Musk to má nakopnuté na najbohatšieho človeka sveta. Tento rok získal už 57,2 miliárd dolárov

  • Spoluzakladateľ spoločnosti Tesla svojim majetkom predbehol už aj Bernarda Arnaulta
  • Jeho finančné vzostupy nevykazujú žiadne známky spomalenia a dobieha aj Zuckerberga
Elon Musk
Instagram/ elonrmuskk
  • Spoluzakladateľ spoločnosti Tesla svojim majetkom predbehol už aj Bernarda Arnaulta
  • Jeho finančné vzostupy nevykazujú žiadne známky spomalenia a dobieha aj Zuckerberga

Elon Musk má za sebou veľmi úspešné obdobie. Jeho finančné vzostupy nevykazujú žiadne spomalenie a po tom, ako akcie Tesly vzrástli o 11%,  sa stal štvrtou najbohatšou osobou na svete. 

Jeho majetok tento rok vzrástol o 57,2 miliárd dolárov, čo je najviac hneď po Jeffovi Bezosovi. 

Úspešný rok pre spoločnosti

Pandémia COVID-19 spôsobila, že akcie viacerých spoločností stúpli. Oveľa viac ľudí trávilo čas online, bohatstvo zakladateľov sa teda zvýšili. 

Mark Zuckerberg, zakladateľ spoločnosti Facebook sa tento mesiac stal centimiliardárom. Pripojil sa tak k Jeffovi Bezosovi a Billovi Gatesovi. Vďaka úspešnosti spoločnosti Tesla sa však čoskoro môže stať, že ho Elon Musk predbehne. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Elon Musk Now (@elonrmuskk),

Prelomových 8 miliárd dolárov

49 ročný vizionár vlastní asi pätinu akcií Tesly. Tie teraz tvoria podstatnú časť jeho majetku. Ešte v júli bol siedmym najbohatším človekom. 

Po získaní posledných 8 miliárd dolárov sa Elon Musk posunul na štvrté miesto v rebríčku 500 najbohatších ľudí na svete. Majetok spoločnosti Musk vo výške 84,8 miliárd dolárov ho delí iba o 15 miliárd dolárov od zakladateľa Facebooku. 

Jeho spoločnosť Musk Space Exploration Technologies Crop alebo SpaceX je na najlepšej ceste potenciálne zvyšovať svoj majetok. Blíži sa k dokončeniu nového financovania vo výške až 2 miliardy dolárov. To by zvýšilo ocenenie imania na 46 miliárd dolárov

Muskov majetok tak celkovo vzrástol o 57,2 miliárd dolárov, čo je druhý najväčší nárast indexu hneď po zakladateľovi spoločnosti Amazon. Jeff Bezos zhromaždil v tomto roku 73 miliárd dolárov.

Zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech