Na jednom konci nájdeš les, na druhom mesto. V Dúbravke sa začína s realizáciou projektu Agáty

  • Na okraji Dúbravky vznikne čoskoro nový projekt s názvom Agáty
  • Ide o kombináciu rezidenčného a rekreačného bývania
  • O projekte sa začalo hovoriť už v roku 2019, no vizualizácie boli odhalené až teraz
agáty
CRESCO REAL ESTATE
  • Na okraji Dúbravky vznikne čoskoro nový projekt s názvom Agáty
  • Ide o kombináciu rezidenčného a rekreačného bývania
  • O projekte sa začalo hovoriť už v roku 2019, no vizualizácie boli odhalené až teraz

Na bratislavskej Agátovej ulici čoskoro vyrastie projekt s názvom Agáty. Pozostávať bude z viacerých budov, ktoré budú spoločne tvoriť písmeno E. Podľa informácií bude rozdelený na tri časti, a to bytový dom, apartmánový dom a apartmánový hotel. Súčasťou projektu bude aj niekoľko malých viliek.

V celom projekte sa bude nachádzať 121 jeden až štvorizbových bytov a apartmánov rôznych veľkostí. Najmenšie byty budú mať rozlohu 34 štvorcových metrov a tie najväčšie až 91 štvorcových metrov. Každý z bytov bude disponovať buď balkónom, alebo terasou.

zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Komunitný bazén a posilňovňa

Na predaj je momentálne 37 bytov a nový majiteľ zaplatí za jeden meter štvorcový viac ako 3,3-tisíc eur. Ceny jednotlivých bytov sú tak rôzne, no najlacnejší stojí necelých 150-tisíc eur a najdrahší takmer 350-tisíc eur. 

Občianska vybavenosť projektu sa nachádza na kvalitnej úrovni. Chýbať tu nebude posilňovňa, recepcia a dokonca ani spoločný bazén určený pre nájomníkov. Pre deti tu bude vytvorené detské ihrisko a v budúcnosti by mala pribudnúť aj cyklotrasa. 

S výstavbou by sa malo začať v druhej polovici roku 2021 a dokončenie projektu je naplánované na rok 2023. 

zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Vysoký dopyt, nízka ponuka

Dopyt po nehnuteľnostiach v Bratislave je stále veľmi vysoký, no problémom je ponuka, ktorá je na kritickej úrovni. Uvedomuje si to aj developer projektu, ktorý Bratislavčanov vyzýva, aby investovali do Agátov. „Dynamika cien nehnuteľností v Bratislave je taká veľká, že hodnota vašej investície bude rásť spolu s Agátmi,“ uvádza sa na webe projektu. 

Ceny bytov pravidelne stúpajú a tento trend pravdepodobne nekončí. V medziročnom porovnaní rástli ceny bývania o 15,5 %. Priemerná cena bývania vzrástla na začiatku roka o približne 77 eur za meter štvorcový a dosiahla úroveň 1 930 eur. Priemerná cena bytov sa zvýšila o 53 eur na 2 179 eur za meter štvorcový.

zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Oproti minulému štvrťroku rástli najrýchlejšie ceny jednoizbových a štvorizbových bytov. Priemerná cena domov vzrástla o 102 eur za meter, pričom dosahuje úroveň 1 471 eur. V porovnaní s minulým štvrťrokom to predstavuje rast 7,4 %, medziročne o 16,4 %.

Rozostavaných bytov bolo na konci decembra najmenej od prvej polovice roku 2018. Z finálnych údajov o výstavbe bytov za rok 2020 vyplýva, že počet dokončených bytov v druhej polovici roku vykompenzoval straty z prvej polovice.

Celkovo sa počet dokončených bytov za rok 2020 zvýšil o 6,5 %. Pohľad smerom do budúcna je však podľa analytikov centrálnej banky menej priaznivý. Počet začatých bytov sa medziročne prepadol, s čím korešponduje aj medziročný pokles stavebných povolení. Pokles nájomného na začiatku roka spomalil na -3,6 % medzikvartálne.

zdroj: CRESCO REAL ESTATE
zdroj: CRESCO REAL ESTATE

zdroj: CRESCO REAL ESTATE
Zdroje: agaty.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech