Muž si prevzal 30-miliónovú výhru v bizarnom kostýme. Neprezradil to ani rodine

  • Muž z Číny vyhral v lotérii 24 miliónov
  • O výhre nepovedal rodine ani slovo
  • Počas preberania peňazí skryl svoju identitu
čínska lotéria
Muž preberajúci si výhru Twitter/Kenyan Wallstreet, Unsplash/Celyn Kange
  • Muž z Číny vyhral v lotérii 24 miliónov
  • O výhre nepovedal rodine ani slovo
  • Počas preberania peňazí skryl svoju identitu

Asi každý z nás aspoň občas rozmýšľa nad tým, čo by robil, keby sa mu náhodou pošťastilo vyhrať v lotérii. Kúpiť si drahé auto či radšej dom? Užívať si, alebo investovať? Podeliť sa s rodinou, alebo si nechať peniaze pre seba?

Druhú z posledných dvoch možností si vybral novopečený milionár z Číny. Svojej rodine totiž nepovedal o masívnej výhre ani slovo. Za jeho rozhodnutím však nebola žiadna chamtivosť.

Z obáv o rodinu

O bizarnom prípade z Ázie píše denník South China Morning Post. Mužovi z regiónu Guangxi Zhuang, ktorý pred médiami vystúpil len pod pseudonymom Li, sa podarilo vyhrať rozprávkovú sumu 220 miliónov čínskych jüanov, čo je v prepočte približne niečo vyše 30 miliónov eur.

Li bol síce nadšený, no rozhodol sa, že výhru si nechá len pre seba a zatají ju dokonca aj pred svojou manželkou a deťmi. Dôvod? Vraj nechcel, aby „kvôli peniazom zostali leniví a arogantní“.

Pre svoju výhru sa preto vybral vo farebnom kostýme, ktorý kompletne skryl jeho identitu. Li sa dokonca rozhodol, že bude štedrý a 5 miliónov jüanov, alebo takmer 700 000 eur venoval charite. Ďalších 43 miliónov jüanov mu bolo z výhry strhnutých kvôli daniam a výherca si tak domov odniesol o niečo menej ako 24 miliónov eur.

Nepovedal som o tom ani manželke, ani deťom. Bojím sa, že kvôli peniazom by sa cítili nadradení a v budúcnosti by tvrdo nepracovali ani neštudovali,“ odpovedal na otázku miestnych médií reagujúcich na jeho astronomickú výhru.

Šťastné čísla

Li taktiež prezradil, že je „verným fanúšikom lotérie“ a tikety si už kupoval vyše 10 rokov. Počas posledných pár rokov tipoval len na tých istých 7 čísel, ktoré sa napokon naozaj ukázali byť šťastnými. Podľa denníka New York Post malo ísť konkrétne o čísla 15, 19, 26, 27, 29 a 2.

Dôvodom pre výber čísel nemalo byť nič iné než to, že vyzerali „esteticky uspokojivo“. „V minulosti som na lotérii vyhral len nejaké drobné,“ vysvetlil výherca ďalej.

Kupovať si lístky vnímam ako hobby a moju rodinu to nezaujíma. Okrem toho, nemíňam na to veľa peňazí a dodáva mi to nádej,“ objasnil neznámy muž z Číny.

Ihneď po tom, ako sa o svojej výhre dozvedel, Li údajne sadol na vlak z domovského mesta Litang do susedného mesta regiónu Nanning. Po príchode sa ubytoval v najbližšej hotelovej izbe a nevyliezol z nej ďalšie dva dni.

Neodišiel som z hotela, pretože som sa bál, že keby vyjdem von, víťazný tiket stratím,“ vysvetlil výherca ďalej. Li údajne v noc výhry ani nespal, pretože bol „príliš rozrušený a nadšený“.

Na otázku ohľadom využitia peňazí odpovedať zatiaľ nevedel. „Ešte som sa nerozhodol. Potrebujem čas, aby som naplánoval, ako s nimi vynaložím.“ Celý príbeh však možno bude mať napokon trochu komplikovanejší koniec.

Môže ísť o porušenie zákona

Ako dodáva South China Morning Post, majetok, ktorý sa podarilo Limu získať, je v zmysle čínskeho zákona rovným podielom rozdelený medzi obdivoch členov manželského zväzku. Nový milionár by taktiež mohol porušovať právo jeho manželky vedieť o všetkých finančných záležitostiach, čo je teoreticky trestným činom.

čína
zdroj: Unsplash/Nuno Alberto

Lotéria, v ktorej Li peniaze vyhral, je prevádzkovaná čínskou vládou a výťažky z nej sa využívajú na rôzne čínske programy a projekty v oblasti kultúry a blahobytu.

Zdroje: South China Morning Post, New York Post

Najnovšie videá

Trendové videá