Musk zverejnil na Twitteri jediné slovo, cena Bitcoinu okamžite raketovo stúpla o 20 %

  • Bitcoin zažíva tento týždeň kruté časy, cena klesla pod úroveň 30 000
  • Vďaka Muskovmu Twitteru však Bitcoin zaznamenal raketový výstrel
Elon Musk
SITA/AP Photo/Susan Walsh, File
  • Bitcoin zažíva tento týždeň kruté časy, cena klesla pod úroveň 30 000
  • Vďaka Muskovmu Twitteru však Bitcoin zaznamenal raketový výstrel

Miliardár Eleon Musk opäť potvrdil, akú moc a silu má jeho slovo. Svoje bio na Twitteri si upravil na jedno jediné slovo. „Bitcoin“. Vďaka tomuto činu cena Bitcoinu rapídne stúpla. 

Gamestop 

Ako informuje Forbes, cena Bitcoinu poklesla tento týždeň na hodnotu nižšiu ako 30 000 dolárov. Po tom, ako Musk označil vo svojej biografii na Twitteri Bitcoin, však cena vyskočila o 20 %. 

Musk svoje bio upravil po tom, čo voľne dostupná aplikácia Robinhood rozpútala búrlivú diskusiu tým, že zakázala svojim užívateľom nakupovať akcie Gamestop a akcie iných spoločností.

Tieto akcie sa stali bojiskom, kde proti sebe stáli samoorganizovaní obchodníci, ktorí akcie Gamestopu nakupovali, čím zvyšovali ich cenu a hedžové fondy, ktoré stavili na pokles cien akcií tejto firmy. 

Milovník Bitcoinu

Eleon Musk, najbohatší človek na svete, je veľkým milovníkom Bitcoinu. Pravidelne zverejňuje informácie o Bitcoinoch a chváli ich v rozhovoroch. Začiatkom mesiaca spôsobil veľký boom, keď povedal, že on nikdy neodmietne platby v Bitcoinoch. 

Dosiahne Bitcoin v tomto roku cenu 50 000€?

Investovanie do kryptomien sa stáva čoraz populárnejším aj na Slovensku. Investori si obľúbili najmä Bitcoin, ktorý je typický svojimi veľkými cenovými výkyvmi. Tie prinášajú priestor pre zisk, ale aj potenciálne vysoké straty. Otázka tak znie – aké možnosti investície ponúkne Bitcoin v roku 2021?

Investovanie do Bitcoinu spravilo v roku 2020 mnohých Slovákov bohatšími. V marci, kedy na celom svete naplno prepukla pandémia Covid-19, klesla cena Bitcoinu pod úroveň 5000 dolárov. To bola cena, ktorú si mohli dovoliť zaplatiť aj menší investori. Po veľkom páde hodnoty Bitcoinu však nastal obrovský rast, pričom koncom roka Bitcoin raketovo rástol a prekonal hranicu 20 000 dolárov.

Za vlaňajšok tak zhodnotil o 300 %. Ak ste najväčšiu príležitosť na kúpu Bitcoinu premeškali, nevadí. Rok 2021 totižto taktiež prinesie mnohé zaujímavé udalosti, ktoré by mohli spôsobiť veľkú volatilitu ceny Bitcoinu.

Zvýšená regulácia a konkurencia na trhu kryptomien

Cena Bitcoinu by v roku 2021 mohla klesnúť vplyvom rôznych faktorov.

Problémy mu môže spôsobiť napríklad aj nový americký prezident Joe Biden, ktorý avizoval, že plánuje zaviesť prísnejšiu kontrolu nad kryptomenami. Kým Bitcoin je v aktuálnej dobe decentralizovanou menou, vďaka reguláciám zo strany štátnych úradov vo veľkých krajinách ako USA, Európska únia, Rusko by mohol prísť o svoje výhody, a teda aj klesnúť na hodnote.

Predstaviteľom európskej komisie sa tiež úspech Bitcoinu nepáči, často sa spomína digitálne euro ako náhrada. Veľká Británia od nového roka 2021 zakázala svojim občanom špekulovanie s kryptomenami pomocou CFD kontraktov. Rusko podľa niektorých zdrojov zasa zvažuje že úplne zakáže Bitcoin. Budúcnosť ukáže. Akékoľvek sprísňovanie regulácií by mohlo spôsobiť citeľné kolísanie hodnoty, prípadne aj dlhotrvajúcejší pokles späť na minimá.

Naviac, mnohé národné banky a veľké firmy už teraz aktívne vyvíjajú svoje vlastné kryptomeny, pričom niektoré z nich by mohli na trh prísť už v roku 2021. Zvýšená konkurencia na trhu kryptomien môže taktiež narušiť aktuálnu pozíciu Bitcoinu a spôsobiť pokles jeho hodnoty.

zdroj: Unsplash/André François McKenzie

Bitcoin nad hranicou 50 000 € už tento rok?

Na druhej strane, ukazuje sa, že Bitcoin sa stáva čoraz zaujímavejším nielen pre nadšencov do kryptomien, ale aj bežných ľudí. Mnohé e-shopy zavádzajú možnosť platiť Bitcoinom a dokonca aj na Slovensku nájdete nejeden Bitcoin bankomat. Rastúca obľuba Bitcoinu v spojení s vidinou veľkých zárobkov tak môže vyhnať cenu opäť na vysoké hodnoty.

Urýchľovačom rastu ceny môže byť veľký nárast nových investorov na trhu. Je to práve veľká obľuba investorov, ktorá dokáže v priebehu niekoľkých dní „nafúknuť“ ceny Bitcoinu na obrovské hodnoty. Noví investori sú motivovaní najmä veľkými cenovými nárastmi z roku 2020, a teda v roku 2021 budú pravdepodobne ochotní investovať viac svojich peňazí s vidinou veľkých zárobkov. Niektoré zdroje predpokladajú, že cena Bitcoinu by mohla v roku 2021 prekonať hranicu 50 000 €.

Zdroj: Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech