Multimilionár Tyson Fury prekvapil, jazdí na starom aute, aké má doma mnoho Slovákov

  • Na konte má 130 miliónov libier a v garáži Rolls-Royce aj Ferrari
  • Jeho obľúbeným autom je však starý Passat
Tyson Fury
Instagram/@tysonfury
  • Na konte má 130 miliónov libier a v garáži Rolls-Royce aj Ferrari
  • Jeho obľúbeným autom je však starý Passat

Tyson Fury by mohol jazdiť na tých najnovších a najluxusnejších autách sveta. No ukázalo sa, že britský boxer, ktorý nedávno obhájil titul majstra sveta v ťažkej váhe organizácie WBC, má vo svojej garáži aj klasický Volkswagen Passat, pre ktorý má podľa jeho slov veľmi veľkú slabosť.

Tyson Fury zverejnil na Instagrame fotku, na ktorej sa na prekvapenie mnohých fanúšikov pochválil 15-ročným strieborným Passatom. Napísal, že je to najlepšie auto na cestách už od roku 2006. „Umyl som ho a teraz žiari,“ pochválil sa Tyson Fury na sociálnych sieťach. 

t1
zdroj: Instagram/@tysonfury

Populárny boxer si nedávno kúpil aj nové Porsche Taycan za približne 140-tisíc libier. Boxerská superstar si zvolila elektrický model s futuristickým vzhľadom a super výkonom. Okrem toho v jeho garáži nájdeš aj Ferrari F12 či Rolls-Royce.

xYoshii_
zdroj: Ilustračná: Wikimedia/xYoshii_

Jeho čistá hodnota majetku sa v posledných týždňoch mala navýšiť až na 130 miliónov libier. Tyson Fury aj napriek miliónom na konte zostáva stále skromným mužom.

„Nikdy mi nešlo o peniaze, nie som človek, ktorý ich má rád. Jazdím na dieslovom Passate. Je mi jedno, čo mám. Nikdy to nebolo o peniazoch. Poznám veľa ľudí, ktorí sú bohatí, ale nikto z nich nie je šťastný. A viem, že peniaze neprinášajú šťastie,“ povedal po jednom zo svojich zápasov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa BT Sport Boxing (@btsportboxing)

O Tysonovi existuje aj niekoľko kníh či filmov. V dokumente Road to Redemption jeho brat Shane povedal, že Tyson bol ako chlapec veľmi tichý a plachý. Odišiel zo školy, keď mal 10 rokov, aby pomohol otcovi a bratom opravovať cesty, predávať autá a zbierať šrot.

Svoju plachosť odbúral, keď začal boxovať, a to už v štrnástich rokoch. Už v mladom veku dokázal v súboji zlomiť rebrá vlastnému otcovi. Tyson svojho vôbec prvého oficiálneho súpera v boxe porazil až nad očakávania ľahko. Jeho rival ušiel, hneď ako zbadal, aký je jeho protivník veľký, informuje The Times. Na vrchol slávy sa dostal, keď vyhral nad Vladimirom Kličkom.

Ten dovtedy neprehral 22 súbojov počas viac ako 11 rokov. V tej dobe bol aj majstrom sveta v ťažkej váhe WBA, IBF a WBO. Išlo o Tysonov najväčší súboj v kariére. Ukrajinca zdolal pred 55-tisíc divákmi.

Tyson Fury
zdroj: TASR/AP Photo/Frank Augstein

Po víťazstve nad boxerskou hviezdou už írsky zápasník nemal žiadnu motiváciu. Začal s pitím alkoholu, bral drogy a dokonca priznal, že sa pokúsil spáchať samovraždu, keď sa obrovskou rýchlosťou rútil k mostu na jeho Ferrari. „Denne som pil alkohol, bral som drogy, celé noci som bol vonku na večierkoch so ženami a nechodil som domov. Nestaral som sa o box, o život, len som chcel zomrieť,“ prezradil v rozhovore, čo uviedol portál Insider.

Kvôli nesprávnemu životnému štýlu Tyson prišiel o svoju postavu zápasníka. Pribral takmer sto kíl. Napriek tomu priznal, že by nič z toho nezmenil, no zbavilo ho to hneď niekoľkých titulov.

Tyson sa ale dokázal postaviť na nohy a znovu získal svoje postavenie kontroverzného boxerského šampióna v ťažkej váhe. Koncom apríla oznámil, že jeho boxerska kariéra sa skončila.

„Na mojom rozhodnutí sa už nič nezmení. Zavesím rukavice na klinec,“ povedal britský športovec pred obrazovkami stanice BT Sport. Samozrejme sa stále špekuluje o tom, že si Fury svoje rozhodnutie ohľadom konca kariéry ešte rozmyslí.

Zdroje: Insider, The Times, Instagram/tysonfury

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá