More ani aquaparky na Slovensku nepotrebuješ. Tieto vodné nádrže a priehrady ti svojou krásou vyrazia dych

  • Ak si chceš užiť teplé slnečné lúče pri vode, nemusíš nutne cestovať mimo našich hraníc
  • Vodné nádrže a priehrady na Slovensku ti môžu ponúknuť všetko, čo potrebuješ
Instagram/ travelfansk, nature_slovakia
  • Ak si chceš užiť teplé slnečné lúče pri vode, nemusíš nutne cestovať mimo našich hraníc
  • Vodné nádrže a priehrady na Slovensku ti môžu ponúknuť všetko, čo potrebuješ

Slovensko je možno malá, no zato zaujímavá a krásna krajina. Svoju dovolenku môžeš vyčerpať aj tu a je len na tebe ako. Na neveľkom území môžeš loziť po skalách, obdivovať kultúrne a historické pamiatky aj ležať nerušene pri vode. 

Ak ešte nie si rozhodnutý, čo so svojím voľným časom v lete urobíš, tu je zoznam priehrad a vodných nádrží, ktoré každoročne lákajú veľké množstvo turistov svojou krásou aj čarom okolia. 

Liptov nie je len Vlkolínec a Liptovská Mara. Ukrýva slovenské poklady, ktoré by si mal zažiť

Oravská Priehrada

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa zolei (@zolei_lenka),

Na sútoku dvoch riek, Bielej Oravy a Čiernej Oravy, bolo postavené najväčšie vodné dielo na Slovensku, Oravská priehrada. Patrí medzi najobľúbenejšie strediská, ktoré ročne navštívia tisícky turistov. 

Okrem pláží a možností kúpania ponúka aj člnkovanie, jachting, vodné bicyklovanie alebo windsurfing. Počas leta si môžeš pohľad na okolie vychutnať aj z vyhliadkovej lode, ktorej trasa vedie okolo ostrova. Ubytovať sa môžeš napríklad v rekreačných strediskách Prístav, Slanická Osada, Studnička alebo v Námestove. 

Uprostred vodnej nádrže leží malý ostrovček, Slanícky ostrov umenia, ktorý pri svojej návšteve Oravy nesmieš vynechať. Je to pozostatok zaplavenej obce Slanica, ktorá bola zaplavená a zmizla pod hladinou priehrady.

Okrem toho sa v blízkosti nachádza napríklad Múzeum kávy Oravakafe, Oravský hrad a čas si môžeš vyplniť aj turistikou.

Palcmanská Maša

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Róbert Šoltés (@robert.soltes),

Uložená do unikátneho prostredia Slovenského raja vyzerá naozaj ako z rozprávky. Aj zážitky, ktoré si odtiaľto odnesieš sú rozprávkové. Palcmanská Maša pri obci Dedinky je síce najstudenšia nádrž na Slovensku, ak ju ale navštíviš, budeš sa sem chcieť vrátiť zas. 

Vodná nádrž je rajom pre rybárov. Nachádza sa tu druhý najväčší pstruhový revír na Slovensku, uloviť tu môžeš pstruha potočného alebo pstruha dúhového, ostrieža, ploticu alebo jalca. 

Okrem toho si môžeš dovolenku spestriť člnkovaním, vodnými športmi, cykloturistikou alebo turistikou. Keďže sa nachádzaš uprostred Slovenského raja, čas ti ujde naozaj rýchlo. V blízkosti sa nachádza Dobšinská ľadová jaskyňa, Kláštorná roklina aj Prielom Hornádu. 

 Teplý vrch

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa IFA (@ifkaem),

Neďaleko Rimavskej Soboty na rieke Blh vznikla najteplejšia vodná plocha na Slovensku. Vodná nádrž Teplý vrch patrí k najviac vyhľadávaným. Turisti navštevujú najmä východné pobrežie. V lete sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia a koncerty.

Môžeš si vybrať z pieskovej, kamienkovej aj trávnatej pláže. Ak túžiš po pravom dobrodružstve, môžeš si miesto penziónu alebo hotela zvoliť kemping alebo chatu priamo pri pláži. Nájdeš tu reštaurácie, tobogán aj požičovňu športových potrieb. 

Okrem člnkovania, vodného bicyklovania, windsurfingu dostaneš aj možnosť rybárčenia. Severozápadná zátoka nádrže ti ponúka možnosť pozorovať vodné vtáctvo z náučného chodníka Driečanský kras.

Náučný chodník z obce Driečany nie je medzi turistami zatiaľ populárny a známy, preto si tu môžeš užiť naozaj ticho a oddýchnuť si od okolitého sveta. Ide o nenáročnú turistickú trasu, ktorá ti zaberie asi dve hodiny.

Nitrianske Rudno

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Matúš Gallo (@xogart),

Vo výbežku Hornonitrianskej kotliny vznikla vodná nádrž Nitrianske Rudno. Obľúbená turistická destinácia najmä pre mladých ľudí leží uprostred Strážovských vrchov, ktoré jej dodávajú jedinečnú atmosféru. 

Keďže sa nachádza uprostred prírody, nemusíš ísť nutne bývať do penziónu alebo chaty. Okolie ti ponúka aj možnosť kempingu v blízkosti vody. Tak si viac užiješ jedinečnú atmosféru, vodné športy, surfovanie alebo rybolov. Požičať si môžeš aj člny alebo vodné bicykle.  

Dovolenku pri Nitrianskom Rudne môžeš spojiť aj s turistikou napríklad k Súľovským skalám, Strážovským vodopádom alebo na vyhliadkový vrch Kľak. 

Liptovská Mara

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Places in Slovakia (@nature_slovakia),

Vodné dielo medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom je jedným z najvyhľadávanejších slovenských turistických stredísk. Niet sa čomu čudovať, s výhľadom na Kriváň sa cítiš ako v raji. 

Okrem kúpania, člnkovania, surfovania alebo vodných bicyklov si môžeš požičať aj vodné skútre, vyskúšať rybolov alebo si užiť vyhliadkovú jazdu na výletnej lodi po nádrži. 

Najobľúbenejším rekreačným strediskom je Liptovský Trnovec, kde sa môžeš ubytovať v kempe alebo chatkách. Spojenie nádherného prostredia uprostred hôr s folklórom, ľudovou architektúrou a tradičným slovenským jedlom ti vytvorí nezabudnuteľnú dovolenku. 

Navštíviť môžeš napríklad aj neďaleký archeoskanzen Havránok, vodopád Červené piesky alebo Lučanský vodopád. Iba pár kilometrov od Liptovskej Mary sa nachádza termálny prameň Medokýš známy ako Kalameny. Voda tu má približne 33°C, je slabo mineralizovaná a v umelo vybudovanom jazierku sa môžeš kúpať kedykoľvek počas celého roka. Bezplatne. 

Zdroje: slovakia.travel., travelguide.sk, kamnavylet.sk, vypadni.sk, kamnavylet.sk, kamnavylet.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech