Na cestu do raja ti po novom stačí len občiansky. Dovolenku otočíš za pár eur aj počas víkendu

  • Cyprus sa rozhodol zrušiť všetky obmedzenia týkajúce sa vstupu do krajiny
  • Užiť si tu môžeš bezproblémovú dovolenku
leto, dovolenka
Pexels/Mikhail
  • Cyprus sa rozhodol zrušiť všetky obmedzenia týkajúce sa vstupu do krajiny
  • Užiť si tu môžeš bezproblémovú dovolenku

Obľúbená destinácia Slovákov Cyprus má dobré správy pre všetkých dovolenkárov. Už od dnešného dňa sa definitívne ruší povinná registrácia v rámci Cyprus flight pass.

Zruší sa aj rozdelenie krajín príletu do kategórií podľa rizika šírenia nákazy. Turisti budú môcť od júna pricestovať bez preukázania sa testovaním, očkovaním či prekonaním ochorenia COVID-19. Stačiť ti bude len občiansky preukaz, informuje AP News.

Ostrov Cyprus sa nachádza vo východnej časti Stredozemného mora. Jeho susedmi sú na severe Turecko, na východe Sýria a Libanon, a na juhu Izrael a Egypt. Cyprus sa pýši až 300 slnečnými dňami ročne, čo z neho robí raj pre milovníkov mora a slnka.

Pobrežie lemujú najkrajšie pláže v Európe a na svoje si rozhodne prídu aj milovníci vodných športov. Útesy a zátoky ponúkajú top výhľady. Ak by ti bolo až príliš teplo, môžeš sa vydať do hôr a užiť si Souvlaki v jednej z mnohých horských dediniek. Cyprus zároveň ocenia milovníci diskoték či ľudia zaujímajúci sa o históriu. O vychýrenej kuchyni a víne ani netreba hovoriť.

Cesta z letiska

Z letiska sa dostaneš autobusmi na stanicu Kato Paphos v meste Paphos. Pravidelná linka číslo 612 premáva od 7:00 h do 0:30 h. Lístok si môžeš kúpiť  u vodiča a cesta ti zaberie asi 35 minút.

Dostupná je tiež linka 613, ktorá však premáva len 4-krát denne. Alternatívou je využiť dostupné taxíky. Z letiska v Paphose navyše jazdia aj priame autobusové spoje do miest Larnaka, Limassol a hlavného mesta Nikózia.

Pláže

Startitup PREMIUM logo
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: visitcyprus.com, pelikan.sk, AP News, SLSP

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá