Myslíš si, že Elon Musk žije v luxusnej vile? V skutočnosti žije v dome menšom ako priemerná garsónka

  • Elon Musk vie, ako na seba upútať pozornosť
  • Najnovšie sa hovorí o jeho novom dome, ktorý by v budúcnosti mohol byť obývateľný na Marse
Elon Musk
flickr/Daniel Oberhaus
  • Elon Musk vie, ako na seba upútať pozornosť
  • Najnovšie sa hovorí o jeho novom dome, ktorý by v budúcnosti mohol byť obývateľný na Marse

Kde býva jeden z najbohatších mužov na svete? Ak si očakával, že Elon Musk býva v prepychovej vile s obrovským pozemkom, zostaneš sklamaný. Tento boháč totiž podľa independent.co.uk býva v prenajatom montovanom dome. Tento domček, s rozlohou len necelých 35 metrov štvorcových, má hodnotu približne 50 000 dolárov. Musk si ho prenajíma od spoločnosti SpaceX v základni Boca Chica Starbase.

Počas posledného roka Musk predal väčšinu svojich nehnuteľností. Na Twitteri nedávno oznámil, že žije v malom domčeku, kde je spokojný. Podľa informácií Muskovho blogu Teslarati a Houston Chronicle sa predpokladá, že podnikateľ žije v modulárnom dome, ktorý postavila spoločnosť Boxabl. Konkrétny model by mal niesť názov Casita.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Boxabl (@boxabl)

Aj keď Musk nepotvrdil názov spoločnosti, ktorá stojí za jeho novým domovom, na webe v aplikácii Google Earth sa zdá byť viditeľná jednotka Boxabl. Domy od tejto spoločnosti sú malé, ale štýlové. Sú zariadené ako štúdiový apartmán s otvoreným obývacím priestorom, kuchyňou a spálňou so susednou kúpeľňou.

Prísne tajný zákazník?

Spoločnosť Boxabl nepotvrdila, či Musk býva v jednom z ich domov. V novembri ale oznámila, že pre spoločnosť Boca Chica postavila Casitu pre „vysoko postaveného“ a „prísne tajného“ zákazníka.

Spoločnosť so sídlom v Las Vegas vznikla v roku 2017 s cieľom stavať domy, ktoré by sa dali prepraviť kamkoľvek. Casita, ktorú by mal obývať Musk, je jedným z prvých dizajnov spoločnosti a špekuluje sa, že by mohlo byť použiteľné aj ako bývanie na Marse.

Chcel by si Elona Muska za svojho šéfa?

Musk počas minulého roka začal rozpredávať svoje realitné portfólio s tým, že sa chce vzdať väčšiny svojich aktív, aby sa mohol sústrediť najmä na svoju misiu na Mars. Tvrdil tiež, že ide o spôsob, ako sa vyhnúť kritike svojej osoby.

Zdroj: independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech