Muž vpichol starenke falošnú vakcínu proti koronavírusu a vypýtal si za ňu aj peniaze. Odsúdili ho na tri a pol roka

  • Po tom, čo odišiel z jej bytu aj s jej peniazmi sa opäť vrátil a pýtal si viac
  • Aj v minulosti si „zarábal“ tým, že okrádal starších ľudí
Ilustračná fotografia
Unsplash/Mufid Majfun, Izzy Park
  • Po tom, čo odišiel z jej bytu aj s jej peniazmi sa opäť vrátil a pýtal si viac
  • Aj v minulosti si „zarábal“ tým, že okrádal starších ľudí

Na tri a pol roka väzenia odsúdili v piatok v Británii muža, ktorý oklamal staršiu ženu a za peniaze jej vpichol falošnú vakcínu proti koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP.

Sudkyňa Hannah Finchová označila konanie 33-ročného Davida Chambersa za „hanebné a opovrhnutia hodné“. Podvodník podľa polície vlani 30. decembra zaklopal na dvere v súčasnosti 93-ročnej dôchodkyne na západnom predmestí Londýna Surbiton a vydával sa za pracovníka Národnej zdravotnej služby (NHS).

Po tom, čo ho žena vpustila do bytu, aplikoval jej do ramena údajnú vakcínu proti covidu a vypýtal si od nej 140 libier (164 eur). Dodal, že túto sumu jej NHS dodatočne preplatí. Neskôr sa vrátil a žiadal ďalších 100 libier. Muža zadržali v januári.

Ešte nikdy som sa nestala obeťou takého podvodného a hrozného zločinu,“ uviedla samotná dôchodkyňa Kathleen Martinová vo vyhlásení, ktoré zverejnila polícia. Vyjadrila tiež nádej, že tento incident iných ľudí neodradí od toho, aby sa dali zaočkovať.

Maryam Arnottová z Britskej kráľovskej prokuratúry (CPS) po vynesení rozsudku uviedla, že odsúdený muž sa už v minulosti dopustil trestných činov zameraných voči starším ľuďom, od ktorých „cynicky získaval finančné prostriedky“.

Oddelenie britskej polície zaoberajúce sa podvodmi a kybernetickými trestnými činmi uviedlo, že v júli dostali vyše 700 sťažností od ľudí, ktorým boli doručené podvodné e-maily a textové správy odoslané údajne z NHS s ponukou očkovacích preukazov.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie