Muž prišiel na očkovanie s falošnou rukou. Chcel aby sa vakcína stratila v silikóne

  • Dúfal, že nikto na nič nepríde. Sestričku však neoklamal
  • Keď ho zdravotná sestra odhalila, chcel, aby prižmúrila oko
falosna ruka
Amazon/ ‎ K99, B09F5VYWJW, Unsplash/National Cancer Institute
  • Dúfal, že nikto na nič nepríde. Sestričku však neoklamal
  • Keď ho zdravotná sestra odhalila, chcel, aby prižmúrila oko

Spravodajský portál BBC informoval o prípade muža, ktorý chcel certifikát o očkovaní, no o vakcínu v skutočnosti záujem nemal. Za sestričkou prišiel „s falošnou rukou“.

Mal to premyslené, celú ruku si prekryl silikónovou formou a prišiel tak na termín očkovania. Veril, že si nikto nič nevšimne a vakcína sa jeho tela ani len nedotkne. Netrvalo však dlho a zdravotníčka ho odhalila, píše La Repubblica.

Tak blízko, no pritom tak ďaleko

Už ho išla očkovať, no keď zdvihla jeho rukáv, koža sa jej zdala gumová a studená. Navyše, bola príliš svetlá.

Po tom, čo muža sestrička konfrontovala, sa Talian ešte nevzdával. Snažil sa ju presvedčiť, aby prižmúrila oko. Tá ho však nakoniec nahlásila na polícii za podvod. Prípadom sa tak aktuálne zaoberá miestna polícia.

Bizarný incident sa odohral v meste Biella, na severozápade Talianska. Všetko sa rýchlo rozkríklo a miestni predstavitelia mužove činy verejne skritizovali.

Prípad hraničí až so smiešnosťou, ide však o gesto obrovskej závažnosti,“ uviedol vo vyhlásení na Facebooku šéf regionálnej vlády v Piemonte, Alberto Cirio.

Dokonca ide o zdravotníka

Podľa informácií BBC ide dokonca o zdravotníckeho pracovníka. Taliansky novinový portál píše, že je to zubár. V súčasnosti však má pozastavený výkon práce práve preto, že nie je zaočkovaný. V Taliansku je očkovanie povinné pre všetkých zdravotných pracovníkov.

Hlavný hrdina unikátneho príbehu sa volá Guido Russo a má 57 rokov. Len krátko pred tým, než sa odvážny kúsok podujal urobiť, sa na Twitteri uisťoval, že mu to prejde.

Príspevok na jeho sociálnej sieti už viac nenájdeš, no pýtal sa v ňom, či by ho odhalili, ak by šiel v silikónovej forme, ktorá prekrýva hruď, ruky a aj kúsok krku. Pridal aj odkaz na konkrétny produkt z Amazonu, ktorý v tom čase stál takmer 500 eur.

Zdroje: BBC, La Repubblica

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie