Musk predá akcie Tesly za 6 miliárd, peniaze daruje na vyriešenie svetového hladu. Má jedinú podmienku

  • Riaditeľ OSN tvrdí, že 6 miliárd zachráni 42 miliónov ľudí, do tweetu označil priamo Elona Muska
  • Ten chce diskutovať a predať akcie Tesly v spomínanej hodnote
Elon Musk, ľudia čakajúci na jedlo
TASR/AP/Ajit Solanki, TASR/AP/Matt Rourke
  • Riaditeľ OSN tvrdí, že 6 miliárd zachráni 42 miliónov ľudí, do tweetu označil priamo Elona Muska
  • Ten chce diskutovať a predať akcie Tesly v spomínanej hodnote

David Beasley, riaditeľ Svetového potravinového programu OSN, len nedávno vyhlásil, že miliardári musia zintenzívniť svoju pomoc svetu. Tvrdí, že 6 miliárd dolárov pomôže 42 miliónom, ktorí „doslova zomrú, ak ich nedosiahneme.“

Musk mu odkazuje, že je ochotný predať akcie spoločnosti Tesla za 6 miliárd a darovať ich, ak dokážu Spojené národy presne opísať, akým spôsobom ich na pomoc ukončenia svetového hladu využijú, informuje Business Insider.

„Ak WFP dokáže v tomto vlákne na Twitteri presne opísať, ako 6 miliárd dolárov vyrieši svetový hlad, predám akcie Tesly, hneď teraz a poďme to spraviť,“ napísal Musk.

Generálny riaditeľ Tesly a SpaceX v nedeľu ráno nadviazal: „Musí to však byť otvorené účtovníctvo, aby verejnosť presne videla, ako sa míňajú peniaze,“ informuje The Independent.

2 % z bohatstva

S Muskovým aktuálnym majetkom ho tak OSN, respektíve WFP žiada o 2 %. Polovica obyvateľov Afganistanu: 22,8 milióna ľudí, čelí akútnej hladovej kríze, uvádza sa v správe WFP. Obrovská nezamestnanosť znamená, že krajina balansuje na pokraji humanitárnej krízy a 3,2 milióna detí mladších ako päť rokov je ohrozených, uvádza sa v závere správy, informuje CNN Business.

Musk sa vo svojom tweete dočkal od Beasleyho aj odpovede. „Môžem vás ubezpečiť, že máme zavedené systémy pre transparentnosť a otvorené účtovníctvo,“ napísal. „Váš tím si to môže overiť a spolupracovať s nami, aby sme si boli úplne istí.“

Beasley na Twitteri ďalej napísal, že „6 miliárd dolárov nevyrieši svetový hlad, ale zabráni geopolitickej nestabilite, masovej migrácii a zachráni 42 miliónov ľudí na pokraji hladu. Zmierni bezprecedentnú krízu a búrku v dôsledku Covid/konfliktných/klimatických kríz.”

Musk sa stal najbohatším človekom sveta a ašpiruje na najbohatšieho človeka v histórii. Podľa Bloomberg Bilionaires Index má hodnotu 287 miliárd dolárov, zatiaľ čo bývalý držiteľ prvenstva Jeff Bezos 196 miliárd, čo je rozdiel o 93 miliárd dolárov.

Elon Musk bohatstvo
zdroj: Bloomberg Bilionaires Index

Musk vlastní zhruba 20 % Tesly a tento podiel tvorí hlavný prínos do jeho bohatstva, ktorého časťou sú aj podniky, ako Boring Company a SpaceX.

Zdroje: The Independent, Business Insider, WFP, CNN Business

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie