Na bratislavskom nábreží sa rysuje prvý slovenský mrakodrap. Čoskoro sa stane dominantou panorámy

  • Eurovea II je v súčasnosti jedným z najväčších projektov hlavného mesta
  • Obrysy projektu sa začínajú črtať na panoráme Bratislavy
  • Dominantou projektu je mrakodrap Eurovea Tower, ktorý začína vyčnievať na bratislavskom nábreží
eurovea II
TASR/Pavel Neubauer TASR/Dano Veselský
  • Eurovea II je v súčasnosti jedným z najväčších projektov hlavného mesta
  • Obrysy projektu sa začínajú črtať na panoráme Bratislavy
  • Dominantou projektu je mrakodrap Eurovea Tower, ktorý začína vyčnievať na bratislavskom nábreží

Podľa informácií developera projektu, ktorým je J&T Real Estate, boli podzemné časti projektu vybudované už vo februári. Podzemná časť pozostáva z trojpodlažnej garáže a jej dokončenie znamenalo iba jednu vec, a to začiatok výstavby nadzemných častí.

Na bratislavskom nábreží sa začína budovať obrovský železobetónový skelet druhého nadzemného podlažia. Čoskoro by mala začať rásť aj 15-poschodová administratívna budova Pribinova Y nachádzajúca sa v bezprostrednej blízkosti Mosta Apollo. V objekte postupne vznikajú zvislé konštrukcie a 8-metrové stĺpy prvého nadzemného podlažia. 

zdroj: TASR/Dano Veselský

Eurovea City

Projekt Eurovea II bude veľmi dôležitou časťou celej schémy Eurovea City. Kvôli tomu by malo územie medzi Landererovou ulicou a nábrežím Dunaja prejsť viacerými premenami. Okrem Eurovea II by v tejto oblasti mala vzniknúť ešte dvojica kancelárskych komplexov s názvami East Tower a Triangel II, a taktiež aj polyfunkčný projekt Ganz House.

Chýbať by nemal ani rezidenčný komplex nachádzajúci sa západne od Slovenského národného divadla. Podľa webu YIMBA je v hre aj umiestnenie americkej ambasády v oblasti, pretože jej súčasná lokalita v historickom centre na Hviezdoslavovom námestí je s ohľadom na bezpečnostné úpravy opakovane kritizovaná.

Medická záhrada sa konečne dočká revitalizácie. Finančne ju podporí známy investor

Dominanta nábrežia

Hoci sa predpokladá, že Eurovea Tower bude pôsobiť vysoko, neďaleké budovy ju zatienia. Momentálne sa pracuje na konštrukcii 15 metrov vysokých nosných stĺpov a taktiež aj podnože veže, v ktorej sa nachádzajú dosť netypické nadzemné podlažia. 

V minulosti developer informoval o tom, že ich výstavba bude trvať pravdepodobne 4 mesiace. Následne by sa malo začať s budovaním štandardných podlaží. Už teraz si však môžeme všimnúť, že budova sa veľmi rýchlo stáva dominantou nábrežia.

zdroj: TASR/Dano Veselský

V Eurovea II sa bude nachádzať prvý slovenský Primark. Iné konkrétne značky zatiaľ známe nie sú, no pred istým časom bola obsadenosť priestorov na úrovni 70 %. Developer JTRE však dodáva, že v budove by sa mal objaviť zaujímavý koncept foodcourtu, ktorý sa bude nazývať Food Hall. Celková rozloha obchodnej časti bude až 25-tisíc metrov štvorcových.

Úspešný projekt

Projekt Eurovea II môžeme považovať za nesmierne úspešný aj napriek tomu, že sa ešte ani nezačalo s hrubou stavbou. V Eurovea Riverside je voľných deväť bytov z 96, v Eurovea Tower ostáva voľných 23 bytov a apartmánov z ponúkaných. Celkový počet nehnuteľností bol 389, no je potrebné dodať, že do predaja sa nedostali všetky.

zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Tieto čísla však dokazujú úspech projektu a už teraz môžeme konštatovať, že Eurovea je takmer vypredaná. V rozšírení bude vybudovaných až 40-tisíc metrov štvorcových nových kancelárskych priestorov. 

Zdroj: yimba.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech