Na koľko percent ťa v budúcnosti nahradia roboti? Otestuj sa

  • Kedysi sme polia orali, dnes to robí jeden človek na traktore a čoskoro to bude robiť sám robot. Do akej miery bude postupovať automatizácia? Aké pozície budú nahradené? Bude medzi nimi aj tvoj drem job?
collagexcvbnmdfghjk
pexels.com/pixabay.com
  • Kedysi sme polia orali, dnes to robí jeden človek na traktore a čoskoro to bude robiť sám robot. Do akej miery bude postupovať automatizácia? Aké pozície budú nahradené? Bude medzi nimi aj tvoj drem job?

Umelá inteligencia sú spolu s robotikou najrýchlejšie rozvíjajúce odvetvia. Už dávno vieme, že postupnou automatizáciou dochádza k redukcii pracovných miest na rôznych pozíciách. Tým sa dostávame do stavu, kedy by niektorí ľudia mohli zostať bez možnosti uplatnenia sa na trhu práce. Tento test ti môže pomôcť hlavne pri výbere tvojho zamestnania a pre študentov aj výber vysokej školy.

foto: youtube.com 

Test je vytvorený dizajnérom a vývojárom, Dimitarom Raykovom a Mubasharom Iqbalom. „Budú roboti robiť moju prácu?“ Je názov zábavného webového nástroju, ktorý predpovedá, s akou pravdepodobnosťou by mohla byť tvoja práca zautomatizovaná alebo nahradená robotom.

Príjemne navrhnutá webová stránka ti jednoducho umožňuje vyplniť údaje o tvojej pracovnej pozícii. Program je navrhnutý tak, aby si postupoval čo najlepšie a vypočítal, aké sú šance, že práve táto práca môže byť jeden deň vykonávaná robotom.

foto: youtube.com

Nástroj tiež poskytuje ďalšie údaje, ako je celkový počet zamestnaných osôb v každom zamestnaní, alebo aj plánovaný rast pre príslušnú oblasť do roku 2024.

Napríklad, zatiaľ čo sa vývojári a reportéri nemusia veľmi obávať svojej pracovnej pozície, keďže k ich automatizácii tak skoro nepríde, technický spisovatelia a štatistický asistenti by mali byť na pozore.

foto: willrobotstakemyjob.com

Výsledky tohto testu je možné ďalej posúvať na Úrad práce, kde by si kompetentní mali z toho zobrať potrebné informácie. Síce je pravda, že test je orientovaný hlavne na trh v USA, je celkom jasne predpokladateľné, že podobný trend budú nasledovať aj ostatné štáty.

Aby si sa dostal na test „Budú roboty robiť moju prácu?“, stačí kliknúť sem a zistíš, či sa máš obávať o svoju prácu alebo, či máš o svoju budúcnosť relatívne postarané, zatiaľ.

Zdroj článku: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK