To zahŕňa prezlečenie si rukavíc 120-krát denne a rovnaký počet dôkladnej dezinfekcie rúk. V neposlednom rade to obnáša byť v blízkosti 120-tich suspektných alebo potvrdených pacientov s diagnózou COVID-19.

Monika taktiež opisuje, že ide nielen o psychicky, ale aj fyzicky náročnú prácu, pri ktorej musí byť človek spolu aj 9 hodín v podrepe, kedy je potrebné pacientom odobrať vzorky z nosa a hrdla. 

Na odpočinok nie je čas, jedenkrát za deň strava, a jedenkrát možnosť odskočiť si na toaletu. Deň je zakončený veľkým odtlačkom masky na tvári a boľavými ušami z gumičiek respirátoru.

Gepostet von Monička Paločková am Montag, 6. April 2020

Všetko oveľa, oveľa viac toho, čo nikde nikdy neuvidíte robia zdravotníci, vojaci, požiarnici, policajti, dobrovoľníci, medici, politici, krízoví manažéri/pracovníci. Prebdené noci a dni strávené v nemocnici, týždne, víkendy bez rodín, večer návrat do prázdneho bytu len preto, aby sme chránili svojich blízkych, nočné služby bez spánku, každý deň zmeny a stres z nich, obrovský tlak. To všetko, pre teba,” píše na svojom profile na Faceboku Monika. 

Denne bojujeme za rozhodnutia, zmeny, ktoré ťa ochránia, teba, tvoje zdravie a rodinu. Nasadzujeme svoje zdravie za tvoje. Svoje rodinné šťastie za to tvoje. Prosím, nesťažuj sa, že musíš sedieť doma s rodinou. Čo by sme za to dali my,” hovorí.

Monika zároveň prosí všetkých ľudí, aby robili to, čo im káže krízový štáb. Nič ťa to nestojí, nebolí to a veľmi nám tým pomáhaš. Nie si v tom sám. My bojujeme za teba,” dodáva Monika a vzdáva poklonu celému tímu KIGM.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK