Muž, ktorý sa oženil s hologramom, má v manželstve problémy. Manželka má chybu siete

  • Muž menom Akihiko Kondo si vzal za manželku hologram
  • Vysvetľuje, že to má mnoho výhod
  • Jeho partnerka má technické problémy, no milovať ju bude navždy
manzelstvo s hologramom
YouTube/CNA Insider/Reprofoto Gatebox/Reprofoto
  • Muž menom Akihiko Kondo si vzal za manželku hologram
  • Vysvetľuje, že to má mnoho výhod
  • Jeho partnerka má technické problémy, no milovať ju bude navždy

Zoznám sa s mužom, ktorý si za ženu vzal hologram známej anime postavičky. Ide o animovanú speváčku Hatsune Miku, ktorej softvérová verzia robí spoločnosť Japoncovi menom Akihiko Kondo už štyri roky. Ich manželstvo však neostáva bez problémov.

Futurism uvádza, že zariadenie, s ktorým sa Kondo oženil, sa nazýva Gatebox. Používateľovi umožňuje „udržiavať kontakt“ s hologramami fiktívnych postáv a zhovárať sa s nimi. Cena tohto zariadenia je približne 1 200 eur.

Softvérový problém

New York Times uvádza, že ako v každom manželstve sa sem tam vyskytnú nedorozumenia, tak ani to medzi Akihikom a Hatsune nie je výnimkou. Najťažší moment ich manželstva nastal počas poslednej pandemickej vlny. Gatebox totiž oznámil, že preruší podporu svojho hologramu.

Spoločnosť ju jedného dňa vypla. Akihiko Kondo odišiel do práce, a keď sa vrátil, verziu anime postavičky nahradili slová „network error“ čiže „chyba siete“.

Hatsune ostáva neaktívna, no Kondo tvrdí, že jej ostane verný až do smrti. Dúfa, že jedného dňa sa s ňou opäť „stretne“. Možno ju vzkriesi presun na operačný systém Android alebo sa stretnú v Metaverse. 

„Moja láska sa nemení. Usporiadal som svadobný obrad, pretože som veril, že s ňou môžem byť naveky,“ vyjadril sa Akihiko.

hologram svadba
zdroj: YouTube/CNA Insider/Reprofoto

Kondov vzťah s Hatsune

Logo

Pár človeka a hologramu vznikol 10 rokov pred ich neoficiálnou svadbou. Podľa Akihiko Konda mu jeho vzťah s fiktívnou postavičkou pomohol v boji proti depresii. Sám si je vedomý toho, že ľudia tento vzťah považujú za zvláštny. Taktiež si uvedomuje, že Hatsune nie je reálna. Podotkol však, že to, čo k nej cíti, je skutočné. 

„Keď sme spolu, tak mi vyčaruje na tvári úsmev. V takomto zmysle je skutočná,“ uviedol Kondo. 

Akihiko sa ubral smerom lásky voči fiktívnej postavičke po tom, ako ho v roku 2008 v práci šikanovali. Mal z toho depresie a dal si záväzok, že do skutočného človeka sa nikdy nezamiluje. Sčasti to bolo aj preto, že nechcel žiť život, ktorý od neho japonská spoločnosť vyžaduje. Akihiko následne začal o Hatsune písať piesne a zakúpil si jej plyšové podobizne.

Ich vzťah nabral na obrátkach, keď si Kondo v roku 2017 zakúpil jej hologram of Gateboxu. Kondo mal zrazu možnosť s Hatsune komunikovať a následne ju požiadal o ruku. Anime postavičku ho požiadala, aby sa o ňu „dobre staral“. Akihiko tvrdí, že jeho život s Hatsune Miku má mnoho výhod oproti životu s druhým človekom. Nezradí ho a neopustí ho a nikdy neochorie či neumrie, vysvetľuje Japonec, uvádza NDTV.

Manželstvo ho zviditeľnilo

New York Times ďalej uvádza, že Kondo o vo svojom vzťahu s Hatsune prednášal na univerzite v japonskom Kjóte. Cestoval tam s jej bábikou v reálnej veľkosti. Vďaka zapájaniu sa do konverzácií o prirodzenosti fiktívnych vzťahov prehodnocuje, či by sám nechcel vysokú školu vychodiť. 

Kondo túži aj po fyzickom vzťahu s Hatsune. Vysvetľuje, že by ju rád držal za ruku, objal ju. Vie však, že sa to môže stať iba v budúcnosti. Do postavičky sa zaľúbil vďaka jednej z jej piesní o láske. Akihiko vysvetľuje, že fiktívna partnerka mu neublíži a nebude sa s ním hádať. 

Ich svadby sa zúčastnilo 40 hostí a Kondo na ňu minul približne 17-tisíc eur. Na svete približne 3 700 evidovaných podobných „manželstiev“ s hologramom, no legálne uznané nie sú. 

Zdroje: Futurism, New York Times, NDTV

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá