Monštruózna „buchenwaldská čarodejnica“: Ľudí sťahovala z kože, robila si z nich obaly na manikúru

  • Aj keď to tak nevyzerá, tento príbeh je, žiaľ, pravdivý
  • Ilse Koch bola niekedy veselou ženou, nacisti z nej ale spravili monštrum
Ilse Koch
Twitter/@franceculture
  • Aj keď to tak nevyzerá, tento príbeh je, žiaľ, pravdivý
  • Ilse Koch bola niekedy veselou ženou, nacisti z nej ale spravili monštrum

Keď sa povie „sadizmus“, napadlo by ti zrejme kadečo. Žena menom Ilse Koch je však jeho „dokonalým stelesnením“. Táto osoba, ktorá bola viac monštrom ako človekom, sa totiž dopustila činov, pri ktorých sa človeku až nechce veriť, že boli reálne. Žiaľ, skutočne boli. 

Čo je na tomto prípade zvláštne, je aj to, že Ilse bola spočiatku úplne normálnym dievčaťom. Susedia o nej hovorili, že bola vždy priateľská, usmievavá, šťastná a všetci ju mali veľmi radi. Jej otec bol robotník, matka žena v domácnosti. Ako malá vraj milovala varenie, upratovanie a rada pomáhala svojej mame s domácnosťou. Čo sa teda udialo?

Z usmievavého dievčatka nacistka

Monštruózna Ilse Koch sa narodila 22. septembra roku 1906 v nemeckých Drážďanoch. Na obchodnej škole študovala účtovníctvo, ktorému sa neskôr v jednej z drážďanských firiem aj venovala. 

V nacistickom Nemecku však uvidela pre ňu zaujímavejšie „kariérne možnosti“. Keďže pochádzala z chudobnej rodiny, uverila nacistickej propagande, ktorá hlásala, že nižšiu triedu dostane z ekonomickej depresie. 

V roku 1936 tak opustila nie práve najlepšie platenú kancelársku stoličku a stala sa z nej dozorkyňa v koncentračnom tábore Sachsenhausen pri Berlíne. Tu spoznala tiež nie príliš normálneho Karla-Otta Kocha, s ktorým si však padli do oka a stala sa jeho manželkou. 

Karl za sebou už ale jedno manželstvo mal – to mu však nevyšlo, keďže jeho ex nesúhlasila s nacistickou ideológiou. Ilse to však vyhovovalo, a tak párik pochádzajúci z chudobných pomerov nielenže uvidel nádej dostať sa zo zlej ekonomickej situácie a zbohatnúť, ale navyše aj možnosť dostať sa k moci. 

V roku 1937 spoločne odišli do Buchenwaldu, kde sa stal Koch veliteľom celého tábora. 

Podivný manželský zväzok

Ich manželstvo bolo ale od začiatku, jemne povedané, extrémne bizarné. Obaja Kochovci boli nacistickí a krutí šialenci, správanie „buchenwaldskej čarodejnice“ však v histórii skutočne nemá obdoby. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Biographics, Wikipedia, Death Camps Memorial Site, Zoom iPrima, The Vintage News, The Crime Wire , Dotyk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá