More ani nepotrebujeme: 5 tipov na výlety k vode, ktoré máme tu na Slovensku

  • Víkend patrí oddychu s priateľmi, rodinou
  • Ak ti už došli všetky nápady na to, ako ho stráviť, máme pre teba pár tipov
bekos
archív Startitup, pexels.com
  • Víkend patrí oddychu s priateľmi, rodinou
  • Ak ti už došli všetky nápady na to, ako ho stráviť, máme pre teba pár tipov

Mnohí ešte stále preferujú dovolenku pri mori, v ďalekej exotike, ale stále viac Slovákov chce tráviť voľné dni doma. Dnes sme si pre teba pripravili pár zaujímavých tipov na miesta, kde sa budeš cítiť ako pri mori, no precestuješ len pár kilometrov.

Guláška

Štrkové jazero zvané Guláška sa nachádza neďaleko mesta Senec, smerom na Kráľovú pri Senci a je ako stvorené pre dobrodružné duše. Keďže pod vodou je možné nájsť zvyšky ťažných lán či stĺpov a ako píše Aqua-pro.sk aj naaranžované rekvizity ako socha morskej panny, bicykel či karosérie áut, je táto lokalita ideálna pre potápačov.

Na takmer stovke hektárov vodnej plochy sa nachádzajú dve potápačské základne, voda má v najhlbších miestach približne 17 metrov, viditeľnosť v nej je vysoká a v jazere čakaj množstvo živočíchov. Zabavíš sa tu na surfe a aj keď máš rád rybolov.

View this post on Instagram

#intotheblue #freediving #diveinn #guláška

A post shared by Marek (@marek________) on

Lom v Skrabskom

Na opačnom konci krajiny, niekde na polceste medzi Prešovom a Humenným, sa domáci aj turisti vytešujú z priezračnej vody starého, zaplaveného lomu vápenitého slieňa. Hoci voda vyzerá mimoriadne lákavo, je rajom pre lovcov dokonalých scenérií na svoj Instagram. V letných mesiacoch tu stretneš veľa plavcov, avšak kúpanie v týchto vodách je podľa Vypadni.sk stále zakázané. Ešte stále tu totiž funguje aktívna ťažba a do vody môžeš skákať len na vlastné riziko.

Nové Košariská

Bufet, káva, lehátka. To všetko patrí k letnému relaxu pri jazera a tomu v Nových Košariskách to nechýba. Opäť sa vraciame na západ Slovenska a opäť má toto miesto čo dočinenia s ťažbou. Podľa Panorama.sk hneď dve jazerá vznikli naplnením vodou po bagrovaní štrkovísk. Kamenná pláž sa tu strieda s čistou vodou, a to všetko len na skok od centra nášho hlavného mesta.

View this post on Instagram

Velkonočná návšteva …🦢😳

A post shared by 11peter11 (@peter_mokrohajsky) on

Kurinec

Tentokrát cestujeme prstom na mape nižšie na juh. V rimavsko-sobotskom okrese nájdeme športovo-rekreačnú oblasť Kurinec – Zelená voda. Svoje brány pre verejnosť otvorila 15. júna. Nájdeš tu priestor zlepšiť svoje tenisové zručnosti, zahrať si minigolf, futbal či plážový volejbal a na kúpanie je tu vodná nádrž alebo bazény s pitnou a geotermálnou vodou.

V tomto areáli je dokonca možnosť ubytovať sa v súkromných chatách aj kempovať. Všetky potrebné informácie o tejto lokalite nájdeš na hlavnej stránke mesta Rimavská Sobota.

View this post on Instagram

#djimavic

A post shared by Kiss Henrietta (@kiss.henrietta_) on

View this post on Instagram

#kurinec

A post shared by Peter Kulha (@petokul) on

Benatínske jazero

Nuž a našim piatym a posledným tipom, kam za vodou, je travertínové jazero Beňatina nachádzajúce sa pri rovnomennej dedinke, okres Sobrance na východe Slovenska. Aj toto jazierko vzniklo v bývalom kameňolome, kde sa ťažba podľa Krasneslovensko.eu musela prerušiť kvôli významnému nálezu 5 metrov dlhej skameneliny ryby. Scenéria mnohým pripomína slávne Plitvické jazerá, a preto tomuto miesto prischla prezývka „malé Chorvátsko“. Toto romantické miesto sa rozhodne oplatí navštíviť.

View this post on Instagram

#Benatina #❤️

A post shared by Miriam Hlaváčová (@mirik1106) on

Ešte jedna drobnosť. Úrad verejného zdravotníctva každoročne zverejňuje zoznam lokalít, kde je bezpečné ísť sa kúpať a kde je to povolené len na vlastné riziko. Všetky potrebné informácie hľadaj TU.

Zdoj: aqua-pro.sk, vypadni.sk, panorama.sk, rimavskasobota.sk, krasneslovensko.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech