Na Faerských ostrovoch lovci opäť zabíjali. 175 veľrýb sa kúpalo vo vlastnej krvi

  • Len pred niekoľkými dňami sa na faerských ostrovoch konala skutočne brutálna akcia
  • Hoci prišlo o život mnoho nevinných tvorov, domáci sa bránia, že ide o tradíciu
cameron-venti-3rabTGLccwc-unsplash
Sea Sheperd
  • Len pred niekoľkými dňami sa na faerských ostrovoch konala skutočne brutálna akcia
  • Hoci prišlo o život mnoho nevinných tvorov, domáci sa bránia, že ide o tradíciu

Na Faerských ostrovoch je tradíciou, že lovci veľrýb sa každý rok stretnú na pobreží, aby ich lovili. Hoci ide o dlhodobú aktivitu, kvôli ktorej sa na ostrovy spúšťa vlna kritiky, obyvatelia ostrovov sa bránia, že ide o tradíciu, ktorá by mala pokračovať.

Toto vyvražďovanie nevinných tvorov so sebou prináša mnoho obetí a inak to nebolo ani tento rok. Ide konkrétne o 175 veľrýb, ktoré boli k brehu nahnané loďami. Informuje o tom portál Daily Mail. Keď boli veľryby v blízkosti brehu, čakali ich tam lovci s nožmi, hákmi a lanami. 

zdroj: Sea Sheperd

Súčasť kultúry

Tradícia má názov Grindadráp alebo Grind a už niekoľko rokov je terčom kritiky ochrancov životného prostredia. Domáci berú túto tradíciu skutočne vážne a tvrdia, že nie je šanca, aby sa jej vzdali. Zvieratá vraj nelovia kvôli zábave, ale kvôli mäsu.

Tento rok išlo o 175 veľrýb, no za posledné desaťročie bolo brutálne zavraždených viac ako 6 500 veľrýb a delfínov. Keďže zvieratá neumierajú okamžite, ide o skutočne barbarský a krutý spôsob popravy. Jedného tvora obkľúči približne desať mužov a pomocou rôznych zbraní sa mu snažia poškodiť miechu. Následne zvieraťu prerežú krk.

zdroj: Sea Sheperd

Pôvodne bolo na mieste zabitých 52 veľrýb, no po niekoľkých hodinách lovci objavili ďalšiu skupinu, ktorá pozostával z viacerých tvorov. V tomto prípade prišlo o život ďalších 123. 

Príšerná akcia

Na nesprávnosť tejto tradície sa snaží poukázať aj ekologická organizácia Sea Sheperd, ktorá na miesto činu poslala dron. Ten sa domácim veľmi nepozdával a snažili sa ho zostreliť, čo sa im aj podarilo.

Aj napriek tomu, že kvôli zostrelu bol dron značne poškodený, zábery z neho sa podarilo uchovať. Ide o skutočne kruté zábery, ktoré ukazujú vydesené veľryby, ako strácajú silu bojovať o svoj život. Organizácia tvrdí, že lov bol brutálny a príšerne naplánovaný.

Hoci sa vraždeniu veľrýb zabrániť nepodarilo, organizácia na polícii nahlásila aspoň streľbu na dron. Sea Sheperd má na Faerské ostrovy ťažké srdce, pretože v roku 2015 dostali lode organizácie zákaz vplávať do vôd v čase, kedy prebieha lov. Vraj nie je vhodné, aby v ňom obyvateľom bránili.

Zdroj: Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech