Muža udierala kladivom, bodala nožom a keď bol po smrti, tak ho okradla. Krvavá blondína je dodnes synonymom hrôzy

  • Jaroslava Fabiánová, známa ako Krvavá blondína, lákala svoje obete na sexuálne služby
  • Potom ich uspala pomocou hypnotík a okradla, niektoré z nich dokonca ohavne zavraždila
  • Ako tretia Češka v poradí si za svoje zlomyseľné praktiky vyslúžila doživotný trest
Untitled design - 2021-05-21T170422.080
Printscreen/YouTube/ Inter Pandemonium
  • Jaroslava Fabiánová, známa ako Krvavá blondína, lákala svoje obete na sexuálne služby
  • Potom ich uspala pomocou hypnotík a okradla, niektoré z nich dokonca ohavne zavraždila
  • Ako tretia Češka v poradí si za svoje zlomyseľné praktiky vyslúžila doživotný trest

Na kriminálnej scéne pôsobila od roku 1981 až do 2003. Zarábala si prostitúciou, kradla a vraždila. Jaroslava Fabiánová, prezývaná ako Krvavá blondína, Blonďavý diabol, Vražiaca siréna či Uspávačka, zabíjala výhradne mužov. Dnes si rodáčka z Českej republiky za bránami väzenia odpykáva doživotný trest.

Divoké detstvo

Fabiánová sa narodila v malebnom meste Děčín v roku 1965. Viaceré zdroje uvádzajú, že jej detstvo nebolo ani zďaleka idylické. Bola niekoľkokrát znásilnená a veľkú rolu v jej správaní zohral rozvod rodičov.

Mala len 13 rokov, keď sa jej rodičia rozviedli a na dennej báze sa stretávala s ich nezáujmom. To ju doviedlo na „zlé chodníčky“ a začala sa stretávať s nesprávnou partiou ľudí. Pochybné mravy v partii ju údajne dostali na ulicu, kde odštartovala svoju kriminálnu kariéru.

zdroj: printscreen/YouTube/ Inter Pandemonium

Krušné časy začali, keď sa ako šestnásťročná začiatkom 80. rokov vlámala do děčínskeho bufetu Snežienka. Jej tvár sa hneď objavila v policajných záznamov. Čoskoro však prišla na rad prvá vraždu.

Písal sa rok 1981 a Fabiánová sa za vidinou „rýchleho“ zárobku vybrala do bytu Vladimíra Zavrela, ktorý si „kupoval“ neplnoletých chlapcov i dievčatá. Keď však prišlo na rad platenie, tak bolo zle. Suma, ktorú jej daný muž chcel zaplatiť bola pre Fabiánovú nízka a začala vyčíňať ako bláznivá.

Dôchodcu údajne niekoľkokrát udrela murárskym kladivom do hlavy, asi 20-krát ho bodla nožom do hrude a tvár mu ničila obuvníckym šidlom. Mŕtvy muž ležal v kaluži krvi a tínedžerka z miesta činu ihneď zmizla. To však netušila, že na ďalší deň jej na dvere zaklope polícia.

Na mieste činu nechala po sebe nie len odtlačky prstov, ale aj topánky, ktoré boli polícii známe aj z policajných záznamoch o bufete Snežienka. Ako neplnoletú ju čakalo sedem rokov za mrežami. Napokon sa na slobodu dostala už po piatich rokoch.

Nalákať obeť na sex, uspať a okradnúť

Dobré správy uvádzajú, že zločinecký modus operandi Fabiánovej znel – nalákať obeť na základe sexuálnych služieb, uspať ju pomocou hypnotík a okradnúť. Podľa tohto vzorca sa odvíjala aj druhá vražda, ktorú Fabiánová vykonala tak trochu „omylom”.

V tomto prípade došlo počas celej „akcie” u jej kardiovaskulárne chorého maďarského zákazníka k náhlej smrti. Verdikt súdu? 10 rokov odňatia slobody. A okrem toho jej bol zakázaný pobyt na území Prahy.

Na svoj trest veľmi rýchlo zabudla a čoskoro sa opäť vrátila k zlomyseľným praktikám. Svoje obete uspávala hypnotikami a okrádala.

V roku 2003 spáchala ďalšie dve vraždy, za ktoré bola následne odsúdená k doživotnému trestu. Prvým bol 80-ročný Augustin Kôra, ktorému vrahyňa zasadila šesť smrtiacich rán kuchynským sekáčikom. Potom mu odcudzili obrazy s vysokou hodnotou, ktoré predala.

„S Kôrom som sa zoznámila, keď som čakala na električku. Rozprával mi o svojej práci v cirkuse, a potom ma pozval domov, aby mi ukázal zbierku porcelánových tanierov. Nakoniec som u neho prespala, ale v inej izbe ako spal on,“ povedala pred súdom Fabiánová.

Druhou obeťou sa stal len 31-ročný Richard Sýkora. Dobodala ho 38 ranami do hrudníka a vraždu ukončila v tradičnom duchu, a to olúpením. Na oboch miestach zanechala svoje odtlačky prstov aj stopy DNA.

Polícia si spočiatku myslela, že sa Fabiánová živí prostitúciou. Jej zámer bol však iný. Pod sexuálnou zámienkou sa mužom chcela len votrieť do bytu a okradnúť ich.

Iný ako doživotný trest nepripadá do úvahy

V roku 2005 sa postavila pred odvolací súd, ktorý uviedol, že iný ako doživotný trest u Fabiánovej nepripadá do úvahy. Skutočne ide o výnimočný prípad. Od 16 rokov žije kriminálnym spôsobom života a neštíti sa ani takých praktík, ako usmrtiť človeka za účelom získania finančných prostriedkov, uviedol predseda senátu Jiří Lněnička.

Ako si niekto môže myslieť, že by som sa s prepáčením pri mojej inteligencii (Fabiánová je podľa znalcov nadpriemerne inteligentná), vracala do bytu zakryť trestný čin krádeže, a to oveľa závažnejším trestným činom vraždy, za ktorý mi hrozí oveľa vyššia trestná sadzba?, hovorila pred súdom sebaisto.

Okrem toho slovne stihla napadnúť kriminalistov, prokurátora, sudcu a aj znalcov. Všetci podľa jej slov odviedli nedokonalú prácu. Áno, kradla som a uspávala. Ale nikdy som naozaj nikoho nezabila. Ja mám ruky čisté, obhajovala sa.

zdroj: Printscreen/YouTube/ Inter Pandemonium

Sex s mužmi ako traumatizujúci zážitok

Média uvádzajú, že Fabiánová bola lesbicky orientovaná a sex s mužmi pre ňu bol nepríjemným a zrejme aj traumatizujúcim zážitkom. Práve to mohlo byť jedným z hlavných dôvodov, prečo sa rozhodla kráčať touto životnou cestou.

Fabiánová je podľa denníku Novinky treťou Češkou, ktorej súd uložil najprísnejší možný trest. Pred Fabiánovou bola na doživotie odsúdená Miroslava Kukačková, ktorú na doživotie poslal v roku 1998 nemecký súd, a to potom čo nechala zavraždiť svojho manžela. Kukačková si podľa rozsudku najala dvoch nájomných vrahov, ktorí jej manžela uškrtili a schovali do kufra auta.

Druhou Češkou odsúdenou na doživotie je známa Dana Stodolová, ktorá ma na svedomí osem ľudí. Tie vraždila spoločne s manželom Jaroslavom v rokoch 2001 až 2003. Manželská dvojica si vyberala najmä dôchodcov, ku ktorým sa vlámali do domu, zabili ich a obrali o peniaze.

Zdroje: novinky.cz, idnes.cz, dobrespravy.eu, extrastory.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie