Musk sa musel rok testovať na drogy. Poriadne zavaril aj SpaceX, za všetko môže Roganov podcast

  • Muskovo potiahnutie si z marihuanovej cigarety v podcaste Joea Rogana bolo ako bumerang
  • Priznal, že sa rok musela náhodne testovať celá SpaceX
vpravo miliardár elon musk na met gala, vľavo musk v podcaste z roku 2018 s jointom v ruke
Instagram/elonrmuskk
  • Muskovo potiahnutie si z marihuanovej cigarety v podcaste Joea Rogana bolo ako bumerang
  • Priznal, že sa rok musela náhodne testovať celá SpaceX

Najbohatší človek na svete Elon Musk, známy aj ako generálny riaditeľ Tesly, uviedol, že federálna vláda vyžadovala, aby sa podrobil náhodnému testovaniu na drogy po dobu jedného roka, informuje portál Insider. Dôvodom rozhodnutia federálnej vlády bol podcast Joea Rogana, kde Musk v roku 2018 fajčil marihuanu.

Rozhovor s Roganom sa odohral v Kalifornii, kde je marihuana na lekárske a rekreačné použitie legálna. Avšak Muskov nevinný „jeden ťah“ marihuany ovplyvnil aj celú jeho spoločnosť SpaceX, ktorá má zmluvy s federálnou vládou. Konkurenti spoločnosti jeho čin ostro kritizovali.

„Dostal som veľa kritiky, pretože je to stále federálne nezákonné,“ cituje portál New York Post miliardárove slová v podcaste Full Send, ktorý vyšiel pred pár dňami.

„Bohužiaľ, nebol som to len ja, ale celá spoločnosť, celá SpaceX musela mať náhodné testy na drogy,“ dodal.

Prudký pokles akcií

Insider uvádza, že podcast, kde Musk fajčí marihuanu, nakrátko spôsobil, že cena akcií Tesly klesla až o 9 %. Týmto krokom sa hodnota spoločnosti znížila o miliardy dolárov.

To, koľko pracovníkov korporácie SpaceX ovplyvnilo náhodné testovanie, nie je známe. Zákon o bezdrogovom pracovisku z roku 1988 uvádza, že pracovníci akejkoľvek spoločnosti, ktorá dostane federálnu zmluvu vo výške 100 000 dolárov alebo viac, majú zakázané používať alebo distribuovať drogy na území pracoviska. Hlavným kritériom firmy je mať politiku bez drog na pracovisku.

Počas rozhovoru v podcaste Full Send sa miliardár vyjadril aj k svojmu postoju k drogám. Nechýbala ani téma týkajúca sa basketbalistky Brittney Grinerovej, ktorá skončila vo väzbe v Rusku po tom, čo úradníci našli v jej batožine vape kazety obsahujúce hašišový olej.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa crypto business ®️ (@elonrmuskk)

Portál Complex píše, že Musk tvrdí, že ľudia by nemali byť vo väzení za žiadne nenásilné trestné činy súvisiace s drogami. Napokon poznamenal, že marihuana nie je dobrá na produktivitu, avšak vyjadruje podporu psychedelikám pri niektorých stavoch duševného zdravia.

Nehnuteľnosť za 45 000 dolárov

Insider uvádza, že počas trojhodinového rozhovoru miliardár potvrdil, že má 9 detí. Ďalej poznamenal, že mimozemský život neexistuje a tretia svetová vojna je v súčasnosti o niečo pravdepodobnejšia, dodáva Complex.

Vyjadril sa aj k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, pričom opäť spomenul svoju výzvu v štýle bojov MMA.

Jeho spoločnosť SpaceX získala od NASA kontrakt v hodnote 2,9 miliardy dolárov, píše New York Post. Slúži na stavbu lunárneho pristávacieho modulu, ktorý by mohol dopraviť astronautov na Mesiac.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa crypto business ®️ (@elonrmuskk)

V rozhovore priznal, že sa presťahoval do „veľmi malého“ trojizbového domu v hodnote 45 000 dolárov. Sídli v texaskom Boca Chica, kde SpaceX udržiava svoje štartovacie miesto. Dom má rozlohu 900 štvorcových stôp a kým neprerobil garáž, bol len dvojizbový.

Tento rok čaká miliardára aj súdny proces so sociálnou platformou Twitter, ktorá ho zažalovala po jeho odstúpení od kúpy platformy.

Zdroje: Insider, New York Post, Complex

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá