Muž sa chcel stať psom, zaplatil za to 14-tisíc eur. Bojí sa, že priatelia si pomyslia, že je divný

  • Muž s prezývkou Toko chce byť psom
  • Zaplatil 14-tisíc eur sa kostým kólie
  • Na YouTube zverejňuje videá a v kostýme sa správa ako skutočný pes
Muž sa stal psom, muž Toko, kólia
YouTube/動物になりたい(I want to be an animal)/Reprofoto
  • Muž s prezývkou Toko chce byť psom
  • Zaplatil 14-tisíc eur sa kostým kólie
  • Na YouTube zverejňuje videá a v kostýme sa správa ako skutočný pes

Domáci miláčikovia sú už v našej spoločnosti úplne bežná vec. Mnohí Slováci, ako aj ľudia zo všetkých ostatných krajín sveta, si za svojho štvornohého priateľa vyberajú psa. V Japonsku však žije muž, ktorý svoju lásku k zvieratám uchopil celkom iným spôsobom.

Japonec vystupujúci pod prezývkou Toko odmalička sníval o tom, že sa raz stane zvieraťom. Rozhodol sa preto minúť dva milióny jenov, čo je ekvivalent vyše 14-tisíc eur, aby si svoj sen mohol splniť. Za svoje peniaze si zadovážil kostým, ktorý z neho urobil kóliu ľudskej veľkosti.

Toko vysvetľuje, že tak, ako ukazuje vo svojom videu, vyzerá jeho splnený sen. Za svoje obľúbené psie plemeno vždy považoval kóliu, najmä pre jej veľkosť, podotýka. 

„Mám rád najmä roztomilé štvornohé zvieratká. Rozhodujúcim faktorom mimo iného bolo aj to, že veľkostný rozdiel medzi kóliou a človekom nie je veľmi veľký,“ cituje Toka portál Lad Bible.

Obáva sa, čo si o ňom pomyslia priatelia

Toko sa síce na YouTube skutočne prezentuje ako pes, no svoju skutočnú identitu radšej tají. „Zriedkavo o tom hovorím svojim priateľom, pretože sa bojím, že si budú myslieť, že som divný,“ uviedol pre Mirror.

Priatelia, ktorým svoje tajomstvo prezradil, sa podľa Tokových slov zdali byť „veľmi prekvapení“. 

Ako uvádza iHeart, Toko si najviac užíva, že môže robiť aktivity, ktoré normálne robia len psy. Cíti sa vďaka tomu ako skutočný domáci miláčik. Na videách na svojom kanále ukazuje, ako chodí po štyroch, váľa sa či dvíha labky. 

Výroba kostýmu

Toko sa s prosbou o výrobu svojho unikátneho kostýmu obrátil na spoločnosť Zeppet. Tá zvyčajne vyrába rozsiahle modely, ktoré sa používajú vo filmoch. Zhotoviť Tokovu kóliu firme trvalo 40 dní a počas celého procesu ho o informovali o nových krokoch.

„Zhromaždili sme fotografie nasnímané z rôznych uhlov, aby sa krásna srsť kólie dala reprodukovať a aby prirodzene splývala,“ uviedli predstavitelia Zeppetu.

„Dôležité bolo, že kostra psa sa dá reprodukovať na kostre človeka. Štruktúra kostry je však veľmi odlišná, a tak sme strávili mnoho času skúmaním, ako to urobiť,“ podotkli.

Fanúšikovia

Toko si svojím kostýmom získal fanúšikov z celého sveta. Jeho YouTube kanál vytvoril priestor pre podobne zmýšľajúcich jednotlivcov.

„Inšpiruješ nás, aby sme si plnili aj naše sny,“ komentoval nedávne video jeden sledujúci. „Dúfam, že sa aj ja stanem zvieraťom, ktorým chcem byť. Si pre nás inšpiráciou,“ napísal druhý.

Zdroje: YouTube/ 動物になりたい(I want to be an animal), Lad Bible, Mirror, iHeart, Twitter/SEA Today News

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá