Musk trolluje Bezosa, smeje sa mu, že je chudobnejší. Prezradil, prečo Teslu sťahuje z Kalifornie do Texasu

  • Miliardár Elon Musk trolloval ďalšieho miliardára Jeffa Bezosa. Na Twitteri mu dal najavo, že je chudobnejší
  • Nepriateľstvo medzi dvoma podnikateľmi je známe. Konkurujú si v mnohých oblastiach
  • Musk tiež prezradil, čo ho motivovalo k presťahovaniu Tesly z Kalifornie do Texasu
  • Dôvodom mala byť urážka od demokratky – predstaviteľky štátu, ktorá zverejnila vulgárny tweet na jeho adresu
Bezos Musk
SITA/AP, Charles Krupa, Britta Pedersen
  • Miliardár Elon Musk trolloval ďalšieho miliardára Jeffa Bezosa. Na Twitteri mu dal najavo, že je chudobnejší
  • Nepriateľstvo medzi dvoma podnikateľmi je známe. Konkurujú si v mnohých oblastiach
  • Musk tiež prezradil, čo ho motivovalo k presťahovaniu Tesly z Kalifornie do Texasu
  • Dôvodom mala byť urážka od demokratky – predstaviteľky štátu, ktorá zverejnila vulgárny tweet na jeho adresu

Nepriateľstvo medzi dvoma najbohatšími mužmi sveta je dobre známe. Spoluzakladateľ spoločností SpaceX a Tesly Elon Musk si znova neodpustil rypnutie do svojho konkurenta Jeffa Bezosa.

Musk je podľa rebríčka Bloomberg’s Billionaires Index najbohatším človekom na planéte. Jeho majetok sa odhaduje na 222 miliárd amerických dolárov. Len minulý týždeň sa jeho hodnota zvýšila o 10,6 miliardy dolárov po predaji sekundárnych akcií SpaxeX, ktorej hodnota dosiahla 100 miliárd dolárov, uvádza CBNC.

Musk trolloval Bezosa na Twitteri 

Majetok druhého najbohatšieho človeka, zakladateľa spoločnosti Amazon, Jeffa Bezosa sa odhaduje na 191,6 miliárd dolárov. Výrazný rozdiel medzi prvým a druhým najbohatším človekom si dobre uvedomuje aj Musk.

Bezos na Twitteri zdieľal úryvok starého článku s názvom Amazon Bomb. Článok nelichotivo opisoval podnikateľa a jeho spoločnosť Amazon. Článok tvrdil, že nakoniec vyhrajú spoločnosti, ktoré priamo predávajú svoje výrobky zákazníkom.

„Počúvajte a buďte otvorení, ale nenechajte nikoho, aby vám povedal, kto ste. Toto bol len jeden z mnohých príbehov, ktoré nám hovorili o všetkých spôsoboch, akými sme zlyhali. Dnes je Amazon jednou z najúspešnejších spoločností na svete a priniesla revolúciu v dvoch úplne odlišných odvetviach,“ napísal v tweete Bezos.

Musk si ale neodpustil trollovanie a v komentári mu umiestnil striebornú medailu s číslom 2, čím mu dal jasne najavo, že je druhý najbohatší po ňom.

Nepriateľstvo medzi dvoma miliardármi trvá už nejakú dobu. Obaja sú zároveň konkurentmi vo vesmírnych pretekoch pre verejnosť a takisto aj pri poskytovaní internetu prostredníctvom satelitov.

Za presťahovaním mal byť vulgárny tweet demokratky 

Musk ale zaujal pozornosť médií aj tým, že prezradil, prečo presťahoval sídlo svojej spoločnosti Tesla z Kalifornie do Texasu.

Jedným z dôvodom mal byť údajne urážlivý tweet od demokratickej predstaviteľky štátu Kalifornia. Informácie, že presun sídla firmy súvisí aj s urážkou miliardára priniesol portál Tesmanian. Musk mal potvrdiť informáciu z článku so slovami „presne“, uvádza Fox Business.

Demokratka Lorena Gonzalez mala v máji 2020 napísať na Twitteri tweet F**k Elon Musk (Je**ť Elona Muska).

Tweetom mala reagovať na slová miliardára, ktorý nazval prísne protikoronavírusové opatrenia v Kalifornii ako „fašizmus“. Muskova Tesla kvôli nim ako jediná automobilka v Spojených štátoch nesmela znova spustiť výrobu.

Gonzalez sa pustila do Muska a kritizovala ho za jeho prístup k pandémii. Tiež sa jej nepáčilo, že Musk použil miliardy dolárov z vládnych dotácii na financovanie spoločnosti Tesla, z ktorých niektoré pochádzali priamo z Kalifornie.

„Kalifornia výrazne dotovala spoločnosť, ktorá vždy ignorovala bezpečnosť a pohodu pracovníkov, angažuje sa v búraní odborov a šikanuje verejných zamestnancov,“ napísala o deň neskôr a dodala, že pravdepodobne mohla svoje sklamanie z Muska vyjadriť menej agresívnym spôsobom.

Musk nato reagoval, že jej správa bola prijatá.

Presťahovaním spoločnosti ušetrí 

Presťahovanie sídla spoločnosti z Los Angeles (Kalifornia) do Austinu (Texas) prinesie Muskovi nemalé finančné výhody na nižšie náklady pracovníkov či menšie daňové zaťaženie. Výrobu v Kalifornii ale neruší, ale naopak, chystá sa ju rozšíriť.

Naviac sa v Texase môže uchádzať o dotácie na zamestnancov. Tú poslednú v Kalifornii zamestnanecká únia odporučila zamietnuť, pretože si „nezaslúži doláre daňových poplatníkov“.

Mali by milionári a miliardári platiť vyššie dane?

Sám Musk si krátil dane, ukázala analýza ProPublica. V roku 2018 neplatil žiadnu daň z príjmu.

Medzi rokmi 2014 až 2018 o 13,9 miliárd dolárov (11,4 miliárd eur). Skutočnú daňovú sadzu zaplatil však vo výške 3,27 %, čo znamená, že vykázal príjem v podobe 1,52 miliardy dolárov (1,2 miliardy eur).

Dane si krátia prostredníctvom kapitálových ziskov, ktoré nie sú podľa daňového zákona USA zdanené.

Zdroje: CNBC, Tesmanian, Fox Business, ProPublica

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK