Na Airbnb už slovenskú Ecocapsule nenájdeš, zárobky prezradiť nechcú

  • Slovenskú Ecocapsulu už na Airbnb nenájdeš, zisťovali sme prečo
  • Spoločnosť však chce expandovať do sveta s prenajímaním ekologických domčekov
Ecocapusle
  • Slovenskú Ecocapsulu už na Airbnb nenájdeš, zisťovali sme prečo
  • Spoločnosť však chce expandovať do sveta s prenajímaním ekologických domčekov

Ecocapsule už nie je dostupná pre slovenskú verejnosť a zmizla aj z platformy Airbnb. Sebestačný a ekologický mikro-domček by sa mal z brehu Dunaja presťahovať. Potvrdil nám to Matej Gyárfáš priamo zo spoločnosti Ecocapsule.

Jeden z dôvodov presťahovania domčeku má byť jeho testovanie na iných lokalitách. Kde presne bude Ecocapsule umiestnená však ešte nie je známe.

Ecocapsula je dnes postavená na brehu Dunaja už pár mesiacov, a preto sme zisťovali, ako sa jej darí. Počas celého obdobia sa dal malý domček zarezervovať na Airbnb. Ľudia si ho tak mohli na vlastnej koži vyskúšať.

zdroj: EcocapsuleEcocapsule na Dunaji

Tržby z prenájmu nechcú zverejňovať

Priestor v Ecocapsule je vytvorený pre dve osoby a je plne vybavený. Toaleta, kuchyňa, posteľ. To všetko v malebnom sebestačnom priestore bez žiadneho odpadu.

„Napád umiestniť Ecocapsule na Zuckermandel sa nám spätne osvedčil ako veľmi dobrý. Išlo o pilotný projekt, akúsi skúšku toho, ako budú reagovať ľudia na prenajímateľnú Ecocapsule. Keďže máme v pláne podobné prenajímateľné kapsule umiestňovať aj inde na svete, bolo pre nás dôležité overiť si, či o to ľudia budú mať záujem a čo všetko samotné prenajímanie obnáša,“ hovorí pre StartitUp Tomáš Gyárfáš.

Ďalej dodáva, že Ecocapsule slúžila aj ako show-room pre potenciálnych zákazníkov zo Slovenska a okolitých krajín.

Okrem toho sme kapsulu využili aj na realizáciu rôznych mediálnych výstupov. Možnosť bookovania sme vedome obmedzili na približne štvrtinu z celkového počtu dní. Obsadenosť dosiahla okolo 80%“, dopĺňa Gyárfáš.

Koľko presne Ecocapsule z Airbnb zarobila, nie je známe a spoločnosť to nechce ani prezrádzať. Jedna noc stála približne 100 eur. Nápad umiestniť ekologický domček na breh Dunaja, sa však podľa spoločnosti vyplatil:

„Konkrétne sumy tržieb nezverejňujeme, no na základe umiestnenia na Zuckermandli sa nám podarilo predať jednu kapsulu,“ hovorí Gyárfáš pre StartitUp.

zdroj: Ecocapusle

Do sveta prenájmu ekológie

Podľa slov spoločnosti chce Ecocapsula preraziť aj na medzinárodnom trhu. Firma chce nájsť zaujímavé miesta vo svete, kde by mohla svoje domčeky prenajímať a prvé prenajímateľné Ecocapsuly by mali byť za hranicami našej krajiny dostupné už na jar 2020.

Úspešný slovenský projekt ekologického domčeka má ohlas aj za hranicami. Už teraz má Ecocapsule predobjednávky na niekoľko stoviek domčekov.

V prvom investičnom kole dostala Ecocapsule až 11 medzinárodných investorov. Medzi nimi je aj japonská spoločnosť YBM Japan Inc., ktorá bude hlavným distribútorom do Ázie.

Ambíciou je dostať tam až 100 domčekov ročne. Ecocapuslu založili architekti Tomáš Žáček a Soňa Pohlová v roku 2015. Tržby spoločnosti boli podľa Finstatu v roku 2018 viac ako 19-tisíc eur a vykázala stratu viac ako 400-tisíc eur.

„Vznik straty súvisí s viacerými dôvodmi: veľkými investíciami do vývoja, presunom montáže do vlastných kapacít a zariaďovaním kompletizačnej výrobnej dielne,“ hovorí pre StartitUp Gyarfáš.

Firma tak ešte nezačala sériovú výrobu, prijíma len predobjednávky. Jedna Ecocapusla sa pohybuje na úrovni 80-tisíc eur, závisí však na individuálnom nastavení domčeka.

V súčasnosti sa Ecocapsule uchádza aj o ďalšie investície, kde je zapojených 58 investorov. Doteraz firma získala od investorov takmer 2-milióny eur.

zdroj: Ecocapsule z vnútra

Zdroj: Ecocapsule, Finstat, Crowdberry

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá